SPIN

Początek zwolnień grupowych w Polimeksie-Mostostal. Wypowiedzenia może otrzymać ok. 900 osób

Aneta Borkowska wtorek, 12 listopada 2013, 14:39 Aktualnie

Jak podaje na swoje stronie internetowej spółka w miniony czwartek jej zarząd podpisał porozumienie ze związkami zawodowymi ws. planowanych zwolnień grupowych. Wypowiedzenia umów o pracę oraz warunków pracy i płac może otrzymać nawet 880 pracowników Polimeksu-Mostostal. Lawina ma ruszyć 20 listopada br. i potrwać do 31 marca 2014 roku.

Jak dowiadujemy się z komunikatu firma wypłaci pracownikom, z którymi zostaną rozwiązane stosunki pracy w ramach zwolnień grupowych, odprawy pieniężne w zależności od stażu pracy danego pracownika.

Jako przyczyny zamierzonego zwolnienia podaje się m. in. spadek liczby kontraktów, trudną sytuację finansową spółki, stratę netto za pierwsze półrocze i zmianę struktury organizacyjnej.

11 komentarzy

 1. Nareszcie! dodano 8 lat temu

  Przedsiebiorstwo jest niefektywne to zwolnienia pracownikow to podstaa przedluzenia bytu takiego przedsiebiorstwa. Ale spoznili sie o ponad rok z tym dzialaniem, gdyz przedsiebiorstwo przestalo byc efektywne w polowie 2012 r kiedy utopilo kupe kasy na kontraktach drogowych. Podejrzewam, ze te opoznienie wynika ze szkodliwej dzialalnosci zwiazkow zawodowych, ktore z natury dzialaja w interesie zarzadu zwiazku, a nie w interesie firmy. Firma niech upada, ale niech prezesi zwiazku maja wielkie pensje. Zwiazki zawodowe za taka antypolska dzialalnosc powinny zostac zdelegalizowane.

 2. Anonim dodano 8 lat temu

  Czy ta informacja ma przestraszyć kogoś by wlał odpowiednią ilość państwowej, publicznej gotówki w firmę prywatną?
  Mostostalowcy nie użalali się nad pracownikami Stalchemaku czy Karo. Pozdrowienia dla byłego Prezesa, byłego Szefa Rady Biznesy.

 3. dr dodano 8 lat temu

  Wypowiedzenie umowy o pracę a wypowiedzenie warunków pracy i płacy to nie to samo. Rozdzielenie statystki, tej liczby około 900, pomiędzy te dwa rodzaje wypowiedzenia pokazałoby tak naprawdę ile osób straci pracę (wypowiedzenie umowy o pracę).

 4. widz dodano 8 lat temu

  Trafnie to ująłeś ANONIM. Mam nadzieje, że związki zawodowe albo zwyczajnie pracownicy podziękują temu psudo super menadzerowi.
  A tymczasem – jak podają media- Kudelski na przemówieniu 11 Listopada podał przyczyny upadku Polimexu. Według niego winne sa firmy które nie zapłaciły Polimexowi.
  Nie złe zarządzanie, utopione miliony z beznadziejne kontrakty, nie w terminie wykonane umowy tylko kontrahenci ktorzy nie zpałacili za wirtulane prace. Dobre, bardzo dobre, wręcz mistrzostwo świata.

 5. widz dodano 8 lat temu

  dla jasności chodziło mi o byłego Prezesa Zarządu KJ.

 6. penia dodano 8 lat temu

  Przyczyną upadku firmy jest złe zarządzanie i zbyt rozbudowana komórka kierująca firmą a nie związki zawodowe. Jak ktoś nie zna ustawy o związkach i zakresu jej działania do niech nie pisze bzdur. Jak kierownicy brali tam potężna kasę a nic nie robili dla firm to niestety kiedyś przyszedł kres. Kolejne 1000 bezrobotnych, chyba pociągów starczy nie starczy do Warszawy. A przecież tak dobrze jest w Siedlcach?

 7. obserwator dodano 8 lat temu

  Już kilka razy pisałem, że Mostostalowi odbije się czkawką za ostatnie wybory Prezydenckie. Pogonili przedstawicieli sztabu prezydenckiego to teraz oni pogonią Mostostal. Kaczyński tak chętnie przyjeżdżał do Siedlec, obiecał cuda wianki, Tchórzewski mu wtórował, Duda lansował się wizytując zakład, a Mostostal pogrążał się w kryzysie. Prezydent Kudelski pod pomnikiem mówił, że Mostostal upada z powodu niewypłacenia pieniędzy za autostrady, nie wspominał za jakie pieniądze firma wygrywała i na jakie zyski mogła liczyć.Reasumując po części związkowcy i pracownicy sami sobie są winni i niech teraz zgłaszają asumpt do tych których tak hołubili może im pomogą?. A tak całkiem poważnie to myślę że bezrobocie skoczy o kilkanaście procent, a banki będą chcieli zwrot zaciągniętych kredytów, a flota zaparkowanych samochodów z parkingów zakładowych zniknie jak bańka mydlana, bo PO pamięta tamtą potwarz i pozwoli na upadek Mostostalowi. Obym się mylił.

 8. siedlczanka dodano 8 lat temu

  współczuje rodzinom, które zostaną bez grosza. Bo na pewno na bruk pójdą pracownicy fizyczni, a nie panowie dyrektorzy od niczego.

 9. siedlce dodano 8 lat temu

  Nie upadnie spokojnie… Premier nie pozwoli

 10. pomoc dodano 8 lat temu

  Tak tylko te 900 osób ma być zwolniona nie w Siedlcach ale w całej spółce Polimexu. W Siedlcach tylko jakaś część a nie 900

 11. alex dodano 8 lat temu

  na wypłaty dyrektorskie są pieniądze , a na zakup cynku niema kasy ,ocynkownia wstrzymuje cynkowanie i odsyła klientów gdzie indziej , jaka polityka sami odrzucają pieniądze

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?