SPIN

POLICJA: Przez 9 miesięcy zastraszali i wyłudzali pieniądze

Aneta Borkowska czwartek, 14 listopada 2013, 13:07 Aktualnie

Siedleccy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców pow. garwolińskiego w wieku 26 i 40 lat, którzy w okresie od kwietnia do listopada  wymusili od 28 – letniego siedlczanina kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych. Zastraszany przez sprawców mężczyzna bał się o całej sytuacji powiadomić organy ścigania. Zatrzymanym grozi obecnie do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego siedleckiej komendy uzyskali informację, że pewien siedlczanin od kwietnia jest zastraszany przez dwóch mężczyzn, którzy grożą mu oraz członkom jego najbliższej rodziny pozbawieniem życia lub popełnieniem innych przestępstw na ich szkodę.

W zamian za nietykalność żądali od pokrzywdzonego pieniędzy. Początkowo w kwotach kilku, a następnie kilkunastu tysięcy złotych. Gdy funkcjonariusze dotarli do zastraszanego mężczyzny, potwierdził on im podczas rozmowy całą sytuację. Po ustaleniu przez policjantów kim, są dwaj przestępcy, zostali oni zatrzymani.

Zebrane w tej sprawie dowody wskazały, że w przeciągu ostatnich 9 miesięcy dokonali szesnastu wymuszeń. O ich dalszym losie w najbliższym czasie zdecyduje sąd. Za popełnione przestępstwa grozić im może do 10 lat pozbawienia wolności. Pracujący przy tej sprawie policjanci wyjaśniają również, czy zatrzymani dopuścili się innych tego typu przestępstw.

autor: nadkom. Jerzy Długosz, KMP w Siedlcach

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?