MKK Siedlce nadal na samej górze tabeli

Aneta Borkowska sobota, 16 listopada 2013, 22:04 Sport

Dziewczyny z MKK Siedlce nadal niepokonane w tym sezonie. Dzisiaj na własnym parkiecie po raz kolejny zmiażdżyły swoje rywalki, tym razem wicelidera tabeli drużynę KU AZS UMCS Lublin wygrywając z nimi 69:47 (15:10, 18:10, 18:17, 18:10).

I. Pierwsze punkty w spotkaniu należały do siedlczanek (4:0), ale lublinianki w ciągu minuty, dzięki byłej zawodniczce MKK Katarzynie Furdak objęły prowadzenie (4:5). Przewaga gości na szczęście nie trwała długo, a siedlczanki dzięki masie niecelnych rzutów, podań i licznych stratach UMSC-u ostatecznie wypracowały 5-punktową przewagę (15:10).

II. Kolejną partię spotkania zaczęły akademiczki. Niecelne rzuty naszych koszykarek pomogły im w zdobyciu jednopunktowej przewagi (15:16). Była to ostatnia przewaga Lublina w całym meczu. Do końca kwarty tym koszykarkom udało się zdobyć jeszcze tylko 4 punkty podczas gdy podopieczne trenera Mołłowa zarzuciły je „trójkami”: Kopczyk, Salska i Bibrzycka. Ostatecznie te partię MKK wygrał 18:10.

III. Drugą połowę spotkania rewelacyjnie zaczęła Magda Bibrzycka, która niczym automat wyrzuciła trzy „trójki” po kolei 36:20; 39:22; 42:23. Siedlczanki konsekwentnie powiększały swoją przewagę. Sekundę przed końcem meczu rzutem za 2 ostatecznie na 14 punktów ustaliła ją Katarzyna Salska (51:37)

IV. W ostatniej odsłonie lublinianki jeszcze chciały powalczyć o wynika, ale ich walka nie przyniosła skutku. To zawodniczki MKK przez znaczną część kwarty były w posiadaniu piłki i mimo że miały na swoim koncie niecelne podania to nie zakłóciły one wyniku meczu, który ostatecznie wygrały 69:47.

Po siedmiu spotkaniach nasza drużyna nadal zajmuje 1 miejsce w tabeli mając 14 punktów na swoim koncie.

Punkty: Magda Bibrzycka 19 (7 zbiórek), Katarzyna Salska 15 (5 zbiórek), Marta Urbaniak 12, Elżbieta Mukosiej 11, Lidia Kopczyk 8, Agnieszka Krzywoń 4 (8 zbiórek),