SPIN

SLD pisze do prezesa szpitala

Beata Głozak niedziela, 17 listopada 2013, 00:47 Aktualnie

Rada Powiatowa Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Siedlcach zainteresowała się płatnym parkingiem przy Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim. W piątek 15 listopada złożyła w tej sprawie pismo do prezesa spółki Marcina Kulickiego. Treść dokumentu na portalu społecznościowym przedstawił Maciej Drabio.

W piśmie Drabio informuje, że do zarządu SLD wpływają liczne skargi na funkcjonowanie przyszpitalnego parkingu. Chodzi przede wszystkim o likwidację bezpłatnych miejsc parkingowych dla osób posiadających Karty parkingowe osoby niepełnosprawnej.

„(…)Skargi te zgłaszają przede wszystkim osoby niepełnosprawnej, które nie mogą korzystać z dostępnego jeszcze do niedawna, bezpłatnego parkingu. W naszym przekonaniu likwidacja miejsc parkingowych, z których mogą korzystać osoby posiadające Katy parkingowe dla osób niepełnosprawnych, przed jednostką służby zdrowia, z której usług często takie osoby korzystają jest niezrozumiałe i wysoce dla nich krzywdzące. Zaznaczyć należy, iż okoliczne ulice nie posiadają wydzielonych miejsce parkingowych dla osób niepełnosprawnych, a liczba miejsc parkingowych jest w tej okolicy bardzo ograniczona. Tworzy to sytuacje, w której niepełnosprawni mieszkańcy Siedlec muszą pokonywać znaczne odległości aby dotrzeć do szpitala i móc skorzystać z jego usług. Podkreślić należy, iż problem ten dotyka w znakomitej większości osoby, które utrzymują się z rent inwalidzkich. Wysokość dochodów jakie one sięgają zmusza je do liczenia się z każdym przysłowiowym groszem i nie stać ich na ponoszenie opłat innych niż niezbędne do egzystencji, a za takową z pewnością należy uznać opłatę za parking przed szpitalem, którego budowę nierzadko wspomagali czynem społecznym.

Biorąc pod uwagę powyższe zwracam się z prośbą do Pana Prezesa o zmianę tego stanu rzeczy i umożliwienie osobom legitymującym się Kartą parkingową osoby niepełnosprawnej bezpłatne parkowanie przed budynkami Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach.”

Komentarze (1)

  1. joko dodano 9 lat temu

    Niech Pan Drabio się spali ze wstydu zniszczył SLD i dalej zamierza kandydować pomógł nam z polikliniką to i pomoże ze szpitalem dość tych prostackich zabaw dla jego koerzyści

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?