SPIN

Wizyta SP nr 7 na Cyprze

Aneta Borkowska poniedziałek, 18 listopada 2013, 15:25 Społeczeństwo

Od 6 do 9 listopada nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 7 im. Czesława Kamińskiego w Siedlcach uczestniczyli w spotkaniu partnerskim szkół z Hiszpanii, Polski i Cypru w ramach realizacji projektu „Jakość życia”, programu Comenius – Partnerskie Projekty Szkół. 

Spotkanie odbyło się w szkole The GC School of Careers w stolicy Cypru, Nikozji. W spotkaniu uczestniczyli: Aldona Zagalska (wicedyrektor szkoły), Małgorzata Szewczak (koordynator szkoły z Polski), Joanna Romaniuk, Elżbieta Soszyńska, Katarzyna Wąsowska, Anna Wiśniewska.

Pierwszego dnia partnerzy projektu omówili zadania realizowane od początku trwania projektu. Jedną z pierwszych czynności realizowanych w ramach programu Comenius było opracowanie kwestionariusza na tematy związanych z właściwym odżywianiem, zachowaniem, kulturą osobistą, środowiskiem, sposobami spędzania czasu wolnego. Koordynatorzy porównali wyniki i wybrali zagadnienia, które będą poddawane analizie przez najbliższe miesiące realizacji projektu.

W trakcie spotkania rozstrzygnięto także konkurs na logo projektu, który był przeprowadzony we wszystkich państwach uczestniczących w programie. Wygrała praca Moniki Paskudzkiej (uczennicy z kl. VI c ze SP nr 7).

Drugiego dnia odbyła się uroczysta akademia w szkole. Uczniowie z Cypru zatańczyli taniec narodowy oraz zaprezentowali swoje produkty lokalne. Po wystąpieniu odbył się festiwal smaków. Uczniowie i nauczyciele mogli spróbować produktów z Cypru, Hiszpanii i Polski.

Kolejnego dnia uczestnicy mogli obserwować zajęcia prowadzone przez nauczycieli z Cypru, co było doskonałą okazją do wymiany doświadczeń oraz rozmów dotyczących systemów edukacji, sposobów motywowania uczniów do nauki.

autor: Alicja Swiderska – dyrektor SP7 Siedlce

 

3 komentarze

  1. rzygam dodano 8 lat temu

    Nauczyciele wiecznie pokrzywdzeni przez los, wieczne pretensje do rzadu o wszystko a tutaj sobie jezdza na zagraniczne wycieczki za darmo. Precz z tymi darmozjadami!

  2. Drizzt dodano 8 lat temu

    Pewnie że precz! Jak najszybciej i jak najdalej! A nadze dzieci będą uczyć się same jak być imbecylami jak co niektórzy 😀

  3. GallAnonim dodano 8 lat temu

    I oni niby nie mają kasy!?!?! A szkoła niby taka biedna :d

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?