SPIN

POLICJA: Niewybuchy w centrum

Aneta Borkowska wtorek, 19 listopada 2013, 12:16 Aktualnie

Wczoraj (18 listopada) podczas prac budowlanych na terenie galerii handlowej przy ul. Wojskowej 3 operator koparki wykopał około 40 granatów moździerzowych. Miejsce to do czasu przyjazdu saperów zostało zabezpieczone przez Policję.

Około godz. 15. dyżurny siedleckiej komendy został powiadomiony o tym, że podczas prac budowlanych prowadzonych na terenie galerii handlowej przy ul. Wojskowej 3 operator koparki wykopał około 40 granatów moździerzowych, pochodzących najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów z grupy rozpoznania pirotechnicznego oraz patrol interwencyjny.

Po wstępnym rozpoznaniu miejsca niebezpiecznego znaleziska, do czasu przyjazdu saperów wojskowych z jednostki w Wesołej, zostało ono zabezpieczone przez funkcjonariuszy. Żołnierze, którzy w ciągu najbliższych godzin dotrą na miejsce, zabiorą niewybuchy na poligon celem ich neutralizacji.

autor: nadkom. Jerzy Długosz, KMP w Siedlcach

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?