SPIN

Ktokolwiek słyszał, ktokolwiek wie…

redakcja piątek, 22 listopada 2013, 20:54 Siedlce

„Koledż”, biblioteka pedagogiczna, a także Zespół Medycznych Szkół Policealnych w Siedlcach – takie tematy mają pojawić się na spotkaniu przedstawicieli marszałka z prezydentem miasta Wojciechem Kudelskim. Termin spotkania, a tym bardziej jego efekt nie jest znany.

Zabiegi siedleckiego prezydenta w sprawie ulokowania IV LO im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego w budynku należącego do marszałka Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych są znane od miesięcy. Zgodnie z ostatnią wersją obiekt przejąłby siedlecki uniwersytet i umieszczono by tam IV LO, które stałoby się szkołą ćwiczeń dla wydziału pedagogiki. Miasto za taką „przysługę” płaciłoby uczelni czynsz. Wszystko brzmi ładnie. Problem w tym, że były to plany siedleckiego prezydenta. Marszałek zachowywał się z dystansem. Wszystko miało zmienić się niemal miesiąc temu.

„Nowy wymiar”

– Daliśmy nowy wymiar naszym rozmowom na styku oświaty miasto – marszałek i wyższa uczelnia i to jest dobry prognostyk dla szkoły „Żółkiewskiego”. W przeciągu tygodnia ma się spotkać trójstronna komisja, która roboczo przygotuje sprawy do rozwiązania tego ważnego dla naszego miasta problemu – powiedział trzy tygodnie temu podczas konferencji prezydent Wojciech Kudelski. Od konferencji minął niemal miesiąc. Spotkania nie było.

Z ust prezydenta Siedlec w ostatnim czasie padła kolejna deklaracja. Tym razem chodziło o przejecie innej jednostki urzędu marszałkowskiego, a mianowicie Biblioteki Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej.

– To marszałek wystąpił z inicjatywą przekazania tej biblioteki do miasta. I ja ją chętnie wezmę, bo to ubogaci nasze zbiory – przyznał przedwczoraj w rozmowie z nami. Bibliotekę pedagogiczną przejęłaby biblioteka publiczna. – W budynku przy Oskara Lange zostałby Mazowiecki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli. Było to powiedziane publicznie, więc chyba jest to naprawdę realne – dodał.

„Za wcześnie o tym mówić”

Jak podkreślił prezydent, załatwienie obu tych spraw byłoby upieczeniem kilku pieczeni na jednym ogniu. Ma się jednak wrażenie, że Wojciech Kudelski jest bliżej ognia niż marszałek Mazowsza Adam Struzik. Jego biuro poproszone przez nas o komentarz w tej sprawie udziela dość oszczędnych informacji.

– Co do słów Pana prezydenta na temat propozycji przejęcia biblioteki – trudno nam się do nich odnieść – mówi Joanna Czechowicz-Bieniek. Potwierdza jednak, że do spotkania z prezydentem ma dojść. – Urząd marszałkowski reprezentować będą dyrektor Departamentu Nieruchomości i Infrastruktury oraz zastępca dyrektora Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu, ale termin spotkania nie został ustalony – przyznaje i zaskakuje nas tematami rozmów, bo będą one dotyczyły nie tylko „Koledżu” i biblioteki, ale i Zespołu Medycznych Szkół Policealnych. Jaki będzie efekt dyskusji? – Za wcześnie jest o tym mówić – zastrzega Czechowicz-Bieniek. – Trzeba bowiem wziąć pod uwagę różnego typu przepisy prawne, a także analizy finansowe.

Do tematu będziemy jeszcze wracać.

 

8 komentarzy

 1. Rodzic dodano 8 lat temu

  Piękny budynek z tradycjami a właściwie z historia. Nie jestem za tym aby prezydent wyciągał po to rękę juz wiele zła zrobiono z budynkami znaczącymi dla siedlczan np. Kasyno, Przychodnia przy Hali na Armii Krajowej, Hala która niby pięknie wyglada ale nie było kiedys tynku a czerwona cegła. Gdzie konserwator zabytków w Siedlcach to jego obowiązek chronić siedleckie perełki. Nie tylko chronimy sakralne ale i swieckie, przecież to dla pokoleń.

 2. co za poziom dodano 8 lat temu

  nie jestem może wielkim znawcą języka, ale redakcja powinna wziąć kilka lekcji, bo pisanie "siedlecki prezydent" nie przystoi nawet słabym autorom…

 3. :) dodano 8 lat temu

  Powiem krótko: srutu tutu pęczek drutu Panie prezydencie. Jak się koalicję rozwliło to niech się na owoce nie liczy. A tak się składa że dyrektor departamentu jest z PO i ma Was w d…

  • ? dodano 8 lat temu

   Skończcie Platformersi są z tym upolitycznianiem wszystkiego. Jesteście naszymi (podatników) pracownikami i służycie nam, naszym dzieciom i wnukom, którzy w tym budynku mogliby się kształcić. Pisanie frazesów typu "jam z PO to możecie mnie w du…. pocałować" nie świadczy o was najlepiej i stacza wasze ugrupowanie co raz niżej, nie tylko w skali ogólnopolskiej, ale i lokalnej.

 4. Janko Muzykant dodano 8 lat temu

  do "co za poziom"
  Taki poziom jaki prezydent, jaki prezydent taki poziom….

  • magnez dodano 8 lat temu

   > Taki poziom jaki prezydent, jaki prezydent taki poziom….
   Czyli to Kudelski jest winny błędów językowych w tym tekście??

 5. Anonim dodano 8 lat temu

  Do "magnez"
  Skomentowałem zwrot "siedlecki prezydent" – czytaj między wierszami

 6. między wierszami dodano 8 lat temu

  dlaczego SPIN nie zajmie się sprawą etyki p. Kudelskiego ( np. kogo obsługuje pani notariusz Kudelska i ile z tego ma ) a nie błędów językowych

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?