SPIN

„Radosny Barok” – koncert Kwartetu Aleksandria

Aneta Borkowska piątek, 22 listopada 2013, 13:03 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 1 grudnia (niedziela) o godz. 17. do Sali Białej na koncert Kwartetu Smyczkowego „Aleksandria” – „Radosny Barok”.

Kwartet Smyczkowy „Aleksandria” powstał w 2008 roku, tworzy go czwórka wspaniałych muzyków – Danuta Feruś-Żurek – I skrzypce, Alicja Szumowiecka – II skrzypce, Piotr Grabowicz – altówka, Edyta Koć – wiolonczela.

Kwartet Smyczkowy „Aleksandria” jest jedynym kwartetem w naszym mieście, który w ostatnich latach wypracował sobie własny wizerunek. Kwartet smyczkowy przestał być kojarzony z zespołem, który z akademicką powagą wykonuje tylko utwory muzyki klasycznej, choć muzycy przywiązują do klasycznego repertuaru wielką wagę i nigdy z niego nie rezygnują. Jednak główny nacisk „Aleksandria”  kładzie na to, by podejście do muzycznej materii było żywe i twórcze, a spektrum działań szersze, niż ma to miejsce w przypadku innych tego typu zespołów. Dlatego też, muzycy często tworzą niezapomniane  programy koncertowe.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasach MOK przy ul. Pułaskiego 6 oraz Sienkiewicza 63.

źródło: MOK (reklama)

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?