SPIN

OCZAMI KOBIET: Powtórnie narodzony

Aneta Borkowska niedziela, 24 listopada 2013, 14:23 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Ten film nie jest dla wszystkich. Trzeba przygotować się, że nie będzie to seans do oglądania z grupą znajomych. Dzieło nie jest krótkie i rozwija się w swoim tempie, stopniowo odkrywając karty i mieszając widzowi w głowie. Jednak jest to na tyle ciekawe i wartościowe „mieszanie”, że nikt nie powinien poczuć się zawiedziony seansem. (Andaira/filmweb)

W środę (4 grudnia) o godz. 19. w NoveKino na ekranie zobaczymy kolejny film z cyklu „Oczami Kobiet”. Tym razem będzie to dramat  „Powtórnie narodzony”.

Jest rok 1984, Sarajewo. Gemma jest studentką, zaś Diego bardzo przystojnym amerykańskim fotografem. Para spotyka się przypadkiem i zakochuje się w sobie od pierwszego wejrzenia. Ich związek bardzo szybko przeradza się w płomienny romans. Wkrótce okazuje się, że dziewczyna jest w ciąży. Radość przyszłych rodziców nie trwa długo, Gemma traci dziecko. Tymczasem w mieście wybucha wojna domowa, która zmusza zakochanych do przeprowadzki do Włoch. W nowym miejscu wcale nie są szczęśliwsi. Gemma bezskutecznie próbuje zajść w ciążę, a posiadanie dziecka staje się jej obsesją. W końcu znajduje kobietę, która zgadza się zostać surogatką. Tyle że w pochłoniętym wojną Sarajewie. Mimo niebezpieczeństwa, Diego i Gemma decydują się wyruszyć w podróż, która odmieni ich życie na zawsze.

Powtórnie narodzony (Venuto al mondo)

reżyseria: Sergio Castellitto,
scenariusz: Sergio Castellitto, Margaret Mazzantini,
aktorzy: Penélope Cruz, Emile Hirsch, Moamer Kasumovic,
gatunek: dramat,
kraj produkcji: Chorwacja, Hiszpania, Włochy,
rok produkcji: 2012,
czas trwania: 127 minut,
dodatkowe informacje: Filmweb, IMDb, RottenTomatoes, oficjalna strona, zwiastun

źródło: NoveKino Siedlce, filmweb

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?