SPIN

Koncert Solistów i Orkiestry Wojskowej w Warszawie

Aneta Borkowska czwartek, 28 listopada 2013, 13:09 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 8 grudnia (niedziela) o godz.. 18. do sali „Podlasie” na koncert Solistów i Orkiestry Wojskowej w Warszawie. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Orkiestra Wojskowa w Warszawie jest jedną z najstarszych orkiestr Wojska Polskiego. Możliwości artystyczne orkiestry są bardzo szerokie. Występuje w marszu, daje pokazy parady marszowej, a także prowadzi ożywioną działalność koncertową. W swoim bogatym repertuarze Orkiestra Wojskowa w Warszawie posiada utwory marszowe, opracowania muzyki symfonicznej, dzieła z repertuaru operowego i operetkowego, utwory religijne, a także liczne opracowania standardów muzyki rozrywkowej.

Koncertuje w całym składzie osobowym, a także wydzielonymi z orkiestry zespołami muzyki kameralnej. Z orkiestrą występują najlepsi soliści śpiewacy m in. z Teatru Wielkiego w Warszawie, Opery Kameralnej, Opery Nova w Bydgoszczy, Teatrów Muzycznych Poznania, Lublina, muzycy instrumentaliści z polskich orkiestr symfonicznych, a także znani i popularni piosenkarze.

Orkiestra wystąpi pod batutą mjr. Artura Czereszewskiego – I kapelmistrza, laureata wielu konkursów instrumentalnych i kameralnych. Orkiestrze towarzyszyć będą soliści: Joanna Horodko – sopran, Piotr Rafałko – tenor.

źródło: MOK (reklama)

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?