SPIN

Drugie miejsce Aleksandry Sowy za list do taty

Aneta Borkowska piątek, 29 listopada 2013, 17:05 Społeczeństwo

W środę (27 listopada) w Senacie Rzeczpospolitej  Polskiej odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników dotyczących etapu ogólnopolskiego konkursu “List do Taty”. Aleksandra Sowa, uczennica klasy VI Szkoły Podstawowej nr 10 im. Księżnej Aleksandry Ogińskiej w Siedlcach zajęła II miejsce.

W konkursie wzięło udział 2360 dzieci z klas piątych i szóstych z 244 szkół podstawowych w całej Polsce. Konkursowy list miał opisywać relacje z tatą, ojczymem czy ojcem zastępczym i stanowić próbę odpowiedzi na pytanie: kim jest i co dla mnie znaczy mój tata?.

W konkurs zaangażowało się 28 senatorów, którzy podjęli współpracę ze szkołami w swoich okręgach wyborczych, a następnie czytali i oceniali nadesłane prace. Listy, które wygrały w okręgach, oceniało następnie jury, powołane przez przewodniczącego Komisji Rodziny i Polityki Społecznej. Zwracano uwagę przede wszystkim na umiejętność pokazania roli ojca w życiu dziecka oraz szczerość i autentyzm wypowiedzi. Konkursowe listy czytali aktorzy Rafał Królikowski i Wojciech Malajkat.

Na zdjęciu: Aleksandra Sowa z senatorem Waldemarem Kraską. Fot. Michał Józefaciuk (www.senat.gov.pl)

źródło: Daniel Wiszniewski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 / opr. ab

2 komentarze

  1. Rodzic dodano 8 lat temu

    I sukces dla Siedlec, ale o tym prezydent jego swita oraz ci co stale piszą na blogu cisza. A to właśnie z tego sie cieszymy to nasza przyszłość. Gratulacje dla zdolnej , miłej uczennicy.

  2. Iza dodano 8 lat temu

    Gratuluję Olu. Jesteś WIELKA 🙂

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?