SPIN

Festiwal Nauki z PG nr 2

Aneta Borkowska sobota, 30 listopada 2013, 10:47 Społeczeństwo

W Publicznym Gimnazjum nr 2 im. Gabriela Narutowicza w Siedlcach  odbyła się kolejna edycja Festiwalu Nauki, imprezy popularyzującej wiedzę w formie ciekawych doświadczeń i eksperymentów.

Zaciekawić, zainteresować, zainspirować i nauczyć – to podstawowy cel przedsięwzięcia,  które już na stałe zagościło w kalendarzu szkoły. Tegoroczna edycja festiwalu  pod hasłem „Świat wiedzy w pigułce” odbyła się 28 listopada i poświęcona była naukom  matematyczno-przyrodniczym. Do organizacji imprezy  zaproszeni  zostali:  Mariola Kalinowska reprezentująca  Akademię Nauki, Zespół  Medycznych Szkół Policealnych w Siedlcach oraz Państwowa Straż  Pożarna  w Siedlcach. Festiwal rozpoczął  Bogusław Skarus opowieścią o swoich podróżach w dalekie zakątki świata,  dokumentując swoją relację zdjęciami i ciekawymi pamiątkami.

Gwoździem programu były pokazy z robotyki i optyki prezentowane przez pracowników Akademii Nauki. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również pokazy diagnostyki medycznej, kosmetyki i masażu oraz  pierwszej pomocy prezentowane przez uczniów Zespołu Medycznych Szkół Policealnych oraz pracowników Państwowej Straży Pożarnej  w Siedlcach.

Zaproszeni goście oraz uczniowie zgromadzenie na sali  mieli okazję spojrzeć na przedmioty ścisłe z innej często nieznanej  strony i przekonać się , że można je polubić .

źródło: Bożena Radzikowska PG nr 2 / opr. ab

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?