SPIN

Koncert zespołu Mięśnie z Natalią Sikorą

Aneta Borkowska poniedziałek, 2 grudnia 2013, 09:24 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 10 grudnia (wtorek) o godz. 19. do sali „Podlasie” na koncert zespołu Mięśnie. Zespół prezentuje widowisko będące połączeniem post-punkowego koncertu i kabaretu.

W skład grupy wchodzą między innymi Natalia Sikora – aktorka wchodząca w skład zespołu Teatru Polskiego, zdobywczyni głównej nagrody Debiutów podczas Festiwalu w Opolu w roku 2013 oraz zwyciężczyni drugiej edycji telewizyjnego programu „The Voice of Poland”, Jacek Beler – reżyser projektu, autor tekstów, na co dzień pierwszoplanowy aktor Teatru Powszechnego w Warszawie, Radek Rutkowski będący kompozytorem piosenek oraz Wojciech Michalec – gitarzysta Cool Kids Of Death, trębacz Maurycy Idzikowski, perkusista Karol Koszeniec oraz pianista Piotr Proniuk. Zespół za kilka tygodni wydaje debiutancką płytę w wytwórni MTJ.

Jacek Beler – grafik, poeta, aktor, reżyser i performer. Ukończył warszawską Akademię Teatralną w roku 2009. Za rolę w spektaklu dyplomowym Moulin Noir otrzymał I nagrodę aktorską na Międzynarodowym Festiwalu Szkół Teatralnych w Brnie, a także nagrodę ZASP-u na Międzynarodowym Festiwalu Szkół Teatralnych w Warszawie. Jest również laureatem Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu za rolę w spektaklu muzycznym O’Malley’s Bar. Od września 2009 roku w zespole Teatru Powszechnego.

Natalia Sikora – absolwentka wydziału aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie (2010). Wygrała kilkadziesiąt konkursów i przeglądów aktorskich i wokalnych. Jest laureatką między innymi dwóch Finałów „Szansy na Sukces” (2004 – 2005), Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lubinie (III nagroda) – 2003. W 2005 roku, będąc uczennicą klasy maturalnej, wygrała 26 Przegląd Piosenki Aktorskiej „Nowa Fala” we Wrocławiu. W styczniu 2007 zadebiutowała w spektaklu teatru telewizji „Umarli ze Spoon River” w reżyserii Jolanty Ptaszyńskiej (2006) (II rok studiów). Współpracuje z Teatrem Polskim w Warszawie oraz Teatrem Nowym w Słupsku.

Radek Rutkowski – razem z wokalistą Jackiem Belerem pierwszy zespół założyli razem będąc już w liceum. Po kooperacji z innymi składami m.in. „R PATROL” tworzonym z Mopsem Bebskim i Śląską ścianą hip-hopową wyjechał do Wielkiej Brytanii gdzie nadal grywał dla Polonii. Osiedlił się w Warszawie, gdzie szybko założył zespół ” Mięśnie”. Oprócz tego jest basistą śląskiego projektu electro-synth-punk „Slutocasters” tworzonym z Maćkiem Wachowiakiem i Łukaszem Trzcińskim. Gra równiez w TVN-owskim serialu ” Na Wspólnej”.

Karol Koszeniec – perkusja. Współzałożyciel zespołu „Komora A”, perkusista post hardcorowego „Setting the Woods on Fire”. Współorganizator koncertów muzyki improwizowanej „Odsłony”, twórca koncepcji graficznej kilku pierwszych numerów pisma muzycznego „Glissando”. Występował na scenach festiwalowych (alt+F4, Heineken Opener, Jarocin, plain.music, CoCArt, Plain.Music) i klubowych w większości państw Europy.

Maurycy Idzikowski – trębacz. Postać. Jedna z najbarwniejszych na tzw. warszawskiej scenie. Grał w bigbandach, milionach zespołów, współpracował z Michałem Jarosem, Marcinem Maseckim, Mitch & Mitch… Generalnie, jak powiedział o nim kolega, inny trębacz, „grał wszędzie przynajmniej raz”.

Piotr Proniuk – gra na fortepianie od 8. roku życia. Student Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Wielokrotny laureat konkursów pianistycznych organizowanych przez słupską PSM, uczestnik Makroregionalnych Warsztatów Pianistycznych Szczecin 2008. Laureat nagrody TV Kultura w II Ogólnopolskim Festiwalu im. Cz. Niemena “Niemen NON-Stop” w Słupsku z zespołem “Threonine”. Finalista Studenckiego Festiwalu Twórczości “Łódźstock 2008″ w Łodzi.  Od 2008r pod szyldem „Sikora Proniuk Duo” współtworzy projekt „Absurdustra – próba Norwida”, który w 2011 roku miał fonograficzną premierę, realizowaną przez Teatr Polskiego Radia.

Wojtek Michalec – gitarzysta i basista mocno związany z łódzką sceną alternatywną. Jako muzyk działa od dwudziestu lat, współtworząc wiele zespołów i projektów muzycznych w przeróżnych stylistykach od new romantic po industrialny metal, które jednak można wrzucić do współnego worka z napisem rock’n’roll. Współpracował z wieloma polskimi muzykami i zespołami. Ma na koncie kilkaset koncertów zagranych w Polsce i kilkadziesiąt poza jej granicami, a jako gitarzysta CKOD wiele nominacji, a także nagród przemysłu fonograficznego.

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasach MOK przy ul. Pułaskiego 6 oraz Sienkiewicza 63.

źródło: MOK (reklama)

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?