SPIN

Mikołajki w Teatrze

Aneta Borkowska wtorek, 3 grudnia 2013, 19:46 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

W niedzielę (8 grudnia) na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce odbędą się „Mikołajki w Teatrze”. Tego dnia dla wszystkich mieszkańców miasta i regionu Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego przygotowało 2 wyjątkowe propozycje.

O godz. 12. na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce, wystawiony zostanie spektakl „Opowieść Wigilijna”  w wykonaniu artystów Teatru Tańca CaroDance, Teatru Es oraz Chóru Miasta Siedlce. Reżyserem, choreografem i autorem scenariusza spektaklu jest Iwona Maria Orzełowska.
Opowieść Wigilijna to wzruszająca historia przemiany skąpca w człowieka hojnego i dobrego dla innych, na podstawie znanego opowiadania Karola Dickensa, nawiązującegodo Wigilii Bożego Narodzenia. Przed spotkaniem Duchów Bożego Narodzenia, Scrooge jest człowiekiem, dla którego pieniądze są najważniejsze, ale wówczas jego życie jest marne i nieszczęśliwe. Dopiero po wizycie dziwnych gości i refleksji nad swoim życiem, przekonuje się, że bogactwo nie daje radości, jeśli nie można się nim dzielić. Jak tę historię przekażemy? Około artystów na scenie, znakomita muzyka, ciekawa choreografia, bogactwo ruchu i obrazu gwarantują fascynujące widowisko z głębokim przesłaniem, opowiadające o tym co w życiu jest najważniejsze.

Tego samego dnia o godz. 19. na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce swój recital zaprezentuje znakomita polska piosenkarka – Sława Przybylska.  W koncercie, który odbędzie się w ramach cyklu ONE MAN SHOW usłyszymy m.in. utwory „Pamiętasz była jesień” czy „Gdzie są kwiaty z tamtych lat”.

W tym wyjątkowym dniu, dla wszystkich Widzów Święty Mikołaj przygotował niespodzianki! Rezerwacje i bilety dostępne w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS, tel. 25 794 31 89

źródło: CKiS (reklama)

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?