SPIN

Przetarg teraz, a zapłata za 2 lata

Beata Głozak niedziela, 8 grudnia 2013, 23:42 Siedlce
budynek po policji

Za rok część siedleckich urzędników ma przenieść się do dawnej siedziby policji. Przetarg na remont obiektu przy ul. Prusa ma być ogłoszony na dniach, ale pieniędzy na niego nadal nie ma.

– Chcemy ruszyć z inwestycją już w styczniu wykorzystując zimę, aby przeprowadzić prace remontowe wewnątrz budynku – mówi Paweł Mazurkiewicz, rzecznik miejskiego ratusza. – Liczymy, że do końca 2014 roku uda się przeprowadzić planowaną przeprowadzkę części jednostek organizacyjnych miasta i wydziałów urzędu – dodaje.

Jeszcze w listopadzie sekretarz miasta Sławomir Marchel twierdził, że będzie to możliwe za 1,5 roku. Dlaczego? Bo miastu brakuje na remont pieniędzy. Jak się okazuje w kwestii pieniędzy nie zmieniło się nic.

– Środki na inwestycję będą zabezpieczone w budżecie na rok 2015, czyli po wykonaniu inwestycji – tłumaczy Mazurkiewicz i dodaje, że z podobnej formuły miasto z powodzeniem skorzystało przy budowie ulicy Piaskowej, którą spłaci w przyszłym roku. – To będzie jak złapanie oddechu w czasie kiedy borykamy się z niedoborem środków finansowych.

Przypomnijmy. Nieruchomość przy ul. Prusa w formie darowizny przekazał miastu wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski. Parter i pierwsze piętro budynku są przeznaczone dla Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Na drugim piętrze ma mieścić się Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna a na ostatnim część wydziałów urzędu z ulicy Piłsudskiego 45 i Oskara Lange. Do skrzydła przy budynku planowane jest przeniesienie straży miejskiej.

4 komentarze

 1. Anonim dodano 9 lat temu

  To chyba żart o remoncie tego budynku w sytuacji kiedy "Żółkiewski" czeka już conajmniej lat 15 na remont, a pozyskanie budynku "kolegium" nie wypaliło. Czy jest zachowana jakaś kolejność w czekaniu na inwestycję w tym mieście???? Gdzie są pieniądze, które miały byc przeznaczone na remont szkoły 3 lata temu? Te które prezydent publicznie na deskach CKIS obiecał szkole??? Gdzie i na co się one rozplynely??

 2. Absolwent II dodano 9 lat temu

  Niestety. Żadnych pieniędzy nie było. Pan prezydent ma to gdzieś.

 3. Mirek dodano 9 lat temu

  A śmieciowa choinka to spin'u nie interesuje? Bo społeczeństwo na ten przykład bardzo oj bardzo!

 4. Anonim dodano 9 lat temu

  "- Środki na inwestycję będą zabezpieczone w budżecie na rok 2015, czyli po wykonaniu inwestycji – tłumaczy Mazurkiewicz"

  http://www.tvsiedlce.pl/12,4261-jak_mieszkamy_w_siedlcach_%3f.html
  Tu chyba sam Prezydent mówi, że w budżecie na 2014r.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?