SPIN

POLICJA: Akcja na drogach „Alkohol, Narkotyki”

Aneta Borkowska wtorek, 10 grudnia 2013, 17:01 Aktualnie

Wczoraj (9 grudnia) policjanci z siedleckiej komendy przeprowadzili działania „Alkohol, Narkotyki”, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego.

Przeprowadzone na terenie powiatu działania miały na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu i wyeliminowanie z niego tych kierowców, którzy swym nieodpowiedzialnych zachowaniem stwarzali zagrożenie dla innych. W ramach akcji skontrolowano 794 kierujących pojazdami. W każdym z przypadków kierowcy sprawdzani byli pod kątem trzeźwości, i zażywania środków odurzających. W dwóch  przypadkach stwierdzono, że kierujący znajdują się pod wpływem alkoholu. W każdym z tych przypadków osoby te muszą liczyć się w najbliższym czasie z poniesieniem konsekwencji prawnych swego nieodpowiedzialnego zachowania.

Należy również stwierdzić, że wielu kierowców bardzo często nie pamięta o podstawowych zasadach bezpieczeństwa związanych z korzystaniem z samochodów. Zarówno kierowcy, jak i ich pasażerowie, zapominają o korzystaniu z pasów bezpieczeństwa, które są jednym z elementów bezpiecznej jazdy.

autor: nadkom Jerzy Długosz, KMP w Siedlcach / opr. ab

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?