SPIN

Kolędy na jazzowo

Aneta Borkowska czwartek, 12 grudnia 2013, 08:57 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

kolędy na jazzowo

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 13 grudnia (piątek) o godz. 18. do Sali Białej na “Kolędy na jazzowo” z cyklu „Przez swing do symfonii”. W programie jazzowe interpretacje tradycyjnych kolęd oraz utwory o tematyce świątecznej.

Wystąpią:
Ada Wyszyńska – vocal,
Jan Malecha – gitara jazzowa,
Kacper Popek – instrumenty perkusyjne,
Antoni Czajkowski – koncepcja artystyczna i prowadzenie,

Muzyczne zainteresowania większości młodych Polaków kształtuje dyskotekowo – rockowa komercja skutkująca niekompetencją kulturową, obniżeniem wymagań wobec rozrywki i malejącą potrzebą obcowania z klasyką filharmoniczną. Program „Przez swing do symfonii” jest sumą doświadczeń z dwudziestu lat realizacji autorskich audycji szkolnych i stawia sobie za cel przywrócenie tu europejskich proporcji. Z grupą artystów o szczególnie wysokich umiejętnościach prezentuje muzykę rozrywkową wysokiego lotu, inspiruje do szukania w niej prawdziwego Piękna i Dobra i tą drogą prowadzi do Filharmonii. Cykl odnosi się do współczesnej komercyjnej rozrywki i subkultury inspirując odbiorcę do ambitniejszych poszukiwań estetycznych. Muzyka jest najpowszechniejszym językiem międzyludzkiej komunikacji. W ograniczonych programowo szkołach średnich jest ważnym elementem wychowania w kulturze.

Przez poznanie na żywo klasyki rozrywki, w tym muzyki tanecznej z elementami jazzu i wybranych gatunków filharmonicznych, trzyletni cykl edukacyjny wyposaża młodzież w podstawową kompetencję kulturową, tym samym podnosząc wymagania wobec krajowego rynku rozrywki. Kluczem do sukcesu jest właściwa tematyka, treści programowe, repertuar, słowo wiążące, ale najważniejsi są artyści swobodnie poruszający się w każdym rodzaju sztuki. Efekt końcowy prowadzi do wyrobienia smaku estetycznego, świadomego odróżniania muzyki dobrej od złej, fałszu i tandety w sztuce i na pobudzaniu zainteresowań klasyką filharmoniczną.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasach MOK przy ul. Pułaskiego 6 i Sienkiewicza 63.

źródło: MOK (reklama)

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?