SPIN

Koncert Formacji Tanecznej MP Dance

Aneta Borkowska czwartek, 12 grudnia 2013, 09:08 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 17 grudnia (wtorek) o godz. 18. do sali „Podlasie” na koncert Formacji Tanecznej MP Dance.

Podczas koncertu, będącego artystycznym podsumowaniem roku  2013, zaprezentowane zostaną najnowsze choreografie opierające się na tańcu nowoczesnym i stylizowanym, w których stosowane są rozmaite taneczne techniki rozpoczynając od podstaw klasyki, poprzez jazz, broadway, musical dance, po hip-hop i funky. Choreografie przygotowane zostały przez instruktor Agnieszkę Lipińską.

Formacja Taneczna MP Dance powstała w październiku 2007 roku na bazie dawnego Małego Podlasia. W związku ze zmianą choreografa i kierownika zespołu zmieniona została również jego nazwa i styl tańca. Obecnie instruktorem i choreografem grupy jest mgr Agnieszka Lipińska, absolwentka AWF w Warszawie, pedagog oraz wieloletnia tancerka „Małego Podlasia”. Mimo krótkiego stażu MP Dance rozwija się bardzo dynamicznie, ma już na swoim koncie kilka sukcesów, a przed sobą jeszcze wiele planów. W skład zespołu wchodzi około 90 dziewcząt i chłopców w wieku od 4 do 14 lat. Tancerze ćwiczą w trzech grupach wiekowych.

W chwili obecnej głównym celem działalności zespołu jest popularyzacja tańca wśród dzieci i młodzieży, zapewnienie im atrakcyjnej formy spędzania czasu wolnego i pokazanie, że taniec jest świetnym sposobem na nudę. Podczas prób członkowie FT MP Dance mają możliwość poznania różnorodnych form tańca nowoczesnego i stylizowanego, w których stosowane są rozmaite taneczne techniki rozpoczynając od podstaw baletu, poprzez jazz oraz modern, po disco dance, hip-hop, funky i break dance.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasach MOK przy ul. Pułaskiego 6 oraz Sienkiewicza 63.

źródło: MOK (reklama)

Komentarze (1)

  1. :) dodano 8 lat temu

    polecam, fajnie tańczą 🙂

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?