SPIN

Skłonili się ku rodzinom wielodzietnym teraz zadbają o seniorów ZDJĘCIA

Aneta Borkowska czwartek, 12 grudnia 2013, 17:49 Siedlce

W siedleckim magistracie spotkali się dzisiaj partnerzy programu Siedlecka Duża Rodzina 3 plus. Razem z wiceprezydent Anną Sochacką podsumowali dotychczasowe działania i zawarli umowy na kolejne 2 lata.

– Każda kolejna rodzina wielodzietna nie tylko napawa dumą, ale ma też więcej problemów do rozwiązania. Podobnie jest z seniorami, których w naszym mieście jest dużo, a większość z nich to ci z najniższą emeryturą – powiedział przewodniczący rady miejskiej Henryk Niedziółka.

rodzina trzy plusPrzypomnijmy, że uczestnictwo w programie uprawnia rodziny wielodzietne do zniżek i rabatów w 30 firmach i instytucjach. Posiadacze specjalnej karty płacą mniej za bilet do kina, na lodowisko, spektakl, koncert czy codzienne zakupy. Teraz do tego grona dołączą także osoby, które skończyły 65 lat.

To się opłaca

– Często rodzice nie mają czasu na to, by po pracy iść jeszcze gdzieś z dziećmi, więc pomyśleliśmy, że jeśli powstanie program „Senior 65 plus” dla ich rodziców to ci zajmą się swoimi wnukami – przyznała w rozmowie z nami Anna Sochacka. – Takim działaniem pokazujemy, że jako miasto nie tylko dbamy o rodziny, ale także o osoby starsze, aby mogły rozwijać się naprawdę przez całe życie – dodała.

Firmom taka pomoc też się opłaca. Mają poczucie, że komuś pomagają, ale dzięki temu mogą pozyskać nowych klientów i mają reklamę swoich usług.

– W naszej firmie pracują osoby niepełnosprawne i tym bardziej jesteśmy chętni by pomagać innym – mówi Katarzyna Rola-Skorupska, kierownik Zakładu Aktywności Zawodowej. – Oferujemy 15 procent zniżki na wszystkie nasze usługi. Naszymi klientami są przede wszystkim mieszkańcy naszego regionu, którzy korzystają z usług gastronomicznych przy okazji chrzcin, komunii – dodaje.

Dawca i biorca programu

rodzina trzy plus 9Wśród partnerów programu jest także jednocześnie jego uczestnik. Janusz Leśniak z firmy Perfect, który ma trójkę dzieci jak mówi widzi ogromne plusy z posiadania tej karty.

– Ostatnio po 30 latach wybrałem się z rodziną na lodowisko. I nie ukrywam, że miło jest dostać zniżkę. I chciałbym tutaj zaapelować by tą kartę traktować jako wyróżnienie, nie wstydzić się jej, nie traktować jako  pomoc socjalną – tłumaczy. – Ja jestem dawcą i biorcą tego programu i teraz jeszcze moja babcia z tego skorzysta – dodaje.

 

5 komentarzy

 1. Zorro dodano 8 lat temu

  No tak o przyszły elektorat hehe cwanie, cwanie …
  A może tak o młodych bez pracy?

 2. młody z małego miasta dodano 8 lat temu

  młodzi słabo głosują to po co o nich zabiegać? Taka taktyka wszystkich partii.Zorro zapisz się do którejś i bedziesz miał pracę i to tam gdzie zechcesz.

 3. obserwator II. dodano 8 lat temu

  Czy rajcowie miasta zapomnieli o zniżkach dla niektórych rodzin wielodzietnych do sklepów alkoholowych gdzie za pieniądze z opieki przeznaczone na dzieci piją rodzice i to właśnie oni mają najwięcej uciechy z takiej pomocy?Kto kontroluje wydawanie pieniędzy przez rodziny-niektóre korzystające z dobrodziejstwa państwa polskiego i osób przyzwalająchych na takie marnotrawienie pieniędzy przez rodziny pijackie a dzieci i tak dostają od sąsiadów lub osób obcych.Prawda jest tragiczna i taka jest polska rzeczywistość.

 4. Drizzt dodano 8 lat temu

  A czy będą zniżki w ramach programu w parku wodnym?

 5. emeryt dodano 8 lat temu

  nie chcę zniżek, chcę godnej emerytury

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?