SPIN

Uczniowie „Prusa” dla Polaków na Ukrainie

Aneta Borkowska czwartek, 12 grudnia 2013, 09:27 Aktualnie

Już tylko do piątku (13 grudnia) w I LO im. Bolesława Prusa potrwa zbiórka darów dla ubogich polskich rodzin na Ukrainie.

Zbierane są:
– żywność (przede wszystkim słodycze, bo przecież tabliczka czekolady ucieszyłaby Cię bardziej niż paczka mąki pod choinką);
– przybory szkolne (kredki, mazaki itp.);
– podręczniki do języka polskiego i historii (szkoły języka polskiego w większości nie są finansowane przez rząd ukraiński, a pieniądze pochodzą bezpośrednio z Polski).

Dary można je przynosić do czytelni.

Akcja Paczka jest projektem organizowanym przez ZHR. Od 2002 roku polscy harcerze zbierają dary w całym kraju, które następnie trafiają w ręce najbardziej potrzebujących rodzin na terenach Kresów Wschodnich dawnej Rzeczypospolitej. Druhny i druhowie odwiedzają również tamtejsze domy dziecka i urządzają w nich Wigilie. Co roku na Kresy wyjeżdża około 20 autokarów. Każdy z nich wiezie średnio 150 paczek i 40 harcerzy. Każdego roku ZHR odwiedza szacunkowo 2000 rodzin, by móc podzielić się opłatkiem, nieść uśmiech i dobre słowo.

źródło: I LO/ opr. ab

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?