SPIN

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy: na półmetku

Beata Głozak piątek, 13 grudnia 2013, 23:18 Siedlce

Dziesiątki pomieszczeń, winda dla osób niepełnosprawnych i cecha charakterystyczna, czyli szare okna – przy ul. Gospodarczej trwa budowa Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. M. Grzegorzewskiej. Prace są już na półmetku.   

– Przygotowujemy obiekt przed zimą – mówi Agnieszka Przesmycka koordynatorka projektu z ramienia firmy Zeltech. – Zostały wstawione praktycznie wszystkie okna, zabezpieczamy otwory drzwiowe, wykonywane są ostatnie elementy elewacyjne. Wkrótce przeniesiemy się do środka. Tu będą wykonywane wszystkie prace od prac budowlanych kończąc na elektryce i sanitarce – wylicza.

Inwestycja obejmuje prace na trzech budynkach. Jeden jest nadbudowywany, kolejny przebudowywany a ostatni budowany od początku. Każdy z nich ma swoją indywidualną technologię i swój harmonogram prac. Wszystkie budynki zostały docieplone. Termin zakończenia inwestycji to koniec przyszłego roku.

– Pracujemy zgodnie z harmonogramem. Nie mamy żadnych opóźnień. W tak zwanym łączniku w chwili obecnej są wykonywane tynki. Tutaj rozmieszczone są już instalacje elektryczne i część instalacji sanitarnych. Mamy także elementy wentylacji – wylicza Przesmycka.

Jesienią wokół budynku pojawią się tereny zielone i miejsca parkingowe.

5 komentarzy

 1. Ania i Michał dodano 8 lat temu

  nooo coś się rusza w Siedlcach dla niepełnosprawnych.bo tylko ostatnio pomniki ronda i inne duperele smoleńskie

  • Hanka dodano 8 lat temu

   Co ty chrzanisz…

 2. ... dodano 8 lat temu

  szkoła a co po niej, co dzieje się z tymi ludźmi. Znając życie to siedzą w domu i to co zostało wypracowane jest zniweczone. Miasto nie opiekuje się takimi osobami które ukończyły szkołę.

 3. Magda dodano 8 lat temu

  Oj widać już różnicę, widać. I dobrze, po co zajmować 2 budynki które można sprzedać. A zresztą to wygodniejsze jak wszystko mieści się w jednym. Ciekawe jak to bedzie wyglądało.

 4. gregory dodano 8 lat temu

  Chcą wysiudać ośrodek z Sienkiewicza. Ciekawe jak obejdą wole darczyńcy pani Grzegorzewskiej, że budynek przy Sienkiewicza miał po wsze czasy służyć za szkołę dla dzieci niepełnosprawnych.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?