SPIN

Młodzi judocy walczyli w „Dwunastce”

Beata Głozak niedziela, 15 grudnia 2013, 21:29 Sport

60 dzieci wzięło udział w zawodach judo, które wczoraj odbyły się w Szkole Podstawowej nr 12 w Siedlcach. Młodzi sportowcy w tym roku zdobyli już biały pas, a w przyszłym powalczą o żółty.

Uczestnicy zawodów zostali podzieleni przez organizatorkę imprezy na dwie grupy. Najmłodsi walczyli o „ogonek” – mieli zabrać sobie szarfę zwisającą z paska, a przed starszymi dziećmi postawiono nieco trudniejsze zadanie – zastosowanie 1 z 4 rzutów jakich nauczyli się do tej pory. Najmłodszy judoka miał zaledwie 5 lat.

Jednym z zawodników był Kamil Włodarczyk, uczeń „Dwunastki”, który po stoczeniu kilku walk wygrał w jednej z grup dzieci starszych. – Trenuję judo od roku i lubię ten sport, bo po prostu można fajnie powalczyć i można nauczyć się różnych chwytów – powiedział nam tuż po zdobyciu złotego medalu.

3 komentarze

 1. Sebastian dodano 8 lat temu

  Super organizacja a przede wszystkim zabawa dla dzieci , oby więcej takich imprez w naszym mieście.

  Pozdrowienia dla Pani Magdy

 2. Asia dodano 8 lat temu

  Świetny pomysł na sprawdzenie umiejętności i odrobinę rywalizacji. W przyszłości fajnie jakby dało sie zorganizować np. tygodniowy obóz dla juniorów.

 3. Maciej dodano 8 lat temu

  Zdjęcia z imprezy dostępne na www.judo-siedlce.pl

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?