SPIN

LUZ sześciokrotnym Wicemistrzem świata

Aneta Borkowska poniedziałek, 16 grudnia 2013, 11:02 Kultura

W ubiegłym tygodniu (10-15 grudnia) w Mikołajkach rozgrywane były najważniejsze rangą zawody na świecie Mistrzostwa Świata Jazz, Modern, Ballet/ Pointe. Uczestniczyły w nich reprezentacje tancerzy z ponad 20 krajów.

W tym samym czasie, jako impreza towarzysząca, odbywał się międzynarodowy turniej IDO approved event oraz Open Polish Cup w innych dyscyplinach IDO, w którym mogli wziąć udział wszyscy chętni tancerze. Jednak to Mistrzostwa Świata Jazz, Modern, Ballet/Pointe przyciągnęły największe talenty w tych dyscyplinach z różnych krajów, by na zawodach poddać ocenie i weryfikacji nie tylko swój talent, ale też technikę i choreografię. Tak też się stało z tancerzami z grup mistrzowskich FTN LUZ.

Ubiegłoroczni Mistrzowie Polski, Europy i świata (Frankfurt), tegoroczni Mistrzowie Europy (Biella/Włochy) reprezentacja FTN LUZ w kat. dzieci potwierdziła swoją klasę, nie zawiodła i stawała aż sześć razy na podium uzyskując tym samym tytuły wicemistrzów świata dla naszego kraju w kilku kategoriach. Oto wyniki:

II miejsce i tytuł Wicemistrza Świata
– modern dance formacje dzieci,
– balet/pointe formacje dzieci,
– jazz dance formacje dzieci,
– kat. solo jazz chłopcy – Łukasz Dmowski,
– kat. duety jazz dance dzieci – Kamila śledź i Ewa Stecewicz,
– kat. solo modern dzieci – Łukasz Dmowski,

Ponadto trzy czwarte miejsca w finale wywalczyli:

IV miejsce
– w kat. jazz dance solo dzieci – Szymon Antosik,
– kat. duety balet/pointe dzieci: Marcelina Karolewska i Julia Sawicka,
– kat. mini formacje modern: Marcelina Karolewska, Natalia Niedziółka, Kamila Śledź, Ewa Stecewicz, Julia Zybertowicz, Magdalena Pulikowska, Łukasz Dmowski

V miejsce
– kat. jazz dance dzieci – Marcelina Karolewska, Natalia Niedziółka, Amelia Szostek, Ewa Stecewicz, Alicja Wojtowicz, Magdalena Pulikowska, Łukasz Dmowski,

Wspaniale zaprezentowali się juniorzy z formacji modern, którzy uplasowali się na 8 miejscu (7 weszło do ścisłego finału) na 16 zespołów.

Skład formacji: Szymon Antosik, Alicja Augustyniak, Łukasz Dmowski, Maciej Dmowski, Zuzanna Dzioba, Klaudia Grzeszczyk, Marcelina Karolewska, Paulina Krasuska, Wiktoria Kubaj,Nikola Narojek, Natalia Niedziółka, Oliwia Olszewska, Klaudia Pogonowska, Magdalena Pulikowska, Aleksandra Rucińska, Julia Sawicka, Ewa Stecewicz, Amelia Szostek, Kamila Śledź, Alicja Wojtowicz, Klaudia Wyspiańska, Julia Zybertowicz.

źródło: MOK

6 komentarzy

 1. Jarek dodano 8 lat temu

  Ja i moi znajomi jesteśmy tak beznadziejnie głupi, że nie rozumiemy przesłania wynikającego z tych tańców. Która się bardziej rozkraczy, tym lepsza? Bo chyba tu o to tylko chodzi. Tu się nie da nic innego oceniać.Ot, i cała choreografia.

 2. Jarek ??? dodano 8 lat temu

  Rzeczywiście jesteś beznadziejnie g… a twoim znajomym trzeba współczuć. Chory jesteś ze swoimi wpisami, i z doboru słów czuć jakąś utajoną wrogość w stosunku do dzieci podszytą żądzą .Normalnemu człowiekowi patrząc na to zdjęcie nie przyszło by do głowy słowo "rozkraczy" -czuć tu jakimś myśleniem zboczeńca

  • Ela dodano 8 lat temu

   Odpuść głoopkowi, ale za takie ubliżanie i pomawianie można cię pozwać. A z namierzeniem nie ma żadnego problemu.

  • Jura dodano 8 lat temu

   …a mnie się wydaje, że to ty właśnie masz jakieś jakieś dziwne skojarzenia…bo najgłośniej krzyczy złodziej tam gdzie kradną…

  • Hiob dodano 8 lat temu

   Na zboczeńca to ty mi wyglądasz. Bo mnie szpagat, czy wywijanie zawzięcie nogami w tńcu z niczym złym się nie kojarzy, jakby to nazwał.

 3. ???? dodano 8 lat temu

  rozkraczy ? rzeczywiście beznadziejnie jesteś (…)zmodyfikowany cały Jarku i jeszcze masz takich znajomych ? współczuje twojej matce

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?