SPIN

Spektakl „Sen nocy letniej”

Aneta Borkowska wtorek, 17 grudnia 2013, 10:14 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Centrum Kultury i Sztuki zaprasza 7 stycznia o godz. 19. na  spektakl „Sen nocy letniej” w ramach Studenckiego Wtorku Teatralnego. W spektaklu Williama Szekspira wystąpią adepci Studia Teatralnego im. Jacka Woszczerowicza, reżyseria Maciej Czapski.

O czym jest ta sztuka?… O miłości, rzecz jasna! Ona go kocha, a on kocha inną, która z kolei kocha jeszcze innego i to z wzajemnością. Tak jest na początku. Potem odrobina magii i… szast prast, wielkie zamieszanie gotowe. W nocy, nierzadko po ciemku. Zmieniają się relacje i konfiguracje, buzują namiętności. A, jest jeszcze teatr w teatrze. Z wielkim finałem… na finał. Na scenie i wokół jest walentynkowo, karnawałowo, sobótkowo… wdzięcznie i zabawnie. Spektakl silny młodością, namiętnością i dowcipem.

Rzecz ma z górą 400 lat i w większości pisana jest wierszem, ale wyszła spod pióra Mistrza ze Stratfordu, znanego bardziej jako Szekspir, i traktuje o tym, co bliskie każdemu, więc nie nadgryzł jej ząb czasu. Do tego znakomity, współczesny przekład Stanisława Barańczaka. Role ateńskich nastolatków grają nastolatki siedleckie. Role ateńskich rzemieślników zresztą też. Ze Studia Teatralnego im. Jacka Woszczerowicza. Dla kogo jest ta sztuka? A dla kogo są sztuki o miłości? Dla każdego! A raczej dla wszystkich, by nikt nie był samotny.

Rezerwacje i bilety dostępne w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS tel. 25 794 31 89

 

tekst: CKiS (reklama)

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?