SPIN

Zlot Bożonarodzeniowy harcerzy

Aneta Borkowska wtorek, 17 grudnia 2013, 09:26 Społeczeństwo

W miniony weekend (13-15 grudnia) już po raz 13 zuchy, harcerze i instruktorzy hufca ZHP „Podlasie” w Siedlcach im. Henryka Sienkiewicza spotkali się na Zlocie Bożonarodzeniowym pod hasłem „Ku Gwieździe”.

W tym roku harcerską brać gościło Gimnazjum w Skórcu. W tegorocznej edycji zlotu uczestniczyło ponad 250 osób należących do ponad dwudziestu środowisk harcerskich z terenu Siedlec, powiatu siedleckiego oraz powiatu łosickiego.
W trakcie niezwykle intensywnych dwóch dni zlotu uczestnicy zapoznawali się w różnymi zwyczajami i tradycjami bożonarodzeniowymi przygotowując ozdoby i potrawy wigilijne. Siedleccy harcerze uczyli się również wypatrywać pierwszej gwiazdki pod okiem członków Siedleckiego Towarzystwa Miłośników Astronomii.

harcerzeKulminacyjnym punktem zlotu była wspólna wieczerza wigilijna,  w której uczestniczyli również zaproszeni goście, wśród których należy wymienić wójta gminy Skórzec pana Stanisława Kalińskiego oraz księdza Stanisława Chryca – Kawalera Orderu Uśmiechu. Szczególnie wyczekiwanym gościem był Święty Mikołaj, który przywiózł upominek dla każdego z uczestników wieczerzy.

Zlot Bożonarodzeniowy jest jedną w wielu imprez organizowanych przez w trakcie roku harcerskiego przez komendę hufca, jednak właśnie to spotkanie jest najbardziej wyczekiwane przez wszystkich harcerzy. Magia świąt Bożego Narodzenia sprawia,  iż zlot nabiera szczególnego charakteru.

autor: Pwd. Andrzej Ryś – członek komendy Hufca ds. promocji i wizerunku

4 komentarze

 1. Uczestnik zlotu dodano 8 lat temu

  Dziękujemy władzom gimnazjum w Skórcu za życzliwe przyjęcie harcerzy.

 2. Harcerze dodano 8 lat temu

  Zlot to ważne wydarzenie w życiu drużyny, za wszystko dziękujemy, było cudownie. Do zobaczenia w przyszłym roku.

 3. Jacek i Wacek dodano 8 lat temu

  Byliśmy i za wszystko dziękujemy. Gimnazjum przestronne i bardzo życzliwe. Pozdrawiamy.

 4. Aśka dodano 8 lat temu

  Piękne miejsce na takie spotkania. Pozdrawiam uczestników.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?