SPIN

Spektakl „Opowieść Wigilijna”

Aneta Borkowska czwartek, 19 grudnia 2013, 10:09 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Centrum Kultury i Sztuki zaprasza 5 stycznia na spektakl „Opowieść Wigilijna” w ramach Rodzinnej Niedzieli w Teatrze. W rolach głównych zobaczymy aktorów i tancerzy Teatru Tańca Caro Dance i Teatru Es. Artystom towarzyszyć będą chórzyści Chóru Miasta Siedlce. Reżyserem i choreografem spektaklu jest Iwona Maria Orzełowska.

„Opowieść Wigilijna” to wzruszająca historia przemiany skąpca w człowieka hojnego i dobrego dla innych, na podstawie znanego opowiadania Karola Dickensa, nawiązującego do Wigilii Bożego Narodzenia. Przed spotkaniem Duchów Bożego Narodzenia, Scrooge jest człowiekiem, dla którego pieniądze są najważniejsze, ale wówczas jego życie jest marne i nieszczęśliwe.

Dopiero po wizycie dziwnych gości i refleksji nad swoim życiem, przekonuje się, że bogactwo nie daje radości, jeśli nie można się nim dzielić. Jak tę historię przekażemy tańcem? Około 80 aktorów i tancerzy na scenie, znakomita muzyka, ciekawa choreografia, bogactwo ruchu i obrazu gwarantują fascynujące widowisko z głębokim przesłaniem, opowiadające o tym co w życiu jest najważniejsze. Familijne widowisko dla całej rodziny, które trzeba zobaczyć.

Rezerwacje i bilety dostępne w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS tel. (25) 794 31 89.

Zdjęcia ze spektaklu

źródło: CKiS (reklama)

Komentarze (1)

  1. Ira dodano 9 lat temu

    5.01 po raz trzeci obejrzałam ,, Opowieść wigilijną". Jak to mamy ze znajomymi w zwyczaju, później wymieniamy opinie. Niestety, ostatni spektakl wypadł najgorzej. Najpiękniejszy był spektakl premierowy i następne dla szkół. Ostatni wypadł najgorzej. Wierzę, że Pani Orzełowska stawia na taniec, ale gdzie byli ci, którzy uczyli wymowy.Siostrzeniec Scrooge a bardzo źle mówił i od początku nie dało się nic z tym zrobić?Ponadto w ostatnim dniu skład grupy został chyba poważnie okrojony i blado to wypadło. Juniorzy tańczyli nierówno, chłopcy jak kłody drzewa, a i dziewcząt chyba mniej tańczyło. Niewątpliwie, widać mistrzostwo Brajana i Bartka oraz większości grupy seniorów. Dla znawcy literatury, czy elementów teatrologii ostatni wypadł kiepsko, a ,, górną półkę", jaką lubi Pani choreograf należy zachować do końca.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?