SPIN

Sesja miejska: Były prezes ZUO będzie musiał oddać pieniądze

Beata Głozak piątek, 20 grudnia 2013, 18:20 Aktualnie

Zespół powołany przez Radę Nadzorczą Zakładu Utylizacji Odpadów w Siedlcach, który miał zbadać zasadność finansowania przez spółkę badań upraw zbożowych zakończył swoje prace.  

– Komisja jednoznacznie stwierdziła, że były prezes ZUO Jacek Paluszkiewicz nadużył swoich kompetencji i wykonał badania w celach prywatnych do swojej pracy doktorskiej na kwotę 8 tysięcy 234, 85 złotych. Komisja skierowała wniosek do zarządu o egzekucję tej kwoty od byłego prezesa. Dzisiaj takie pismo zostało wysłane do byłego prezesa spółki – powiedział dzisiaj podczas sesji miejskiej obecny prezes ZUO Andrzej Grundland.

Przypomnijmy, że 6 października Rada Nadzorcza ZUO Siedlce odwołała ze stanowiska dotychczasowego prezesa Jacka Paluszkiewicza. Na jego miejsce wybrano związanego do tej pory raczej z wodociągami Andrzeja Grundlanda.

– Powodem tej sytuacji była informacja jaka dotarła do Rady Nadzorczej i do mnie na temat faktury o zapłatę za badanie zbóż na poletku doświadczalnym, na którym pan prezes Paluszkiewicz robił badania do swojej pracy doktorskiej. To było zlecenie na badanie zbóż na kompoście produkowanym przez ZUO. To była jakby prywatna działalność pana Paluszkiewicza. Na to wyraziła mu zgodę Rada Nadzorcza. Wzbudziło nasze wątpliwości czy za badania w roku bieżącym ponad 4 tysiące złotych powinno zapłacić ZUO. Rada Nadzorcza podjęła działania żeby powołać komisję do zbadania sprawy. Nie przesądzajmy czy to jest dobrze czy źle czy to jest zgodne z prawem czy nie – powiedział prezydent Siedlce Wojciech Kudelski 7 października podczas konferencji prasowej.

15 komentarzy

 1. widze i patrzę. dodano 8 lat temu

  Niech ag zajmie się lepiej demontażem śmieciowego 'arcydzieła'. Szybko.

 2. on dodano 8 lat temu

  No to się teraz zacznie.

 3. olek dodano 8 lat temu

  Dlaczego Pan Paluszkiewicz pozwala sobie na takie zniesławianie? Ja już dawno za takie insynuacje oddałbym sprawę do sądu. Jak On tego nie zrobi uznam że jest gapa. Panie Jacku rusz się Pan.

 4. Komisja???? dodano 8 lat temu

  Komisja nie mogła mieć żadnych praw by kierować wniosek do Zarządu. Skoro komisję powołała Rada Nadzorcza – to tylko Rada Nadzorcza po zapoznaniu się z wynikami prac komisji mogła podjąć decyzje co dalej w sprawie. Jeżeli Grunland twierdzi iż komisja skierowała do niego wniosek o egzekucje …. to facet jest analfabetą z zakresu prawa Spółek.

 5. a kto zaksięgował? dodano 8 lat temu

  a kto zaksięgował faktury i wypłacił kasę p. Paluszkiewiczowi??? pan Gruda, obecnie prezes ARMS!

 6. gdzie kasa dodano 8 lat temu

  a fakturę za śmieci na rondzie Skłodowskiej-Curie zwaną choinką za 20 tys. pana Grundlanda, a milony utopione w budowę basenu (różnica między wyborem za pierwszym razem pożądnego wykonawcy a pracami Zambetu + dokończeniem przez Skanska) pana Pawłowskiego

  poletka przy tym to pikuś

 7. cos mi tu nie gra dodano 8 lat temu

  skoro Rada Nadzorcza zaaprobowała te badania – to co oni maja do byłego prezesa?
  Jak sprawa pójdzie do sądu – wygra jak dwa a dwa plus dwa jest cztery.
  Ciekawe kto koszty pokryje.
  Ten spadochroniarz z Warszawy pozwala sobie na coraz więcej. Od razu widać, że został namaszczony przez góre a Kudelski tylko wykonał rozkaz.
  A po choinkowej sp[rawie mozna sądzic, że teraz miastem rządzi Grundlad. Kudelski to marionetka spelniająca rozkazy szefa.

 8. bolek dodano 8 lat temu

  Pan Grundlad na Prezydenta Siedlec!!!

 9. fin dodano 8 lat temu

  Jak wziol to niech oddaje,faktycznie biedactwo

 10. pracownik ZUO dodano 8 lat temu

  1. Badania ZUO prowadzi z powodzeniem od 2009 roku – decyja zawsze 2 członków ZARZĄDU !!!
  2.wspomniane badania nie były przedmiotem pracy naukowej Prezesa
  2. Prezes nie podpisywał tych faktur tylko Pan Gruda i Kalicki'
  3. Komisja "fachowców" Dębiński – prezes MPK, Symanowicz- były prezydent, Gołąbek PUK Servis – to kpina !!!

 11. pracownik ZUO dodano 8 lat temu

  4. Ta sama rada pozwoliła na wykorzystywanie wszystkich badań Prezesowi !!! od 2007-2015
  zgodnie z podpisaną umową .
  5. Sprawa wygląda na próbę wyłudzenia przez Prezesa Grundlada i Rade nadzorcza pieniedzy od Pana Paluszkiewicza i w związku z tym nękaniem trafi do sądu.

 12. Onufry dodano 8 lat temu

  Jeśli Rada Nadzorcza wydała zgodę na te badania to dlaczego teraz winą obarcza się J.P. Myślę że w Radach Spółek należących do miasta Radni są osobami nie przygotowanymi do pełnienia tych odpowiedzialnych funkcji.

 13. Andy dodano 8 lat temu

  myślę, że mogą liznąć go w landrynki, zardzewiałe, ha,ha,ha

 14. odpad dodano 8 lat temu

  Przepraszam ale tytuł tego art. powinien być zmieniony na pytanie a nie stwierdzenie , proszę o zmianę ponieważ tylko sądy w Polsce wydaja wyroki a nie jakaś komisja do tego nie uprawniona,czy jakiś Pan Grunland.
  proszę o zmianę tak niefortunnego tytułu

 15. PieSik dodano 8 lat temu

  PiS jak Łukaszenka. Wszędzie widzą spiski . w 2007 prezes Figat podał do sądu byłego Prezesa Kraszewskiego (z STS) podobno przywłaszczył 50 tyś – wydano mnóstwo kasy PEC-u na opinie prawne , prawników i co ?!! PRZEGRALI !!!!!!!!!!! Figat albo Kudelski niech oddaje kasę na to wydana .

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?