SPIN

Występ kabaretu Koń Polski

Aneta Borkowska piątek, 27 grudnia 2013, 10:05 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

kabaret kon polski caly

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 10 stycznia o godz. 19. do sali „Podlasie” na występ kabaretu KOŃ POLSKI organizowany jest w ramach działań Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Kabaret występuje już ponad ćwierć wieku, a karierę rozpoczął od zdobycia Grand Prix na Przeglądzie Kabaretów Paka w Krakowie. Potem były „Złota Szpilka” Lidzbarskich Biesiad Satyry i Humoru, I miejsce Festiwalu Osobliwości Kabaretowych FOKA w Warszawie, nagroda II Programu Telewizji Polskiej na Famie w Świnoujściu i wiele, wiele innych. Od lat współpracuje z telewizyjną dwójką. Ma na koncie dwa seriale telewizyjne – Badziewiakowie i Skarb Sekretarza.

Jest gospodarzem największej imprezy kabaretowej w kraju – Festiwalu Kabaretu w Koszalinie odbywającego się co roku w ostatnią sobotę lipca, transmitowanego na żywo przez telewizyjną dwójkę. Ma na koncie kilkanaście wyjazdów zagranicznych gdzie występował dla polonii. Między innymi bawił publiczność w Nowym Yorku, Chicago, Los Angeles i na Florydzie, występował w Paryżu, Berlinie, Moskwie, i Brukseli.

Wszystkim kojarzy się z najbardziej znaną kabaretową parą w kraju – Marianem i Helą. Kabaret tworzą Leszek Malinowski, Waldemar Sierański oraz wychowanka Teatru Muzycznego w Gdyni Maria Borzyszkowska.

Bilety w cenie 40 zł (przedsprzedaż), oraz 45 zł (w dniu występu) dostępne są w kasie MOK przy ul. Pułaskiego 6, oraz Sali Widowiskowej „Podlasie” przy ul. Sienkiewicza 63.

tekst oraz plakat: MOK (reklama)

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?