SPIN

Afera w kulturze, zerwana koalicja, łoś w parku i choinka na rondzie, czyli rok 2013

Beata Głozak niedziela, 5 stycznia 2014, 21:39 Siedlce

Zerwana koalicja PO-PiS, „czystki” w spółkach miejskich, kłopoty finansowe firmy Polimex-Mostostal, wizyta prezydenta Polski, a może otwarcie siedleckiego aquaparku? Jaki były ważne i mniej ważne wydarzenia roku 2013? Zrobiłyśmy subiektywne podsumowanie minionych wydarzeń.

27 grudnia Pierwsi siedlczanie korzystają z atrakcji Parku Wodnego Siedlce

6 grudnia Na rondzie Marii Skłodowskiej-Curie w Siedlcach ZUO stawia 10 – tonową choinkę  wykonaną ze sprasowanych, posegregowanych odpadów. Instalacja staje się najbardziej kontrowersyjną ozdobą miasta nazywaną przez wielu „śmieciową choinką”. Ponad półtora tysiąca „lajków” w 24 godziny

6 grudnia Marszałek Mazowsza Adam Struzik przesyła informację prasową do lokalnych mediów o decyzji jaką podjął zarząd województwa ws. budynku Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych. Obiekt ma być przeznaczony jedynie dla jednostek organizacyjnych marszałka. To może oznaczać, że IV LO im. hetmana St. Żółkiewskiego zostaje szkołą bez własnych murów. Marszałek zdecydował. Kolegium nie dla miasta i uczelni

5 grudnia Rada Nadzorcza PWiK odwołuje Jana Niedziółkę (PO) ze stanowiska członka zarządu spółki. Czy Jan Niedziółka pożegna się ze stanowiskiem? AKTUALIZACJA

19 listopada W zabytkowym parku „Aleksandria” odsłonięto pomnik łosia. To podarunek dla miasta od myśliwych Okręgowego Związku Łowieckiego w Siedlcach z 90-lecia istnienia OZŁ. Król polskich kniei w parku

23 października Władze miasta oddają do użytku kolejny blok komunalny przy ul. K. Przerwy – Tetmajera. Tym razem klucze otrzymują 53 rodziny. Drugi blok komunalny przy ul. Tetmajera zasiedlony AKTUALIZACJA

6 października Rada Nadzorcza odwołuje Jacka Paluszkiewicza (PO) ze stanowiska prezesa ZUO. Miejsce Paluszkiewicza zajmuje Andrzej Grudnland. Dlaczego odwołano Paluszkiewicza? Trwa konferencja ws. ZUO

5 października Siedlce biją rekord w jednoczesnym czytaniu książek. Pod „Jackiem” gromadzi się ponad 600 osób. Czytanie nie boli… Rekord pobity (foto + mp3)

10 września Krzysztof Rutkowski, właściciel firmy detektywistycznej organizuje w Siedlcach konferencję prasową, w trakcie której zarzuca siedleckiej prokuraturze niekompetencję i brak działań w celu wyjaśnienia śmierci 33-letniego siedlczanina. Zdaniem Rutkowskiego i najbliższej rodziny mężczyzny do tragedii przyczynił się ksiądz z podsokołowskiej parafii. Przypomnijmy. Prokuratura, która wszczęła śledztwo z artykułu o targnięcie się na własne życie przez namawianie lub przez udzielenie pomocy postępowanie umorzyła, ale ostatecznie sąd odwoławczy przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia. Młody mężczyzna popełnia samobójstwo. Żona walczy o prawdę

30 sierpnia Podczas sesji miejskiej radni odwołują Piotra Karasia (PO) z funkcji przewodniczącego rady miasta. Karasia na stanowisku przewodniczącego zastępuje Henryk Niedziółka (STS). Radni odwołali Piotra Karasia (PO) z funkcji przewodniczącego rady miasta

sierpień Związki zawodowe Polimex-Mostostal podpisały porozumienie z zarządem firmy. Polimex-Mostostal: Związki zawodowe podpisały porozumienie z zarządem

29 sierpnia Wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski przekazuje miastu w formie darowizny budynek, w którym do niedawna mieściła się siedlecka policja. Była siedziba policji w rękach miasta

17 sierpnia W wydaniu internetowym „Gazety Wyborczej’ pojawia się artykuł o rzekomym torturowaniu zatrzymanych przez siedleckich policjantów. Siedleccy policjanci mieli torturować zatrzymanych jak w Guantanamo

30 lipca Bartosz Krypski i Karol Karasiński, członkowie grupy kolarskiej AtlasTeam rozpoczynają wyjątkową podróż. W 24 godziny chcą dotrzeć z Siedlec do Zakopanego licząc, że będzie to odległość 450 km. Ostatecznie chłopaki w niecałą dobę pokonują 480 km. Takie tam… 450 km w 24 godziny

17 lipca Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Piotr Duda przyjeżdża do Siedlec. W Polimeksie-Mostostal spotyka się z przedstawicielami związków zawodowych. Szef „Solidarności” w Polimeksie-Mostostal: Jesteśmy tutaj, bo jest źle

17 lipca Podpisanie umowy na budowę nowej siedziby Sądu Rejonowego w Siedlcach. Siedlce będą mieć swoją Grecję. Umowa na budowę siedziby sądu podpisana ZDJĘCIA

1 lipca Poseł PiS Krzysztof Tchórzewski podczas konferencji prasowej informuje o zerwaniu przez Platformę Obywatelską siedleckiej koalicji „Zgoda i Rozwój” (PiS-PO-STS). Następnego dnia w informacji prasowej przesłanej do mediów Platforma zaprzecza jakoby miała zerwać koalicję. Tchórzewski: Platforma zerwała koalicję z PiS

27 czerwca Podczas głosowania nad absolutorium dla prezydenta Siedlec Wojciecha Kudelskiego z wykonania budżetu z rok 2012 radni PO wstrzymują się od głosu. Kudelski otrzymuje absolutorium dzięki radnych PiS i STS. Absolutorium dla prezydenta urodziło się w bólach

20 czerwca Z wizytą w Siedlcach przebywają Anna i Bronisław Komorowscy. Para prezydencka przyjechała do naszego miasta w związku z promocją konkursu „Dobry Klimat dla Rodziny”, którego Siedlce zostały laureatem. Bronisław Komorowski: Działania Siedlec wymagają dużej odwagi

12 czerwca Do Częstochowy wyrusza I Pielgrzymka Nartorolkowa Siedlce – Częstochowa. Grupa składająca się z zawodników UKS-u Rawa Siedlce ma przebiec w ciągu czterech dni prawie 380 km na nartorolkach. Na nartorolkach do Częstochowy

15 maja Po wieloletniej budowie otwarto budynek Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego w Siedlcach. Wydział Humanistyczny otwarty

27 kwietnia Dr Bożena Piechowicz zostaje powołana do pełnienia funkcji rektora Collegium Mazovia Innowacyjnej Szkoły Wyższej. Bożena Piechowicz nowym rektorem Collegium Mazovia

25 kwietnia Właściciel sklepów marki Topaz nabywa w drodze licytacji od Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego zabytkową „Halę Targową”. Cena wywoławcza nieruchomości wyniosła 3 370 429 zł netto. NEWS: Topaz kupił Halę Targową

12 kwietnia Minister rolnictwa i rozwoju wsi odwiedza Siedlce i region. Stanisław Kalemba spotyka się z producentami żywności, hodowcami i przetwórcami. Minister rolnictwa w Siedlcach: Dobre, bo polskie

9 kwietnia Po długiej chorobie odchodzi Leszek Gadomski, rektor Collegium Mazovia Innowacyjnej Szkoły Wyższej w Siedlcach i miejski radny. Zmarł Leszek Gadomski

2 kwietnia (wtorek) Siedleccy radni podczas wznowionej sesji miejskiej wyrażają zgodę na budowę pomnika zmarłego tragicznie prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego. Podczas głosowania nie ma radnych PO, a niezrzeszony Sylwester Czyżyk podczas głosowania wyszedł z sali. Sesja miejska: Jest zgoda na budowę pomnika Lecha Kaczyńskiego AKTUALIZACJA

29 marca Siedleccy radni mają zdecydować czy w Siedlcach stanie pomnik zmarłego Lecha Kaczyńskiego jednak przed rozpoczęciem dyskusji radni PO oraz Adam Bobryk i Zbigniew Piwoński wyszli z sali co uniemożliwiło dalsze głosowanie. Sesję przełożono na 2 kwietnia. Sesja miejska na żywo: Przerwa w sesji z powodu uchwały o budowie pomnika Lecha Kaczyńskiego AKTUALIZACJA

29 marca Radni zmieniają treść tzw. uchwały śmieciowej. Za odbiór i wywóz odpadów będziemy płacić „od osoby” a nie jak wcześniej zdecydowali radni „od metra”. Sesja miejska na żywo: Uchwała ”śmieciowa” przyjęta

12 marca Do Siedlec z wizytą przyjeżdża posłanka PiS Krystyna Pawłowicz. Krystyna Pawłowicz w Siedlcach: Za dwa lata Polski nie będzie

14 lutego Kilkadziesiąt siedlczanek zatańczyło na Placu gen. Władysława Sikorskiego  protestując w ten sposób przeciwko przemocy wobec kobiet. Tym samym nasze miasto włączyło się do międzynarodowej akcji „One Billion Rising”. Siedlczanki zatańczyły przeciwko przemocy

7 lutego Siedlecka prokuratura wszczyna śledztwo w sprawie przyjęcia „łapówki” przez kierownika Referatu Budownictwa Urzędu Miasta Siedlce. Była korzyść czy nie? Prokuratura bada sprawę byłego kierownika UM Siedlce

2 lutego Żaneta Płudowska, siedlczanka, tancerka, studentka warszawskiej AWF zdobywa tytuł I Wicemiss Polonia 2012. Żaneta została I Wicemiss Polonia 2012 !!!

16 stycznia Siedleckie ośrodki kultury bojkotują plebiscyt „Kulturalne Wydarzenie Roku 2012” organizowane przez redakcję „Kultury Siedleckiej” po tym jak uczestniczący w konkursie teatr studencki ResoR na portalu społecznościowym zamieścił zrobioną przez siebie parodię fragmentu filmu „Upadek” zatytułowaną „Upadek Koppera”. Afera o ”Upadek Koppera”, czyli (nie)kulturalne wydarzenie roku [aktualizacja]

9 stycznia Trudna sytuacja w szpitalu wojewódzkim. Na stronie internetowej Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy pojawia się apel siedleckich lekarzy, aby inni nie zatrudniali się w Mazowiecki Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach. Lekarze apelują, by nie zatrudniać się w szpitalu wojewódzkim

1 stycznia W Siedlcach rusza strefa płatnego parkowania. Płatne parkowanie od miesiąca

Zdjęcie Żanety Płudowskiej na stronie głównej autorstwa Marcina Wolińskiego

7 komentarzy

 1. ojej dodano 8 lat temu

  było dużo więcej fajnych zdarzeń w Siedlcach a o 70 % z tego co tu zostało wymienionych siedlczanie nie zauważyli , nie słyszeli tylko w gronie nielicznych się ekscytowano nimi.Walki o stołki -stare jak świat światem … No może otwarcie Aquaparku z tej listy było ważne a reszta ? Co daje miastu Choinka -spór o ekologię? Może kupy psie będą sprzątać skoro tacy ekologiczni .Kogo obchodzi partyjniactwo ? jakaś panienka z koroną ?-to chore . Zagrożenie dla Mostostalu to też jest problem dla miasta ..reszta dzień jak co dzień..

 2. -krĘcony- dodano 8 lat temu

  jest wyraźnie napisane – "subiektywne podsumowanie minionych wydarzeń", czyli wybór tego o czym było pisane na spinie przez ostatni rok.
  a z jakich powodów coś trafia na spin, to już inna bajka…

 3. a czy rok był od grudnia do stycznia? dodano 8 lat temu

  czy naprawdę tak trudno podsumować rok od STYCZNIA do GRUDNIA a nie odwrotnie? chyba właśnie tak ten rok przeszedł…

 4. Aqa dodano 8 lat temu

  byłam dziś z rodzinka w parku wodnym Siedlce
  fakt że trafiłam na jakies tanie poniedziałki i faktycznie 20 zł za 3 osoby ok ale tu kończą się dobre informacje.\
  w szatni do której stałam 20 min dowiedziałam się że do kasy trzeba czekac 1,5 godz . i faktycznie co minuty 1,5 godz.
  jedna kasjerka któras na dodatek żuła gumę po prostu żenada. BASENY CZYSTE ogólnie super. ale nie wiem kto przeprowadzał rekrutacje ale …. niekompetencja i zamieszanie na maxa Panie sprzątające masakra po wyjściu z basenu zimno było niesamowicie i przeciągi bo panie sprzatajace otwierał drzwi na maxa pomimo uwag odnośnie dzieci iprzeciągu!!!!
  po 1,5 godzince zabawy kolejna wtopa zawiesił się system i nie dało się wyjść kolejna kolejka 1 gz ponad PAnie PrezesieGruda to jakas rozpierducha a nie organizacja

  • Wariat dodano 8 lat temu

   Potwierdzam – obsługa słaba. Nie szanują klientów jakby prace mieli po znajomosci. Oczywiście nie wszyscy. Głownie jedna kasjerka jest bardzo niemiła. Poza tym jest to bardzo fajne miejsce, trzeba jedynie przemyśleć cennik dopłat bo np. w weekendy pierwsza godzina to 18 zł a druga 40. Takich cen to chyba w Paryżu nie ma.

 5. aqa dodano 8 lat temu

  zapomniałam dodać przed nami stała napakowana osóbka i już po chwili bez krycia sie bez kolejki załatwili sobie wejściówki tj. 3 szt bo tyle pasków mieli nie kryjąc sie wcale taka to właśnie organizacja ……POLECAM ???!!!!!

 6. jan dodano 8 lat temu

  nie ma sie co spodziewać czegoś innego poza bałaganem, w końcu pisowski kierownik Parku Wodnego czuwa nad ładem

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?