SPIN

Oszuści mają nową metodę wyłudzania pieniędzy

Aneta Borkowska środa, 8 stycznia 2014, 13:29 Aktualnie, Kronika Policyjna

Szanowni Państwo, pewien czas temu informowaliśmy o oszustach działających tzw. metodą na wnuczka. W chwili obecnej do KMP w Siedlcach docierają informacje o oszustkach wyłudzających pieniądze inną metodą.

Jak wynika z ustaleń Policji, są to zazwyczaj kobiety, które zjawiają się w mieszkaniu ofiary i podają się za pracownice różnych instytucji np. Ośrodka Pomocy Rodzinie, Przedsiębiorstwa Energetycznego lub gazowni. Informują one ofiarę, że jako przedstawicielki tych instytucji prowadzą loterię.

Warunkiem wzięcia w niej udziału jest posiadanie banknotu, którego seria zaczyna się np. literami AA. Proszą więc ofiarę o sprawdzenie, czy w swoich oszczędnościach posiada taki banknot. Niczego nieświadoma ofiara na oczach oszustek wyciąga schowane pieniądze i poszukuje przy ich pomocy takiego banknotu. Gdy zostanie on odnaleziony przestępczynie proszą, aby pokrzywdzony udał się z nimi przed miejsce zamieszkania na parking do samochodu, gdzie ich współpracownik czeka z nagrodami z loterii. Podczas zamieszania związanego z opuszczaniem mieszkania jedna ze sprawczyń zagaduje ofiarę, a druga kradnie pieniądze odkładane do skrytki na ich oczach.

Po wyjściu na zewnątrz oczywiście sprawczynie ulatniają się ze skradzioną gotówką. W związku z powyższym wszystkie osoby, które zetknęły się z tego typu przestępstwem proszone są o kontakt z tutejszą jednostką pod nr tel 25-643-23-60 lub 997.

autor: nadkom. Jerzy Długosz, KMP w Siedlcach.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?