SPIN

Dziewczynka z zapałkami

Aneta Borkowska piątek, 10 stycznia 2014, 10:57 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

We wtorek (21 stycznia) o godz. 17. na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce odbędzie się premiera widowiska słowno – tanecznego „Dziewczynka z zapałkami” na motywach baśni H. Ch. Andersena, w reżyserii Katarzyny Bondarczuk. Kierownictwo artystyczne nad spektaklem objęła Iwona Maria Orzełowska. W obsadzie sztuki wystąpią adepci Szkoły Tańca do Caro Dance.

Akcja przedstawienia została przeniesiona w czasy współczesne. Tytułowa dziewczynka z zapałkami w ostatni wieczór starego roku bosa, głodna i zmarznięta wędruje po ulicach swojego miasta, daremnie próbując sprzedać choćby jedną wiązkę zapałek. Jednak nikt z przechodniów spieszących się do swych domów na noworoczne przyjęcia nie zwraca na nią uwagi…

Wzruszająca baśń, z pięknym przesłaniem na dzisiejsze czasy. Spektakl to nie tylko ciekawe układy taneczne, a również gra aktorska młodych adeptów sztuki i ich rodziców. Ponad setka dzieci na scenie, różnorodne kostiumy, ciekawa choreografia, znakomita muzyka –  gwarantują familijne widowisko dla całej rodziny.

kierownictwo artystyczne: Iwona Maria Orzełowska,
scenariusz i reżyseria: Katarzyna Bondarczuk,
choreografia: Katarzyna Bondarczuk, Iwona Maria Orzełowska, Przemysław Gizak, Małgorzata Czarnocka,
kierownictwo produkcji: Kinga Kołak,
obsada: adepci Szkoły Tańca do Caro Dance,

Rezerwacje i bilety dostępne w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS, tel 25 794 31 89

źródło: CKiS (reklama)

 

3 komentarze

  1. cudownie dodano 8 lat temu

    jak dobrze,że tyle sie wreszcie dla dzieci robi w tym mieście

  2. //// dodano 8 lat temu

    czy nie ma jeszcze innego terminu ? bo biletów brak 🙁

  3. Ania dodano 8 lat temu

    W Siedlcach jest gdzie spędzić czas z rodziną. Mamy super teatr, kino, lodowisko, basen… Szkoda tylko, że pomimo pracy na pełny etat, zarobki mamy takie, że ledwo wystarcza do pierwszego następnego miesiąca. Smutna prawda: co nam po tych dobrodziejstwach.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?