SPIN

Siedlce zagrały z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Beata Głozak niedziela, 12 stycznia 2014, 19:18 Siedlce

Od rana w całej Polsce trwa 22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jego  tegoroczne hasło brzmi „Na ratunek”, a pieniądze, które zostaną zebrane będą przeznaczone na ratowanie życia dzieci i opiekę medyczną seniorów. Siedlce kolejny raz włączyły się w ogólnopolską imprezę.

Mimo padającego deszczu, na ulicach naszego miasta od godz. 8 rano można było zobaczyć wolontariuszy z orkiestrowymi puszkami. Pieniądze zbierali m.in. harcerze, uczniowie siedleckich szkół i nauczyciele. Dwaj dziesięciolatkowie Damian i Michał kwestowali pod czujnym okiem swoich opiekunów z CRM (Centrum Rozrywki Militarnej).

– Pomyśleliśmy, że chłopcom po prostu nikt nie odmówi. O wiele więcej pieniędzy się zbiera jak dziecko o nie poprosi, a jak ktoś stawia opór to zawsze można postraszyć karabinem – stwierdzili ze śmiechem chłopaki z CRM.

Do takich działań militarnych na szczęście nie doszło, bo jak powiedziały nam Michalina i Julia siedlczanie nie zawiedli.

– Nie ma jeszcze godziny trzynastej, a my napełniłyśmy już dwie puszki i trzecią mamy do połowy zapełnioną – powiedziały nam zadowolone dziewczyny. – Sprzedałyśmy także oryginalny orkiestrowy plakat z podpisem Jurka Owsiaka za 250 złotych. W tamtym roku zebrałyśmy cztery tysiące. Mamy nadzieję, że w tym nie będzie gorzej.

W tym roku od godz. 10 na Placu gen. Sikorskiego czekało wiele orkiestrowych atrakcji. Była  m.in. jazda supertraktorem, prezentacja zabytkowych samochodów, motocykli crossowych, quadów, przejażdżki konne i strzelnica paintballowa. W siedleckim sztabie WOŚP w „Podlasiu” za pieniądze wrzucone do puszki można było skorzystać z masażu relaksacyjnego.

Warto dodać, że już na starcie dzisiejszego Finału WOŚP na siedleckim koncie było 10 700 zł.

–  Były to pieniądze z piątkowej sprzedaży 3 złotych serduszek ufundowanych przez Katarzynę i Bartka Grabowskich – powiedział nam Mariusz Woszczyński, dyrektor MOK. – Sprzedano już wycieczki do zakładu karnego i obrazy.

23 komentarze

 1. kibic dodano 10 lat temu

  a w Sokołowie prawie 100 tys. ( i rosnie)

 2. A właśnie dodano 10 lat temu

  "Sprzedano już wycieczki do zakładu karnego"
  Takie wycieczki przydałyby się dla tych, którzy pobierając tyle podatków i obowiązkowych składek zdrowotnych, doprowadzili do tego, że trzeba urządzać takie zbiórki by ratować dzieci.

 3. . dodano 10 lat temu

  Te zbiorki nikogo nie ratuja. Budzet NFZ to dobrze ponad 60 mld zlotych rocznie, a przez ponad 20 lat WOSP udalo sie zebrac okolo 0.5 mld. Za te pieniadze kupiono sprzet medyczny a z tym akurat nie jest tak zle jesli chodzi o polskie szpitale choc chwala orkiestrze za te pomoc. O wiele gorzej, a tu WOSP nie pomoze, jest jesli chodzi o kontrakty NFZ czyli to ile zabiegow mozna w danym roku przeprowadzic i to jest glowny problem naszej opieki zdrowotnej. A sama akcja bardzo fajna bo aktywizuje mlodych ludzi i oby tak dalej.

 4. swojak dodano 10 lat temu

  Świtny koncert PAPA D -fajnie się wszyscy bawili.Za to wielkie brawa dla MOK.Szkoda,że jak zwykle nie było widac działań i poparcia naszych władz.Trochę wstyd na tle innych miast gdzie prezydenci zaangażowali sie całym sercem. Panie prezydencie ,nie tylko na orszaku ale wczoraj na placu też było tysiące Siedlczan mimo niepogody i braku ogłoszen w kościołach,trochę wstyd,że pana i pana współpracowników zabrakło.Prezydent jest chyba dla mieszkanców ,a nie tylko ciągle odwrotnie.Może za rok…………

  • A jak ty sobie to wyobrażasz dodano 10 lat temu

   Członek partii wylewającej kubły pomyj na WOŚP uczestniyczy w towarzyszącej jej imprezach?
   Po raz kolejny Kudelski pokazał, że liczy sie dla niego partia, nie mieszkańcy miasta.

   • serd. dodano 10 lat temu

    A ja biję wielkie brawa w kierunku Prezydenta Kudelskiego. W roku wyborczym większość prezydentów miast postanowiła kosztem tej ponadpartyjnej inicjatywy wylansować swoją osobę w różnych mediach, zgromadzeniach itd. Prezydent Kudelski stał z boku, a też wspomógł WOŚP. Brawo, bo to świadczy o normalności.

    • mieszkanka dodano 10 lat temu

     żartujesz????Prezydent w poprzednich latach również sie nie udzielał,nigdy nie było widac jego wsparcia.Orszak Trzech Króli to co innego -szedł w pierwszym rzędzie -szkoda że na koniu nie jechał jako ten "król umiłowany przez mieszkańców."Żałosne to i tyle w temacie.Siedlce i bez niego dały sobie radę,myślę,że w wyborach samorządowych też mieszkańcy zdecydują ,że możemy się obejśc bez niego.-z korzyścią dla miasta.

     • serd. dodano 10 lat temu

      Ogarnij się. Akurat to pozytywne, że władza na pokaz nie wrzuca 100zł do puszki, aby przypadkiem ktoś im wtedy zrobił zdjęcie jacy to oni dobrze. Tu plus dla Prezydenta. Malkontenci jednak zawsze będą niezadowoleni. Pojawiłby się to pisanoby, źe "ooo, lans", a nie pojawił się i znowu larum w drugą stronę.

     • Wyrzykowski dodano 10 lat temu

      Władza wrzuca zdecydowanie więcej i to nie z własnej kieszeni, a z pieniędzy publicznych. Kudelski może nie był na WOŚPie, ale za to byli inni. A sam prezydent nawet Sylwestra na placu nie oszczędził od polityczno-wyborczej propagandy, na szczęście ludzie mieli to gdzieś.

 5. Andrzej dodano 10 lat temu

  Gdyby Prezydent tam był, natychmiast pojawiłyby się komentarze, że się lansuje. Na spin-ie wiecznie niezadowoleni.

  • ja dodano 10 lat temu

   ON NIE MIAŁ TAM BYĆ ALE MIAŁ POMÓC WSZYSTKO ZORGANIZOWAĆ ABY WYNIK SIEDLECKIEJ ZBIÓRKI BYŁ JAK NAJLEPSZY.Przykładem,niech będzie Sokołów czy ŁUKÓW gdzie prezydent np co roku angażuje się w organizację mistrzostw polski konia arabskiego w Janowie za co co roku na łukowskiej aukcji wośp jest do wylicytowania rodzinny weekend w stadninie i inne fajne rzeczy Mały Sokołów zebrał ponad 100tys, bo zarówno władze jak i przedsiębiorcy działali razem dla wspólnego celu.Ale jak wyznacznikiem są poglądy posłanki Pawłowicz to jakiego działania tu oczekiwać-wstyd i tyle.

 6. d.a.02 dodano 10 lat temu

  Był prezydent,nie było prezydenta,organizacja wspaniała takiej drugiej w Polsce nie ma i nie będzie bo OWSIAK jest jeden a do tego otacza się odpowiednimi ludzmi BRAWO TAK DALEJ.

 7. anka dodano 10 lat temu

  chyba nikt nie myśli o lansowaniu przez wrzucenie 100zł do puszki -to może zrobic byle idiota.Prezydent jest po to żeby pomóc wszystko zorganizować,nagłosnić,zachęcic mieszkanców do wzięcia udziału itp.W TAKIM RAZIE WIELKIM LANSEM BYŁO ORGANIZOWANIE ORSZAKU TRZECH KRÓLI NAGŁASNIANIE GO I MARSZ W PIERWSZYM SZEREGU. To był dopiero lans .Tutaj mozna było pomóc nawet nie pokazując się.Od lat ze strony magistratu nie widać żadnej współpracy z organizatorami i maja rację mówiący ,że to wstyd-bo to wstyd szczególnie wtedy jak się razem z właścicielem sklepu topaz pod ostrzałem aparatów i kamer otwiera kolejny zwykły sklep.A KLAKIERZY MOGĄ SOBIE CHWALIC SWEGO PANA I DOBROCZYŃCĘ -MIESZKAŃCY WIEDZĄ I TAK SWOJE.Można się choćby na ten jeden dzien wznieść ponad partyjne uprzedzenia.Dzięki Bogu są jeszcze ludzie ,którym się chce.Brawo za koncert PAPA D -PRZYPOMNIAŁY SIĘ MŁODE LATA,OJ PRZYPOMNIAŁY………

  • Uchod dodano 10 lat temu

   A jego ekscelencja Jerzy Owsiak to wznosi się nad ponadpartyjne uprzedzenia?

  • subiektywny-obiektywny dodano 10 lat temu

   Prezydent działa poprzez jednostki administrowane przez niego jak MOK, które ze swojego budżetu zapewniły rozstawienie sceny, nagłośnienia, organizacji od strony technicznej i artystycznej tego dnia. Gdyby nie było zgody – nie byłoby udziału instytucji miejskich w tym wydarzeniu. Szkoda, żeby Prezydent skakał po scenie. Ludzie, opanujcie swój jad. I tak źle, i tak niedobrze. Cieszmy się, że zebraliśmy prawie 80 000zł, całkiem ładny wynik.

 8. Ba dodano 10 lat temu

  A MOK – głowny organizator imprezy (udostępniony budynek "Podlasia", przygotowanie sceny,nagłośnienie, prowadzenie sklepiku Orkiestrowego) to tak sam z siebie i do tego prywatnie działał, bez wiedzy i zgody Magistratu, za prywatne pieniądze? Litości. Bez wsparcia organizacyjnego Miejskiego Ośrodka Kultury byłoby w Siedlcach słabiutko.

  • mieszkanka dodano 10 lat temu

   Chyba nie wyobraższ sobie aby ktokolwiek Mok-owi nie wydał zgody na organizacje orkiestry.To akurat żadna zasługa prezydenta,który jak zwykle żeby nie podpaść kościołowi ,nie zrobił nic aby ten finał różnił się od poprzednich zaangażowaniem władz.ZARZUTEM JEST TO ,ŻE NIE POMÓGŁ ,NIE ZAANGAŻOWAŁ SIĘ ,AWY KLAKIERZY CHWALICIE GO ZA TO ,ŻĘ NIE PRZESZKADZAŁ. WSTYD

   • do mieszkanki dodano 10 lat temu

    WOŚP jest sztandarową imprez ą MOKU, a nie Prezydenta ,dla WOŚP pracują wszyscy pracownicy MOKU w ramach etatów nie za darmo więc to jest wkład Miasta w WOŚP i to jest bardzo dużo.Nie ma to nic współnego z kościołem tak jak piszesz.Wspólne z kościołem jest to,że Pan Owsiak jest przeciwko Kościołowi a wolontariusze stoją głonie w pobliżu kościołów i czekają na z puszkami na datki.

    • mieszkanka dodano 10 lat temu

     A jak pod kościołami stoja kandydaci z list wyborczych PIS /NAWET NIE ZA BRAMA ,ALE PRZY DRZWIACH /TO JEST W PORZADKU?????Śmiać mi się chce z waszej obłudy wielbiciele /jak sadzę/swego "chlebodawcy"..Poglądy Owsiaka nie powinny mieć znaczenia jeśli chce się pomóc doposażyć szpitale aby nasze dzieci były leczone na najwyzszym poziomie.Czy to jest po katolicku kierować się uprzedzeniami????Czy to dobry przykład jeśli biskup,ksiadz czy prezydent miasta nie bierze udziału w akcji tylko dlatego,że być może-/bo tego nie wiem/człowiek,który ją organizuje jest niewierzący???? POMOC TO POMOC NIE MA BARW PARTYJNYCH ANI PRZYNALEZNOŚCI RELIGIJNEJ,A TO OD WŁADZ MIASTA WŁAŚNIE POWINNIŚMY WYMAGAĆ ABY BYŁY NEUTRALNE ŚWIATOPOGLĄDOWO I POLITYCZNIE.

     • serd. dodano 10 lat temu

      Odlóż Wyborczą i wyłącz TVN. Zacznij myśleć samodzielnie. Poczytaj sprawozdania finansowe WOŚP. Fajnie, że pamagają, sam wrzuciłem do puszki, ale nie podoba mi się wiele w tym "zbieraniu", a pozniej dzieleniu tych pieniędzy.

 9. show biznez dodano 10 lat temu

  …zebrano w Polsce ponad 30 milionów a ile wydano?, Od lat to już olbrzymi biznes…show biznes.

  • mieszkanka dodano 10 lat temu

   ale efekty tego widać w każdym szpitalu,kto ma dzieci ten widział.Moje po urodzeniu było leczone na najnowocześniejszym sprzęcie zakupionym przez orkiestrę,dyby go nie było napewno szanse były by mniejsze .Efektem jednego z pierwszych finałow było to ,że każde dziecko po urodzeniu ma badany słuch,można by tak wymieniac i wymieniać.Szum jest owszem i na pewno kosztuje,ale bez tego szumu uzbieranych pieniędzy było by znacznie mniej ,a więc i mniej zakupionego sprzętu.Dlatego chciałabym aby w Siedlcach też był większy "szum" wokół orkiestry,aby uzbierana kwota była dużo większa,a duża jej część wraca do naszych szpitali w postaci sprzętu /nasze dzieci są też leczone w innych szpitalach np.w CZD i tam kożystają z tego sprzętu,a jest go naprawdę masa/.Księży to nie rusza ,że ktoś zbiera pieniądze na pomoc dzieciom-oni dzieci nie mają ,nie maja kogo leczyć najlepiej gdyby był tylko CARITAS i tylko on zbierał całą kasę,ale na szczęście tak nie jest.

 10. Siedlczanin - racjonalista dodano 10 lat temu

  Szkoda, że regulamin zamieszczania komentarzy na SPIN-ie nie zezwala na umieszczanie linków, które nie są odsyłaczami do stron rządowych i samorządowych. Chętnie przedstawiłbym dowody na to, jak bardzo przeciwnicy Jurka Owsiaka zostali zmanipulowani przez prawicowych pseudo-dziennikarzy.

  Polecam zajrzeć na stronę Tygodnika Siedleckiego, gdzie można znaleźć artykuł pt. "Orkiestra – maraton dobra". W komentarzu pod nim zamieściłem link do wypowiedzi jednego z wolontariuszy WOŚP, który punkt po punkcie, obala WSZYSTKIE mity i zarzuty kierowane pod adresem dyrygenta Orkiestry.

  Każdy kto przeczyta wspomniany artykuł z pewnością zmieni swoje sceptyczne nastawienie do wspaniałego dzieła, jakie stworzył Jurek Owsiak. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?