SPIN

Remonty wiaduktów być może od marca

Beata Głozak poniedziałek, 13 stycznia 2014, 23:19 Aktualnie, Siedlce

Siedlczanie powinni uzbroić się w cierpliwość. Być może już od marca rozpoczną się w naszym mieście remonty dwóch wiaduktów: łukowskiego i garwolińskiego. Prace mogą potrwać nawet do września.

Na kilkumiesięczne utrudnienia muszą przygotować się kierowcy jeżdżący pod wiaduktami łukowskim i garwolińskim. Przy okazji zbliżającej się przebudowy stacji kolejowej Polskie Linie Kolejowe wykonają ich remonty. Ustalenia na linii ratusz – PKP  PLK trwają. Wiadomo, że na czas robót wiadukty na pewno nie zostaną zamknięte.

– Mieliśmy spotkanie z przedstawicielami kolei, podczas którego prezydent stanowczo sprzeciwił się takiemu rozwiązaniu i ostatecznie stanęło na tym, że wiadukty będą zamykane zamiennie – mówi Wojciech Cylwik, naczelnik z siedleckiego ratusza. – Kiedy jeden będzie działał, drugi będzie remontowany, a ruch będzie odbywał się pod nim wahadłowo. Całkowicie przejazdy zamykane będą w godzinach nocnych. Wstępnie mówi się, że utrudnienia potrwają od marca do września – wyjaśnia Cylwik.

Nie ta inwestycja powinna jednak spędzać siedlczanom sen z powiek. Jak dowiedział się SPIN w przyszłym roku ma być bowiem remontowany wiadukt na ulicy Warszawskiej. Najprawdopodobniej na czas inwestycji zostanie on zamknięty, więc siedlczan czekać będzie test na wytrzymałość.

28 komentarzy

 1. efaster dodano 8 lat temu

  Będą korki jak nic wystarczy, że pod którymś z wiaduktów zaklinuje się ciężarówka (wiadomo o co chodzi olanie znaków ograniczających wysokość) i już korek murowany na pół miasta. A co będzie jak zamkną wiadukt nad totami na Warszawskiej. Oj to leżym i kwiczym Piaskowa i Cmentarna nie wytrzymają takiego obłożenia (czszególnie ta dróga ulica gdyż stan jej nawierzchni jest w stanie opłakanym). O opóźnieniu komunikacji miejskiej przy obydwu remontach nie muszę wspominać, no ale kiedyś te remonty trzeba zrobić

 2. matti dodano 8 lat temu

  A zamkną wiadukty także dla ruchu pieszego? W przypadku garwolińskiego byłaby to tragedia.

 3. y. dodano 8 lat temu

  No to ciekawe jak ludzie będą z Warszawskiej do pracy jeździć 🙂 Na 8 trzeba będzie o 6:30 wyjść co najmniej 🙂

 4. mr2 dodano 8 lat temu

  ja tam sie ciesze, ze beda wiadukty remontowane, bo sa w oplakanym stanie. Mam nadzieje, ze z godnie z jakimistam zapowiedziami wiadukt na warszawskiej bedzie poszerzony – sciezka rowerowa moze sie zmiesci?

  • Synalek dodano 8 lat temu

   Co da poszerzenie wiaduktu skoro ul. Warszawska jest jednopasmowa?

   • mr2 dodano 8 lat temu

    no wlasnie moze sie zmiescic sciezka rowerowa, przeciez napisalem!

 5. darek dodano 8 lat temu

  jakiś komis z helikopterami? coś polecacie?

 6. subiektywny-obiektywny dodano 8 lat temu

  Wiadukt na Warszawskiej nie jest w tym momencie problemem. Po oddaniu obwodnicy zachodniej i zrobieniu Piaskowej ominięcie tego fragmentu nie stanowi większego problemu, a remont tak czy owak trzeba przeprowadzić i każdy "jeżdżący" zdaje sobie z tego sprawę. Ludzie powinni częściej jeździć tymi drogami to wtedy nie byłoby takich korków w okolicach wiaduktu! Co do ruchu pieszego pod mostem Garwolińskim to ominięcie tego fragmentu również nie stanowi wielkiego problemu, bo wtedy szłoby się przez tory, obok PG5, 100-200m różnicy?

 7. as dodano 8 lat temu

  a dlaczego będą remontowane obydwa na raz,kto był taki wspaniałomyślny?

 8. Kacper Kacprzyk dodano 8 lat temu

  Wybitni drogowcy Miasta Siedlce zgodzili się na remont przez kolej dwóch wiaduktów : garwolińskiego i łukowskiego jednocześnie ( cóż za inteligencja, brawo ) + dodatkowo zaplanowali remont wiaduktu na ulicy Warszawskiej = to spowoduje kompletny paraliż miasta
  ( wybitne urzędole oczywiście bez żadnej odpowiedzialności i wiedzy o organizacji ruchu … )

  Czy nie można było wymusić na kolei żeby remonty nie odbyły się w tym samym czasie ( ktoś przecież planował te inwestycje dużo wcześniej … – ludzie Tchórzewskiego )

  Jak budowano salę Centrum ( z opóźnieniem , bez konsekwencji dla wykonawcy … czyli z winy urzędników !!! ) ktoś pamięta ile była zamknięta ulica Orzeszkowej , jakie były korki ????
  i czy naprawdę konieczne było całkowite zamknięcie ulicy Orzeszkowej – może by zacząć rozliczać prezydenta i jego urzędników !!!

  • Siedlczanin od urodzenia dodano 8 lat temu

   "Wybitny" to jest twój wpis, skoro nie czaisz, że inwestycje kolejowo-drogowe to się przeprowadza raz na 100 a może i 200 lat! Paraliż miasta to bzdet w porównaniu z paraliżem twoich szarych komórek i wymysłów na tym forum. Zacznij się leczyć, bo zdrowie jest w cenie, czego życzę Ci zupełnie szczerze 🙂 A panu Prezydentowi i jego służbom, to powinieneś podziękować, że skutecznie realizuje cały szereg niezbędnych dla utrzymania prestiżu miasta – inwestycji. Porównuję często nasze miasto z innymi i nie tylko w naszym kraju. Uwierz mi, że Siedlce wypadają bardzo dobrze i to w wielu dziedzinach. Może to także Twoja zasługa? Obym nie był w błędzie 🙂

   • Ignacy dodano 8 lat temu

    Ciekawa rzecz.
    Większość komentarzy nie odnosi się do samej treści artykułu tylko stanowi polemikę z opiniami innych internautów. Dodatkowo pełno jest wyzwisk, inwektyw, wysyłania na leczenie psychiatryczne. Niektóre zaś komentarze stwarzają wrażenie pisanych, jakby na zamówienie.Co do meritum sprawy, to bezdyskusyjne wydaje się, że równoczesny remont wiaduktów spowoduje wręcz paraliż miasta.
    I to by było na tyle, jak mawiał, nieodżałowanej pamięci, profesor Jan Tadeusz Stanisławski

   • Wyrzykowski dodano 8 lat temu

    "Siedlczanin od urodzenia" – wpis na poziomie przedszkola, na argumenty odpowiadasz inwektywami i jeszcze do tego przyznajesz się do sympatii z władzami miasta. Niezły PR im robisz, może to element Twoich obowiązków w pracy? 🙂

    Co do tematu, to włodarze pewnie wymyślili, że ludzie będą przechodzić kładką nad torami (bo pod w. garwolińskim przejście jest tylko jedną stroną), tymczasem ludzie będą przechodzić nie wspinając się na schody, a nieopodal, jak głosi tabliczka, "nielegalnym" przejściem przez tory. Ciekawe, czy pomyśleli o niepełnosprawnych, o matkach z wózkami etc. Miasto będzie sparaliżowane być może już od marca do września, a wtedy do wyborów nie będzie już daleko i jeszcze więcej ludzi zacznie popierać młodą alternatywę z Nowej Prawicy.

    • serd. dodano 8 lat temu

     Więcej? 2% to dużo czy mało? Mam nadzieję, że Twój dziecinny lans w Inernecie skończy się wraz z kolejną porażką.

    • Nareszcie pokazałes prawdziwe oblicze NP dodano 8 lat temu

     Chcesz dorwać sie do władzy na porażkach innych. Im gorzej – tym dla was lepiej. Niczym nie różnicie sie od Kaczyńskiego i PISu.
     Wasza działalność polega na lansowaniu sie w internecie i krytykowaniu wszystkiego dookoła. No i w udziale w zadymach w Warszawie.
     Weź się człowieku do nauki, bo tych kilku członków NP w Siedlcach i ich rodziny nie dadzą rady pomóc ci w dorwaniu sie do korytka.

    • Paweł dodano 8 lat temu

     Panie Wyrzykowski! Inwektywami są słowa typu:
     -wybitni drogowcy
     -wybitne urzędole
     -ludzie Tchórzewskiego (drogowcy mają imiona i nazwiska i pracują dłużej niż prezydentem jest p. Kudelski, proszę, aby autor wymienił konkretnie, którzy to ludzie)
     zawarte w komentarzu p. Kacprzyka.
     Poza tym sugerowanie, że sympatyk siedleckich władz pracuje w UM jest śmieszne. Przecież tam podobno pracuje najwięcej zwolenników PO. Jestem zwolennikiem p. Kudelskiego, a pracuję w Warszawie i dojeżdżam do Siedlec 😛

     • Wyrzykowski dodano 8 lat temu

      @Paweł: To prawda, drogowcy wykonują pracę zleconą więc odpowiedzialność ponosi ten, co zleca. I tym bardziej nie powinni być krytykowani z imienia i nazwiska. Sporo ludzi z PO pracuje w instytucjach miejskich, ale inne partie też są tam liczne, nawet PSL…

      Przedmówcy zadziwiająco "wiele" wiedzą – widocznie sami spoza Internetu nie wychodzą i swoje sądy opierają tylko na tego typu domysłach. Jeśli to czytają urzędnicy: nie obawiajcie się, Nowa Prawica nie zbierze pewnie aż tylu ludzi, żeby was wyrzucić ze stanowisk – to zrobią już sami włodarze, a zmuszą ich do tego finansowe konsekwencje ich rządzenia.

 9. do subiektywny- obiektywny dodano 8 lat temu

  To piesi też mają latać przez Piaskową??Akurat skierowanie całego ruchu kołowego na Piaskową i Cmentarną tamtejsi mieszkańcy powitają z otwartymi ramionami. Co do przejścia po torach obok PG5 też na pewno nie będzie możliwe z uwagi na roboty ziemne planowane w obrębie peronów i całej stacji.

  • subiektywny-obiektywny dodano 8 lat temu

   Na pewno drogowcy to jakoś rozwiążą. Sądzę, że jedno przejście chodnikiem po którejś stronie wiaduktu będzie pieszym udostępnione.

 10. mr2 dodano 8 lat temu

  Ja nie wiem jak mozna komentowac artykul, ktorego sie nie przeczytalo!
  Przeciez jasno powiedzial ten naczelnik: Kiedy jeden będzie działał, drugi będzie remontowany, a ruch będzie odbywał się pod nim wahadłowo. Całkowicie przejazdy zamykane będą w godzinach nocnych.

  Czyli jeszcze raz: JEDEN wiadukt remontuja, DRUGI jest normalnie otwarty. Ten JEDEN remontowany wiadukt w ciagu dnia bedzie przejezdny wahadlowo. Mozna sie domyslac, ze gdy bedzie zamkniety przejazd przy ktorym jest chodnik, ten "chodnik" zostanie wyznaczony w drugim czynnym przejezdzie.

  To nie istotne co jest napisane w artykule, istotny jest naglowek i wylewanie pomyj bez kompletnego pojecia o czym sie pisze. Jak zwykle ŻENADA.

  • Żenada dodano 8 lat temu

   Remont przez kolej dwóch wiaduktów : garwolińskiego i łukowskiego od marca do września w tym samym roku ( zobaczymy jak to będzie wyglądało … ) natomiast po co w tym samym czasie urzędole zaplanowali remont wiaduktu na ulicy Warszawskiej ….
   jest to zwykła nieodpowiedzialność i brak szacunku dla mieszkańców !!!

   "mr2" pewnie jesteś urzędolem i bierzesz pensję od państwa ( myślenie nie boli )

   • Andrzej dodano 8 lat temu

    A kto napisał że w tym samym czasie na Warszawskiej będzie zamknięty wiaduk mamy rok 2014 a napisane jest że "Jak dowiedział się SPIN w przyszłym roku ma być bowiem remontowany wiadukt na ulicy Warszawskiej. "

   • mr2 dodano 8 lat temu

    ty wszystko wiesz, wiesz kim jestem co robie itd. a nie wiesz co jest w artykule ktory komentujesz.
    mądrala

 11. asdads dodano 8 lat temu

  będą korki jak cho…ra. Już teraz kiepsko jest.. ehh. No dobra, remont też trzeba zrobić. Ale to nie zmienia faktu, że będzie ścisk.

 12. Archanioły dodano 8 lat temu

  Na wiadukcie warszawski trzeba dobudować jeden pas ruchu i zrobić ścieżkę rowerową.

  • anioł dodano 8 lat temu

   może by tak wybudować porządne oświetlenie na wiadukcie – jest kompletnie ciemno !

 13. Paweł dodano 8 lat temu

  Czy ktoś przeczytał tekst ze zrozumieniem? Wiadukt na ul. Warszawskiej będzie remontowany w PRZYSZŁYM roku.
  W Siedlcach kongestia zwana potocznie korkami jest winą kierowców. Gdyby połowa osób przesiadła się do miejskich autobusów problem by się zmniejszył. Niestety odzywa się myślenie rodem z Rosji: "Samochód to dobrobyt, a autobusem jeździ plebs". W Europie Zachodniej prezes jadący autobusem czy metrem nie jest rzadkością. Ograniczmy parkingi w centrum i poszerzmy chodniki kosztem jezdni tak jak jest to robione na "zachodzie", to mniej będzie samochodów w centrum.

 14. ciekawy dodano 8 lat temu

  Czy naprawdę konieczne było całkowite zamknięcie ulicy Orzeszkowej jak budowano salę Centrum ?
  Pamiętam dobrze korki w tym czasie ( oczywiście można było chodzić piechotą … )
  Może by rozwinąć ten wątek ?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?