SPIN

Spektakl „Iwona, Księżniczka Burgunda”

Aneta Borkowska poniedziałek, 13 stycznia 2014, 09:18 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

W czwartek (23 stycznia) o godz. 19. na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce wystawiony zostanie spektakl „Iwona, Księżniczka Burgunda” w reżyserii Macieja Czapskiego, a w wykonaniu Studia Teatralnego im. J. Woszczerowicza. Na scenie wystąpią m.in.: Waldemar Obłoza, Joanna Jabłczyńska, Dorota Zielińska, Bartłomiej Magdziarz, Miriam Aleksandrowicz czy Krzysztof Żabka.

Spektakl na podstawie dramatu Witolda Gombrowicza. Akcja czteroaktowej sztuki rozgrywa się w fantastycznej krainie – na królewskim dworze. Świat stworzony przez Gombrowicza jest groteskowy, śmieszny i zarazem tragiczny. To satyryczny obraz społeczeństwa, które krępuje i obezwładnia jednostkę. Bohaterowie sztuki są ludźmi zupełnie normalnymi, tylko znajdującymi się w anormalnej sytuacji.

„Żeby poznać swą lepszość, trzeba wynaleźć sobie kogoś gorszego.”

Tylko, że gorszość budzi demony – sumienie, brak pewności siebie. Na fasadzie lepszości powstają rysy, wkrada się chaos. Groźba utraty czegoś, co nie twarzą, a maską, czy też gębą się okazuje, popycha ludzi ku rozwiązaniom drastycznym, ale czy ostatecznym?

„Brzydkie kobiety czasem bardziej uderzają do głowy niż ładne, gdy się podchodzi do nich zbyt blisko.”

Reżyseria: Maciej Czapski
Scenografia: Tomasz Janeczko, Maciej Czapski
Wizualizacje: Maciej Gruda
Obsada: Waldemar Obłoza, Dorota Zielińska, Bartłomiej Magdziarz, Miriam Aleksandrowicz, Krzysztof Żabka, Joanna Jabłczyńska, Anna Karbowiak, Maja Gaciong, Anna Harke, Dominika Dadasiewicz, Dominika Wróbel, Wioletta Wójcicka, Grzegorz Kosiński, Kamil Jóźwik, Waldemar Koperkiewicz.
Produkcja: CKiS im. A.Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce,

Rezerwacje i bilety dostępne w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS, tel. 25 794 31 89

tekst: CKiS (reklama)

Komentarze (1)

  1. Santa Cruz dodano 8 lat temu

    "Tylko, że gorszość budzi demony". Co to jest gorszość?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?