SPIN

Spektakl „Cud medyczny w Wilkowyjach”

Aneta Borkowska wtorek, 14 stycznia 2014, 20:35 Aktualnie, Kultura, Zapowiedzi kulturalne

cud w wilkowyjach caly

Centrum Kultury i Sztuki oraz Ale! TEATR zapraszają 31 stycznia o godz. 17. i 20. na ogólnopolską premierę spektaklu „Cud medyczny w Wilkowyjach”.

Miłośnicy serialu Ranczo już od ośmiu lat pilnie obserwują i dopingują w działaniach swoich ulubionych bohaterów gminy Wilkowyje. Tym razem twórcy serialu – scenarzysta: Robert Brutter i reżyser: Wojciech Adamczyk postanowili przenieść jedną z nieznanych jeszcze widzom opowieści na teatralne deski. Spektakl produkuje Teatr Gudejko -twórcy hitów Smak mamrota, Goło i Wesoło, Dziwna Para.

Ze spektaklu Cud medyczny w Wilkowyjach dowiemy się jak wygląda sytuacja w przychodni prowadzonej przez Wezóła. Przyjrzymy się lekarzowi pesymiście, którego wiara w medycynę znalazła się na poziomie zerowym z wyraźną tendencją spadkową. Będziemy uczestniczyć w bardzo ekspresyjnych potyczkach słownych pomiędzy zrezygnowanym doktorem (Wojciech Wysocki) i jego żoną Dorotą (Beata Olga Kowalska) jak i zmierzymy się z nieoczekiwanymi żądaniami dwójki smakoszy mamrota – Tadeusza Hadziuka (Bogdan Kalus) i Macieja Solejuka (Sylwester Maciejewski).

Usłyszymy tutaj również, niemalże naukowe (chociaż nie pozbawione dowcipu), refleksje na temat efektów długotrwałego spożywania alkoholu czy też kilka wskazówek na temat tego, jak dożyć sędziwego wieku w zdrowiu i szczęściu. Pośmiejemy się wspólnie z niechęci niektórych osobników gatunku ludzkiego do uczciwej pracy jak i – z uśmiechem na twarzy przeanalizujemy wspólnie po raz kolejny niewesołą sytuację stanu polskiej służby zdrowia. Zabawna, lekka i nie pozbawiona refleksji opowieść zaspokoi na pewno nie tylko potrzeby wiernych fanów serialu, ale również każdego teatromana, który lubi się pośmiać z mentalności naszego narodu.

Bilety na godz. 17.: strefa I – 90zł, strefa II – 80zł, strefa III – 70zł,
Bilety na godz.  20.: strefa I – 95zł, strefa II – 85zł, strefa III – 75zł,
Rezerwacje: Punkt Informacji Kulturalnej CKiS ,ul. Bpa I. Świrskiego 31, tel. 25 794 31 89, rezerwacje grupowe: 501 756 663

źródło: Ale! TEATR, CKiS / opr. ab (reklama)

Komentarze (1)

  1. asda dodano 8 lat temu

    poszedł by… ale kasy trochę dużo 🙂

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?