SPIN

Konferencja w parku wodnym: Władze podsumowują ubiegły rok

Aneta Borkowska środa, 15 stycznia 2014, 13:39 Aktualnie

W sali konferencyjnej Parku Wodnego Siedlce trwa właśnie konferencja prasowa, na której obecne są lokalne władze i naczelnicy miejskich wydziałów. Obecni są także radni PiS i STS oraz Adam Tomczuk. Nie ma radnych PO i SLD.

Konferencja rozpoczęła się od podsumowania dokonań samorządu w ciągu dwóch kadencji czyli wybudowania stadionu, aquaparku, mieszkań komunalnych czy budynków STBS. Nie zapomniano także o największej inwestycji prowadzonej w PWiK.
– Samorząd Siedlec od 25 lat spełnia swoją funkcję. Tam gdzie nie ma współpracy, nie ma rozwoju – mówi Wojciech Kudelski, prezydent miasta. – Jeśli samorząd potrafi wynieść się ponad podziały to idzie do przodu, a jeśli pojawiają się ambicje jest marazm. Zaczął się rok wyborczy, a niektórzy zaczęli go już odpowiednio wcześniej. Nastroje społeczeństwa zweryfikują wybory – dodaje.

Prezydent zaznaczył, że zadłużenie które ma nasze miasto może być nazywane chwalebnym, gdyż są to pieniądze które służą rozwojowi Siedlce. Podczas multimedialnej prezentacji przedstawiono także dane dotyczące pozyskiwania środków unijnych.

30 komentarzy

 1. Siedlczanin dodano 8 lat temu

  Dobrze że w poprzedniej kadencji była Marta Sosnowska bo inaczej Prezydent Kudelski nie pozyskał by ani euro. Tak samo jak teraz wybudował Urząd Miasta

 2. marek dodano 8 lat temu

  A pochwalił się podwyżkami dla Grunwalda i zarządu ZUO i jednoczesną przegraną z gimną w KIO za co będzie musiała spółka, czyli my wszyscy zapłacić kupę kasy – liczonej w dziesiątkach tysięcy złotych?

 3. PiSior dodano 8 lat temu

  Tak samo jak pobudował baseny termalne, wyremontował Żółkiewskiego, parkingi podziemne i wiele innych. Podsumował bez PO pomimo tego, iż przez siedem lat z nimi rządził. Prymitywne.

  • kamikadze dodano 8 lat temu

   Nie dobijaj też w Internecie.

 4. marek dodano 8 lat temu

  StS przez dwie kadencje odremontowal 4 nagrobki i promował miasto u Jaworowicz. Brawo!

  • Efekty są przecież... dodano 8 lat temu

   Symanowicz, gdy odchodził zostawił w Siedlcach po sobie ok. 30 milionów długu. Po Kudelskim zostanie 300!!! Jak więc widać Kudelski jest 10 razy skuteczniejszy… w życiu na kredyt. Tak, ten sam Kudelski, który w 2006 roku krytykował Symanowicza za zadłużanie miasta. Dziś obaj zgodnie żłopią szampana – za Zgodę i Rozbój.

 5. Dociekliwy Harry dodano 8 lat temu

  Droga redakcjo, Szanowna Pani Aneto.
  Czy mogłaby Pani sprawdzić jako rzetelny dziennikarz czy to prawda, że Pan Grunwald (czy jak mu tam) za przyzwoleniem jaśnie panującego nam (…)zmodyfikowany codziennie dojeżdża do pracy, a później wraca do Warszawy służbowym autem za służbowe czyt. NASZE PIENIĄDZE?? Bo podobno to prawda, ale Pani może lepiej to sprawdzić i nagłośnić 🙂
  Z Pozdrowieniami
  Anty Fan Rudolfa i jego krytycznie działających na miasto decyzji…

 6. do siedlczanina dodano 8 lat temu

  Nie przesadzajmy z tymi zasługami pani Sosnowskiej dla miasta,dzięki im prezydent Kudelski ma bardza dużo długu Miasta, z powodu branych pożyczek na dofinansowanie projektów UE w ZBYT dużym udziale i nie zawsze wg piorytetów potrzeb Miasta czyli tworzenia miejsc pracy dla mieszkanców .Było TO tworzenie materialnego zaplecza na tzw NADBUDOWE,a nie na tzw BAZĘ-miejsca pracy

 7. ono dodano 8 lat temu

  Co za sukces inwestować za nieswoje, czyli pozyczone pieniądze i to dość wysoko oprocentowane. 'Sukces" to elektrociepłownia "chwilowo nieczynna". Do wyborów trzeba policzyć ile to nas kosztowało i uświadomić elektorat.

 8. kibic dodano 8 lat temu

  Ale obłuda, a nie pracującymi trubinami w PEC też sie pochwalił, długiem 6,5 mln dla PECu, 2mln dla ZUO.
  Brawo, Wyborcy obudźcie się i pogońcie ta wsiową partie z miasta.

 9. To już koniec Kudelskiego dodano 8 lat temu

  Jaka zgoda? Jaki rozwój? Co też ten starszy pan bredzi?

 10. Mata s dodano 8 lat temu

  Błagaj KUDELSKI niech PO wraca do łask w mieście bo jak wam wyjmą te syfy z 6 lat z pecu , przetargi które się w mieście nie przyjęły co do paru kwestii, interesiki Orzełowskich , TW Marię z PUP . zatrudnianie Tchórzewskich w PWIK, pec, ZUO
  NIe panujesz człowieku nad swoimi członkami z PiS a rąbią cię ……. a odpowiedzialność spada na Prezydenta ALE CHĘTNIE zastąpią Cię na Głowacki, Grunland, Orzełowski uwaga na tych panów

  • kamikadze dodano 8 lat temu

   Hahaha, PO wracaj do łask? Platfuski, macie pisać takie laurki poniżej wszelkiego poziomu w Internecie? Tak wam nakazano, taka wasza strategia? Śmiech na sali, śmiech na sali. Platfuski, kiedy zrozumiecie, że POlityka ataku narzucona wam przez przegranego z 2010 roku ludziom do gustu nigdy nie przypadnie? Sami pchacie się ku kolejnej porażce. Pytanie teraz czy zdołacie SLD wyprzedzić nawet, bo poparcie dla was w Siedlcach i siedleckim oscyluje na bardzo niskim poziomie. Aż dziw bierze, że tam nikt z góry nigdy nie zrobił tu z wami porządku, sami godzą się na porażkę.

   P.S. Zerkam na tekst oświadczenia z artykułu i tekst powyższego komentarza i tak się zastanawiam. Buziaczki Platfuski i reszta świata!

   • kamikadze dodano 8 lat temu

    Chodziło mi o tekst oświadczenia z artykułu na czerwono.

 11. Marek dodano 8 lat temu

  Wybory 2014 PREPaid
  – nie wiem czy wy również, ale mam wrażenie, że z naszych podatków przedpłaca się niektórym firmom za późniejsze zlecenia wyborcze.
  System jest prosty – z publicznych pieniędzy płaci się albo "z górką" albo za rzeczy zupełnie zbędne. Przykład?
  – jak nazwać wielkie banery na budynkach Spółdzielni Mieszkaniowej wykonane i opłacone znanej siedleckiej agencji kreatywnej reklamy – informujące o fejsie centrum?
  – jak ocenić słupy oblepione od góry do dołu plakatami (po kilka na tę sama imprezę) drukowane w ilościach (przynajmniej na fakturze) liczonych w setkach sztuk? Czy to nie ta sama siedlecka agencja kreatywnej reklamy w poprzedniej kadencji wieszała i drukowała banery wyborcze?
  To nie jest PREPaid? Nie wspomnę o powiązaniach sąsiedzkich i wspólnych wyjazdach np. do Gołębia 😉 lub na inne kanary…

 12. ROZSĄDEK dodano 8 lat temu

  Panie Prezydencie Kudelski daj Sobie spokój masz już eneryture,nie wyprzedawaj tego miasta,daj szansę młodszym,odejdz z honorem bo mieszkańcy wyborcy szansy Ci nie dadzą!

  • serd. dodano 8 lat temu

   Hahaha, tak, tak, pogadaj sobie. Wypij kawkę i dosol kolejny komentarz z radą dla Prezydenta. Śmieszne.

  • Polityka jest jak wódka... dodano 8 lat temu

   prof. Czapiński trafnie zauważył, że polityka uzależnia, jest jak wódka – gdy ktoś się w niej rozmiłuje, nie będzie mógł przestać. Kudelski jest tego najlepszym przykładem.

   Pamiętacie jak w 2006 roku pisał:

   "Już dziś deklaruję, że w przyszłych wyborach nie będę się ubiegał o prezydencki fotel"

   …i popłynął

   • on dodano 8 lat temu

    A kto juź przestał?

   • subiektywny-obiektywny dodano 8 lat temu

    Śmieszą mnie argumenty tego typu. Konkurencja wytyka coś takiego, bo innym sposobem z nim nie wygra? Pytanie retoryczne. "Wojtku, miałeś nie startować już, no weź, jaki Ty jesteeeś, przez Ciebie nie zostanę wybrany, noo, dlaczego mi to robisz?".

    • słodko-kwaśny dodano 8 lat temu

     Titanic też miał być niezatapialny… ;D

 13. Co prawda to prawda dodano 8 lat temu

  Z tego co tu i tam słychać to w tym siedleckim PiS-ie jest ponoć kolesiostwo trzymane przez różnych TW,oj co to by było gdyby o tym dowiedział się KACZYŃSKI na pewno było by troche czystki i zamieszania

  • Wyrzykowski dodano 8 lat temu

   Nie wiem, czy osoba, która za PRL zrobiła karierę naukową aż do profesury, polityczną a nawet filmową, która dostała apartament na Żoliborzu podczas gdy dzieci innych AKowców były represjonowane, miała coś przeciwko tewulcom, byłym PZPRowcom i ZSLowcom w siedleckim PiSie.

 14. Propozycja dodano 8 lat temu

  A może dobrym kandydatem na Prezydenta będzie zwieziony wiadomo przez kogo z Warszawy Prezes ZUO Grundlandm taki przeciez twórczy

 15. do co prawda to prawda dodano 8 lat temu

  Ponoc tych TW i z byłej PZPR w siedleckim PiS-ie uważa sie za fachowców o podwyższonych kwalifikacjach – pogratulować doboru członków i fachowców.

 16. CC dodano 8 lat temu

  Dlaczego ciagle wspominamy Sosnowska wykońcu nie była taka dobra skoro poseł Kozaczynski ja nie poparł .

 17. Do..Polityka jest jak wódka.. dodano 8 lat temu

  Ty pamiętasz tekst Pana Kudelskiego a ja pamiętam jak Pan Dobijański opowiadał w programie TV Siedlce przy okazji kandydowania na Prezydenta ,że nie interesuje Go fotel Radnego ..I CO???????????

 18. CC dodano 8 lat temu

  Dobijanski swoją kandydatura to dobil PO ale dlaczego poseł Kozaczynski to toleruje tego nie rozumiem i nigdy nie zrozumie tego człowieka a szkoda bo Siedlczanie to nie tylko prawica.

 19. do efekty są przecież dodano 8 lat temu

  Piszesz,że Symanowicz z Kudelskim razem piją szampana, utrwalają dawny sojusz PZPR + ZSL znają się długo

 20. Małe odświeżenie pamięci dodano 8 lat temu

  SPIN 23 września 2010:

  "(…) Kudelski nie przedstawił jednak żadnego programu wyborczego. Dużo mówił natomiast o inwestycjach jakie dzięki koalicji z Platformą Obywatelską i współpracy z radą miasta udało się w Siedlcach zrealizować.
  – Kampania to okres podsumowań i deklaracji, ale także prawdy. Ludzie zadają trudne pytania a wszyscy kandydaci do samorządu starają się błysnąć dobrymi pomysłami. Większość z nich jest nieraz na wyrost – stwierdził.
  Według Wojciecha Kudelskiego z nawiązką udało mu się zrealizować swój program sprzed czterech lat. Nie ukrywał, że duża jest w tym zasługa jego koalicyjnego partnera – PO. Dlatego obecny prezydent Siedlec jest przekonany, że koalicja z Platformą przeniesie się także na następne cztery lata. (…)"
  o długu swoim i tym pozostawionym przez STS:
  " Kudelski zdementował także informacje o „gigantycznym zadłużeniu miasta”.

  – Zadłużenie jest na poziomie 25 procent dochodu budżetu ogółem podczas gdy dopuszczalna granica to 60 procent. Jak obejmowałem urząd prezydenta ten dług wynosił 33 procent. Jak mnie ex-prezydent oskarża, że tak zadłużyłem miasto to niech spojrzy w swoje papiery. W 2003 roku zadłużenie wynosiło 50 a w 2004 roku 48 procent – wyliczył."

  http://www.spin.siedlce.pl/2010/09/23/wojciech-kudelski-o-wyborach-jestem-przekonany-ze-wygram/
  "

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?