SPIN

„Prus” z Siedlec najlepszy, jednak wszystkie szkoły spadły

Aneta Borkowska środa, 15 stycznia 2014, 13:12 Siedlce

Miesięcznik „Perspektywy” opublikowały wyniki 16 edycji Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2014. Wśród 500 najlepszych liceów ogólnokształcących w kraju na liście znalazły się dwa siedleckie, a na 300 techników jedno z naszego miasta. Niestety wszystkie placówki zaliczyły spadek w porównaniu z rokiem ubiegłym.   

Według rankingu najlepszym liceum w naszym mieście jest I LO im. B. Prusa, które z liczbą 50,60 punktów zostało sklasyfikowane na miejscu 123. W roku ubiegłym „Prus” znajdował się na miejscu 111. Spadek w rankingu zaliczyła także siedlecka „Królówka”. Szkoła w tamtym roku znalazła się na miejscu 187, a w tym II LO im. św. Królowej Jadwigi zajęło ostatecznie 197 miejsce (47.07 punktów) co oznacza spadek o 10 miejsc.

Wśród 300 najlepszych Techników popularny siedlecki „Elektryk” mając na koncie 44,71 pkt. znalazł się dopiero na 262 miejscu podczas gdy w minionym roku został sklasyfikowany na miejscu 206. Technikum nr 1 zaliczyło tym samym spadek o 56 oczek.

O ostatecznych wynikach szkół w przypadku liceów decydują cztery kryteria: sukcesy olimpijskie, wyniki matur – przedmioty obowiązkowe  i dodatkowe oraz opinia akademicka. W przypadku techników dochodzi jeszcze wynik egzaminów zawodowych.

Uzupełnieniem rankingów głównych są podrankingi: maturalny i szkół olimpijskich. W pierwszym na 200 liceów „Prus” zajął 114 miejsce (97 w 2013), a na 191 uplasowała się „Królówka” (157 w 2013 r.). Spośród 200 techników siedlecki „Elektryk” zajął 128 miejsce (113 w 2013r.).

Ranking wojewódzki

Licea Ogólnokształcące (150):
34 – I Liceum Ogólnokształcące im. B. Prusa,
47 – II LO z Oddz. Dwujęz. im. św. Królowej Jadwigi,
112 – I Katolickie Liceum Ogólnokształcące,
118 – IV LO im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego,

Technika (100):
20 – Technikum nr 1,
43 – Technikum nr 4 w ZSP nr 4 im. Kazimierza Wielkiego,
55 – Technikum nr 2,
74 – Technikum nr 3 z Oddz. Integracyjnymi w ZSP nr 3,

17 komentarzy

 1. siedlce dodano 8 lat temu

  O jej te miasto ginie, Mostostal też kiepsko???!!!

 2. pa dodano 8 lat temu

  do komentarza wyżej; ojej – nie "te miasto" – tylko to miasto

  • facepalm dodano 8 lat temu

   i nie "o jej" tylko "ojej"

 3. Opinia dodano 8 lat temu

  No i tym samym kończymy wszelkie spory na linii Prus – Królówka.

  Prus górą 😉

  • Viola dodano 8 lat temu

   Baaardzo się mylisz. Spory się dopiero zaczną.

 4. Prusak dodano 8 lat temu

  Dobra dobra, 96 dojdzie do matur i budowlanka bedzie ponad prusa.

 5. Obserwator dodano 8 lat temu

  Odmłodzili kadrę i są efekty.

 6. Obserwator dodano 8 lat temu

  Ale ważne, że nad królówka:D

 7. Absolwent. Prusak. dodano 8 lat temu

  Prus…no cóż, zbiera samą śmietankę, tzn. najzdolniejszych uczniów…reszta…to wyścig szczurów. Zasługa Nauczycieli mizerna. Umieją tylko egzekwować wiedzę, lecz nie przekazywać. Przepraszam, ale taka jest prawda. Do Prusa idą najzdolniejsi. Dlaczego? Ano taki ranking jak powyżej ktoś zapoczątkował. I są skutki.

 8. Enigma dodano 8 lat temu

  Mnie osobiście dziwi Katolik. Tam nauczyciele są świetni, a trafia najtrudniejsza młodzież. Jak oni to robią, że ktoś, kto po prostu jest "spadochroniarzem" z innej szkoły, ma bardzo mizerne pojęcie o czymkolwiek, nagle podbija miejsce w rankingu liceów? Cud? Cud!!!

 9. Jacek dodano 8 lat temu

  Jak widać budowlanka i kolejówka w ogóle nie nadaja sie do poziomu szkoly średniej.tO POWINNY BYĆ ZAWODÓWKI DLA NAJSLABSZYCH

 10. Uchod dodano 8 lat temu

  Informacja w gruncie rzeczy jest bardzo smutna dla Siedlec. Ona oznacza, że nasze czołowe szkoły średnie spadają i to dość szybko w rankingu. To w dużej mierze ogromna przegrana naszego miasta. Warto by się zastanowić dlaczego tak się dzieje.

 11. Ja dodano 8 lat temu

  Może i Prus ma lepsze wyniki niż Królowka,ale minimalne. Ponadto, w Prusie słysząc od uczniów nauczyciele tam tylko wymagają i cisną,nie uczą a młodziez ma katorgę .W Krolowce nauczyciele czegoś uczą.

  • @Ja dodano 8 lat temu

   Zależy od uczniów, nauczycieli itp. Że nauczycieli miałem wymagających – zgodzę się. Ale nie że nie uczą. Podobnie z naciskiem – jakoś trzy lata z niezłą średnią przeszedłem na luzie. Siostra uczy się teraz w Królówce i jest bardzo niezadowolona. Pozdrawiam.

 12. siedlczanka dodano 8 lat temu

  Jakiś brukowiec napisał " pseudo ranking szkół" a wy się tak podniecacie, tylko czym? głupotami. Nawet nie wiadomo jakie były kryteria, a tu taka burza. I po co? Są uczniowie uczacy się lepiej i słabiej, i każda szkoła jest potrzebna. Czy to liceum , technikum czy zawodówka. Każdy w czymś jest dobry i się spełnia Panie Jacku. Z tego co Pan pisze to wielki z Pana "inteligent", jeśli chce Pan pozamykać niekóre szkoły.

 13. Karol dodano 8 lat temu

  Takie efekty, jak dyrektorami są namaszczeni przez PO, a nie nauczyciele z doświadczeniem. Dyrektor Prusa ma doświadczenie, ale nie z pracy w liceum, tylko z wiejskiej podstawówki i pracy urzędnika.

 14. Anna dodano 8 lat temu

  Ktoś się pomylił. Dyrektor Prusa uczył w podstawówce w Siedlcach.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?