SPIN

Wojciech Kudelski powalczy o trzecią kadencję?

Aneta Borkowska poniedziałek, 20 stycznia 2014, 13:45 Aktualnie

Prezydent Siedlec Wojciech Kudelski unika oficjalnych deklaracji na temat swojego startu w walce o fotel prezydenta miasta. Na ostatniej konferencji zapytany o to odpowiedział, że ma jeszcze czas na podjęcie decyzji.

– Jest jeszcze za wcześnie, abym coś mówił. To byłoby niepolityczne, bo by mi moi oponenci ulicą nie dali przejść – stwierdził. Z drugiej jednak strony przyznał, że jego zdaniem sprawdził się jako prezydent. – Mój ewentualny start zależy od wielu czynników, a między innymi od mojej żony, bo ja jestem ojcem i mężem – dodał.

27 grudnia minionego roku w materiale zamieszczonym przez portal onet.pl pojawiła się informacja, że partia Jarosława Kaczyńskiego w wyborach samorządowych poprze prezydenta Siedlec.

28 komentarzy

 1. Do Pani Kudelskiej dodano 8 lat temu

  Szanowna Pani!
  Zwracam się do Pani z gorącą prośbą w sprawie podległego Pani "ojca i męża". Proszę go odprowadzić do domu i wybić mu z głowy wszelkie pomysły ubiegania się o 3 kadencję. To miasto już tego nie wytrzyma.
  z poważaniem,
  Mieszkańcy

  • Siedlczanie dodano 8 lat temu

   POPIERAMY ! ! !

 2. Powspominajmy: konferencja Kudelskiego z 2010 roku dodano 8 lat temu

  http://www.spin.siedlce.pl/2010/09/23/wojciech-kudelski-o-wyborach-jestem-przekonany-ze-wygram/

  Kudelski mówił:
  – Patrzę na moich kontrkandydatów i nie ma wśród nich inżyniera. A miastu potrzebny jest ktoś, kto znałby się na wykopach, rurach, prowadzeniu inwestycji, zdobywaniu środków, egzekwowaniu pewnych terminów, pewnych wymogów prawnych

  – Jeśli ktoś z Platformy mówi, że pracował na mój wizerunek to ja to samo mogę powiedzieć o jej wizerunku. Że też na niego pracowałem

  – Zadłużenie jest na poziomie 25 procent dochodu budżetu ogółem podczas gdy dopuszczalna granica to 60 procent. Jak obejmowałem urząd prezydenta ten dług wynosił 33 procent. Jak mnie ex-prezydent oskarża, że tak zadłużyłem miasto to niech spojrzy w swoje papiery. W 2003 roku zadłużenie wynosiło 50 a w 2004 roku 48 procent

  – Dla mnie kościół to jeszcze jeden dom kultury. Od podstaw remontuję cztery. Jeśli jest w mieście instytucja, która chce pobudować jeszcze jeden dom kultury – wizytówkę tego miasta a jedyne pieniądze jakie na to dajemy to działka, to czemu nie? – stwierdził w przypadku bonifikaty pod budowę kościoła.

  Wojciech Kudelski nie przedstawił jednak żadnego programu wyborczego. Dużo mówił natomiast o inwestycjach jakie dzięki koalicji z Platformą Obywatelską i współpracy z radą miasta udało się w Siedlcach zrealizować.

  Według Wojciecha Kudelskiego z nawiązką udało mu się zrealizować swój program sprzed czterech lat. Nie ukrywał, że duża jest w tym zasługa jego koalicyjnego partnera – PO. Dlatego obecny prezydent Siedlec jest przekonany, że koalicja z Platformą przeniesie się także na następne cztery lata.

  Lubię jak mówi… przypomina mi to bajki z dzieciństwa czytane przed snem.

  • dobre! dodano 8 lat temu

   ha ha ha! Dobre!

   "Patrzę na moich kontrkandydatów i nie ma wśród nich inżyniera."
   – tu potrzebny jest ktoś z wizją, kto inżynierów będzie zatrudniał i z pracy rozliczał.

   "Jeśli ktoś z Platformy mówi, że pracował na mój wizerunek to ja to samo mogę powiedzieć o jej wizerunku. Że też na niego pracowałem"
   – to teraz Kudelski w lustro pluje i we własne kolano strzela

   "Zadłużenie jest na poziomie 25 procent dochodu budżetu ogółem podczas gdy dopuszczalna granica to 60 procent. Jak obejmowałem urząd prezydenta ten dług wynosił 33 procent. Jak mnie ex-prezydent oskarża, że tak zadłużyłem miasto to niech spojrzy w swoje papiery. W 2003 roku zadłużenie wynosiło 50 a w 2004 roku 48 procent"
   – A dziś? Zadłuzenie większe niż za Symanowicza i to dwukrotnie! A ex-prezydent ani w swoje, ani w inne papiery patrzył nie będzie – bo teraz sztama!

   "Dla mnie kościół to jeszcze jeden dom kultury"
   Tiaa, a biskup to jeszcze jeden Andy Warhol… To pewnie dlatego dyrektorem teatru został organista.

   Przedni ubaw!

 3. Adek dodano 8 lat temu

  Tak, tak panie Kudelski, niech pan przed podjęciem decyzji na pewno nie zapomni, że jest pan ojcem i mężem. Będziemy wdzięczni.
  A wypełniając w spokoju rolę ojca i męża, mamy nadzieję że może podreperuje pan też budżet rodzinny, tak jak pan już "podreperował" budżet miasta Siedlce.
  Pozdrawiam.

  • już zadbał o siebie dodano 8 lat temu

   wygląda że prezydent już zadbał o siebie ( i nie tylko np. Somla , Safiańczuk i.t.d. ) …
   czy jakiś dziennikarz mógłby ujawnić na jakich aktach notarialnych zarobiła najwięcej p. Kudelska : dla Strusa , dla Skorupki , dla PGE , czy dla innych wdzięcznych !
   gdzie jest etyka ?

 4. ono dodano 8 lat temu

  A jaki inny ta partia ma wybór?. Inny kandydat PiS nie ma szans. Czyli Kudelski musi i o tym dobrze wie prezes "z pełnym uszanowaniem":) Czyli zdanie prezydenta w tym przypadku się nie liczy. Każą, to powiem – chcę kandydować.

 5. Anonim dodano 8 lat temu

  Mamo chwalą Nas ,kto My ich oni Nas.Czyżby dzisiaj był 1 kwietnia.

 6. i tak kundel jest oszustem dodano 8 lat temu

  Mial nie startowac na druga kadencje, a jakie byly fakty to widzimy. Zwykly oszust i tyle. Lze jak pies!

 7. echo dodano 8 lat temu

  Kto to powiedział – "raz zdobytej władzy nigdy nie oddamy"? Stare ,sprawdzone wzorce są nadal w użyciu.

 8. Radek dodano 8 lat temu

  Panie Wojtku, Nasza Gwiazdo Wschodu i Zachodu, o Ty Nasza Nadziejo i Zbawicielu, Wyzwolicielu Uciśnionych i Biednych, Chlubo naszego Biskupa…O PREZYDĘCIE a nie prezydencie daj nam szarym mieszkańcom spokój i nie kandyduj. Proszę Cię jako rodowity siedlczanin nie kandyduj, co powiesz ludziom, których windykatorzy ścigają, bo pożyczali na lichwiarskich warunkach na życie…to były szczytne pożyczki? Panie Wojtku nie kandyduj, zajmij sie jak sam to określasz rodziną – masz żonę i dziecko. spędzaj z nimi więcej czasu, a nas Siedlczan juz więcej nie narażaj na oglądanie swojej facjaty i słuchania swoich kłamstw.

 9. kandydat dodano 8 lat temu

  Wojtku Wojtku, czas teraz rury i szambo w Rozbitym Kamieniu kłaść. Ubiegaj się Pan tam o sołtysa. Jedynym słusznym kandydatem będzie Grunwald, on tanio ze sprasowanych śmieci postawi nowy urząd na placu 🙂

 10. Jestem na TAK dodano 8 lat temu

  A ja jestem na tak – bo skoro WOJCIECH DŁUGÓWTWÓRCA miasto bankom wypożyczył – to niech za te zobowiązania odpowiada.

  • Wiesz, masz rację! dodano 8 lat temu

   A jak jeszcze PiS wygra wybory w kraju i zaręczy się z PSL, wrócą koszmary z lat 2005-7 w tropieniu wrogów kraju i trotylu w tupolewie i wróci cały ten badziew… nie będzie możliwości, by zrzucić odpowiedzialność na PO (bo pewnie obok niezatapialnego Struzika stać będą koalicjanci z PiS). Wtedy Kudelski kończąc karierę (zarząd komisaryczny za długi) powie jak Gierek: "Panowie, ja zawsze chciałem dobrze"

   • Jak PIS wygra wybory dodano 8 lat temu

    rozliczy wszystkich. Tak dzis zapowiada prezes Kaczyński. Chodzi mu o tych, którzy chcą powołąnia komisji sledczej w sprawie Macierewicza i WSI. Ale wczesniej takie rozliczenie zapowiadal i w innych sprawach. Wszyscy co nie zgadzają sie na uznanie teorii o zamachu. No i ci, co wg. niego ten "zamach" zaplanowali i wykonali.
    Ostatnio jeden z przydupasów prezesa powiedział na antenie RM o CHWILOWO nieczynnym obozie w Oświęcimiu. Chyba wiedział co mówi. Bereza Kartuzka z czasów sanacji to dla Kaczyńskiego za mało.
    A o tym, że Kudelski ma zostac prezydentem – zadecydował już prezes. On sam nie ma nic do gadania. PIS w Siedlcach nie ma innej osoby. Jedynie Orzełowski, ale on nie zechce chyba zamienic ciepłego gniazdka jakie sobie w CKiS-ie uwił na niepewne losy polityczne. Grundland – pierwotnie ponoć po przysłany do Siedlec, aby zmienił Kudelskiego – starcił szanse przez kupe śmieci na rondzie.
    Kudelski może śmiało powiedzieć: nie chcę, ale musze.

 11. Kudelskiemu dobrze się wydaje... dodano 8 lat temu

  Kudelskiemu dobrze się wydaje… nasze pieniądze.

 12. Tubylec dodano 8 lat temu

  Tak , tak zajmij się żoną i dziećmi bo jeszcze usłyszysz od rdzennych tubylców słowa wieszcza z Wawelu…" S….przaj Dziadu"…

 13. MO dodano 8 lat temu

  Ja protestuję!!! To ile mam jeszcze czekać na możliwość kandydowania.

  • Znaj swe miejsce w kolejce! dodano 8 lat temu

   Przed tobą czeka jeszcze Somla, a jak wiesz starsu mają pierwszeństwo – zwłaszcza w Siedlcach!

 14. archanioł dodano 8 lat temu

  A nie trzeba było rozwalać koalicji. Trzeba było myśleć z głową perspektywicznie. Czas postawić na młodych ludzi z ryzykiem, inteligencją i przede wszystkim młodością.

  • :) dodano 8 lat temu

   Dobrze… ale pokaż takiego…

 15. powtórka???? dodano 8 lat temu

  Stary już człowiek, emeryt, zamiast odpoczywać ….Ale władza wciąga jak magnes. Należy mieć tylko nadzieję że razem wybierzemy młodego i kreatywnego, bez politycznego nadęcia – Prezydenta.

 16. Janko Muzykant dodano 8 lat temu

  A ja powiem tak.
  Sajonara Panie Wojtku.Miło było ale pora chyba zacząć myśleć o mieście a nie o biskupie oraz nowych prezesowskich miejscach dla kolegów…nie licząc prywatyzacji robionych też pod kolegów 😉 . Pora chyba by ktoś świeży objął te stanowisko . Nawet może zadłużyć miasto do tych 60%, ale niech te pieniądze idą tam gdzie powinny…w infrastrukturę bo bez tego nasze miasto najwspanialsze dalej będzie wegetowało (gniło) . Nie chodzi mi o inwestycje typu…basen… tylko o drogi,tyczenie nowych dzielnic przemysłowych oraz wdrażanie podstref ekonomicznych które zwiększyły by ilość miejsc pracy dla mieszkańców a nie znajomych i rodziny.Wiadome przecież jest że tym miasto bogatsze im bogatsi jesteśmy my sami.Na tą chwilę to firmy od nas uciekają….A to smutne

 17. Rudolf dodano 8 lat temu

  Jakim ojcem? Dziadku, wnuki bawić!

 18. Sprawdźcie co pokazują dane GUS dodano 8 lat temu

  Wg GUS od 2011 roku w Siedlcach więcej firm się zamyka, niż powstaje nowych. To jest najbardziej obiektywny efekt zarządzania ekipy Kudelskiego!

 19. Zmiana,zmiana,,,, dodano 8 lat temu

  Dość długów miasta i jego wyprzedaży,postawmy tym razem na ROZSĄDNĄ KOBIETĘ, są przecież bardziej gospodarne od mężczyzn,co wy na to mieszkańcy SIEDLEC ?

  • No co Ty? dodano 8 lat temu

   Nie kuś, bo z tej żądzy władzy Kudelski gotów nam się jeszcze w Grodzką bis przeistoczyć 🙂

 20. A wiesz - to nie głupie dodano 8 lat temu

  Ja proponuję na prezydenta Panią Kudelską! Jeśli zadba o finanse miasta, tak jak o budżet domowy – wszyscy będziemy szczęśliwi. Poza tym jak widzimy w tym małżeństwie, to ona nosi spodnie – Kudelski tego nawet nie ukrywa. 🙂

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?