SPIN

Jak poradzą sobie piłkarze?

Aneta Borkowska wtorek, 21 stycznia 2014, 09:56 Sport

Ciężka sytuacja w budżecie miasta wymusza oszczędzanie w każdym możliwym sektorze, także w siedleckim sporcie. W związku z tym Miejski Klub Piłkarski „Pogoń” na pierwsze półrocze tego roku dostał o 80 tysięcy mniej w stosunku do poprzedniego.

– Ta kwota to są koszty gry drugiej drużyny w 4 lidze i jednej drużyny młodzieżowej, która gra w rozgrywkach mazowieckich. Czyli u nas są to roczniki 99 i 98 – mówi Jacek Kozaczyński, prezes klubu. – Teraz oby to pokryć trzeba byłoby którąś z tych dwóch drużyn wycofać  – dodaje.

Jacek Kozaczynski prezesPrezes przyznaje, że sytuacja łatwa nie jest, ale rozumie, że jeśli miasto pieniędzy nie ma to ich dać nie może. Klub stara się pozyskiwać prywatnych sponsorów, ale w mieście w którym jest tak wiele drużyn sportowych nie jest to łatwe. Sami też już nie mają na czym oszczędzać.
– Z pierwszej drużyny nie możemy zaoszczędzić na wyjazdowych na obozy, bo zawodnicy już od 1,5 roku na nie nie jeżdżą – tłumaczy Kozaczyński. – Nie jeżdżą także na mecze dzień wcześniej, chyba, że odległość wynosi ponad 400 kilometrów, a mecz jest o godzinie 13. Tu naprawdę z ręką na sercu nie ma już z czego ścinać – dodaje.

Pomóc mógłby awans naszej drużyny do I ligi, wtedy mecze transmitowane by były w telewizji i być może wraz z tym pojawiliby się nowi sponsorzy. Pod koniec roku zarząd klubu spotkał się także z władzami miasta, jednak nie przyniosło to pozytywnych rezultatów. Jak mówi rzecznik ratusza Paweł Mazurkiewicz mimo dużych cięć miasto i tak wydaje potężne pieniądze na sportowe kluby.

Pogon1– Jeśli chodzi o wsparcie klubów to w pierwszym półroczu wynosi ono ponad milion dwieście, a dotowanie sportu nie ogranicza się tylko do tego – mówi Mazurkiewicz. – To są stypendia sportowe, na które przeznaczamy łącznie milion osiemset tysięcy oraz środki na wynajem obiektów sportowych dla naszych klubów. Na rok 2014 przeznaczyliśmy na to milion siedemset pięćdziesiąt tysięcy – dodaje.

Dodatkowo w tym roku magistrat przeznaczy ponad 16 milionów na inwestycje sportowe.
– 6,3 miliona to pieniądze przeznaczona na dwie inwestycje czyli halę przy ZSP nr 3 oraz boisko przy SP nr 11 – wyjaśnia rzecznik. – A dodatkowo 10 milionów to udziały do Agencji Rozwoju Miasta, które są związane z płatnościami budowy aquaparku – dodaje.

Komentarze (1)

  1. fan dodano 9 lat temu

    Proste:)Trzeba awansować!!!Powodzenia i walczyć Pogoń,walczyć:)

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?