SPIN

Będą kontrolować autokary

Aneta Borkowska środa, 22 stycznia 2014, 12:01 Aktualnie, Kronika Policyjna

Ferie zimowe na terenie woj. mazowieckiego rozpoczną się za niecały miesiąc. W tym czasie będą organizowane różnego rodzaju wyjazdy dla  uczniów siedleckich szkół. W związku z tym policjanci sprawdzają stan techniczny autokarów, którymi będą one podróżować.

Policja zachęca opiekunów, przede wszystkim do powiadamiania o takich wyjazdach, co umożliwi przeprowadzenie gruntownej kontroli autokaru. Jeżeli przed wyjazdem coś jest nie tak najlepiej poinformować o tym policję. Rodziców powinien zaniepokoić stan zewnętrzny pojazdu, na przykład popękane szyby, zły stan bieżnika opon lub uszkodzone reflektory. Szczególna uwagę należy zwrócić na kierowcę: bełkotliwa mowa lub dziwne zachwianie może świadczyć o tym, że jest on pod wpływem alkoholu albo jest po prostu zmęczony. Bezpieczeństwo wyjazdów to nie tylko sprawny autokar i wypoczęty kierowca, ale także liczba pasażerów dostosowana do pojazdu.

Organizatorzy, którzy chcą aby autokar przed wyjazdem został skontrolowany przez policję, mogą ten fakt zgłosić z kilkudniowym wyprzedzeniem do Naczelnika WRD podinsp. Marka Myszkiewicza tel. (25) 643 26 28 lub jego zastępcy podinsp. Krzysztofa Skupa tel. (25) 643 21 21.

autor: nadkom. Jerzy Długosz, KMP w Siedlcach

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?