SPIN

„Dzikie Żądze” na Dzień Kobiet OSTATNIE BILETY

Aneta Borkowska czwartek, 23 stycznia 2014, 12:21 Aktualnie, Kultura, Zapowiedzi kulturalne

dziekie zadze

Centrum Kultury i Sztuki oraz Ale! TEATR zapraszają w piątek (7 marca) z okazji Dnia Kobiet o godzinie 17. i 20. wystawiony zostanie spektakl „Dzikie Żądze” w obsadzie z Anną Korcz, Stefanem Friedmanem, Elżbietą Zającówną, Karolem Strasburgerem i Mariuszem Pogonowskim. Czego się nie robi, gdy nuda zagości u małżeństwa z długoletnim stażem?

Państwo Griffin to zamożne małżeństwo w zaawansowanym średnim wieku, mieszkające w bogatej dzielnicy Londynu. On jest prezesem dużej firmy pracującej na zlecenie państwa, ona przystojna, nieco znudzona, ale raczej dama. Dorobili się synka na Oxfordzie i wiejskiego domku pod Londynem. Są ustabilizowani i coraz bardziej znudzeni. Wszystko im się układa poza jedną rzeczą. Przestał wychodzić im seks, a wiedzą, że:

„Regularne uprawianie seksu podnosi sprawność organizmu, zwiększa jego wydolność i dotlenia każdą komórkę. Pobudza krążenie. Jedna namiętna noc może zastąpić kilka godzin na siłowni, całując się spalamy około 20 kalorii, a podczas stosunku od 100 do 300 kalorii. Podniecenie wytwarza w mózgu związki chemiczne – endorfiny, a nadnercza uwalniają hormon – kortyzol działający rozluźniająco i usuwający ból głowy.”

W księgarni odkrywają wyjątkowy podręcznik „Zrealizuj swoje fantazje” dr Leopolda Baumgartnera. Żeby ratować małżeństwo i obudzić żądze postanawiają wprowadzić go w życie. Nie jest to łatwe. Do tego teatru fantazji potrzebne są dodatkowe osoby… Jednak los okazuje się łaskawy. W domu zjawia się nieproszony gość- włamywacz, a w ramach pomocy przy zepsutym kaloryferze państwa Griffin odwiedza dozorca. Zabawa toczy się już sama. I to nieprzewidywalne. Nagle, w trakcie zaawansowanych scen pobudzania seksu zjawia się znerwicowana siostra Pani domu, którą przed chwilą porzucił mąż. To co nastąpi potem w sypialni państwa Griffin, przejdzie nawet najśmielsze wyobrażenia doktora Baumgartnera.

Reżyseria i opracowanie muzyczne: STEFAN FRIEDMANN,
Obsada: Pani Griffin – Anna Korcz, Pan Griffin – Karol Strasburger,  Hydraulik – Stefan Friedmann, Włamywacz – Robert Rozmus / Mariusz Pogonowski, Siostra Pani Griffin – Elżbieta Zającówna
Scenografia: Wojciech Stefaniak,
Przekład: Elżbieta Woźniak,
Oprawa graficzna: Piotr Grzegorzewski (strefadizajnu.pl),
Produkcja: Agencja Produkcyjna PALMA,

Bilety: Strefa I – 90zł, Strefa II – 80zl, Strefa III – 70zł (do nabycia w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS – tel. 25 794 31 89)

źródło: CKiS oraz Ale! TEATR (reklama)

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?