SPIN

Araszkiewicz w nowej roli

Aneta Borkowska poniedziałek, 27 stycznia 2014, 14:53 Sport

Podczas piątkowego meczu SKK Siedlce z Rosą Radom na ławce trenerskiej pojawił się Tomasz Araszkiewicz, który w ubiegłym sezonie po serii porażek zrezygnował z funkcji I trenera siedlczan. Czy pasmo zwycięstw na drugoligowych parkietach i całkiem realna szansa na powrót do I ligi sprawiły, że w klubie szykują się zmiany?

– Sztab trenerski nie uległ zmianie, Kamil dalej jest II trenerem, a moje zdanie jest nadal ostatnie – tłumaczy I szkoleniowiec SKK Wiesław Głuszczak. – Tomek prowadzi statystyki, ale inne od tych, które dostajemy na wydruku po meczu – dodaje.

Wiesław Gluszczak, trener SKKZaznaczyć trzeba, że o jego pomoc poprosił obecni skład szkoleniowy. Zadaniem Araszkiewicza będzie „prowadzenie obserwacji każdego zawodnika indywidualnie”.
– Ja najczęściej jestem pod wpływem emocji na meczach i koncentruję się bardziej na piłce. Tomek będzie miał wychwycić szczególiki – wyjaśnia trener. – W czasie spotkania będzie obserwował naszego zawodnika i jego obrońcę i patrzył co robi nasz gracz i ewentualnie podpowiadał co poprawić – dodaje.

Siedlecka drużyna zaczęła mocne przygotowania do play-offów. Oprócz poprawy indywidualnej gry każdego z zawodników rozpoczęły się też cięższe treningi.
– Od dwóch tygodni biegamy na stadionie i mocno przygotowujemy się do kolejnych meczów – tłumaczy Kamil Sulima, asystent trenera. – Swoimi wynikami wypracowaliśmy sobie pierwsze miejsce, a na przełomie marca i kwietnia musimy być świetnie przygotowani do kolejnej fazy rozgrywek – dodaje.

 

6 komentarzy

 1. ??? dodano 9 lat temu

  "– W czasie spotkania będzie obserwował naszego zawodnika i jego obrońcę i patrzył co robi nasz gracz"

  Robią to kibice i jeszcze płacą za bilety.

 2. śmierdzi dodano 9 lat temu

  śmierdzi polityką fuj

 3. kolo dodano 9 lat temu

  to jest smiech na sali! wybory tuż tuż wiadomo dlaczego zasiadł na ławce, brawo panie Tomaszu (lepszej funkcji nie mogli panu znaleźć) od czego są w takim razie statystycy ja się pytam?

 4. dobij dodano 9 lat temu

  Fachowcy się odezwali. Jakbyście odrobinę znali się na koszu, to by tak was to nie dziwiło!

 5. Kibic dodano 9 lat temu

  Fajnie że więcej udziela się w sporcie a nie w polityce moje GRATULACJE tak trzymać Tomku

 6. Lucek dodano 9 lat temu

  widać zbliżają się wybory to i wychodzą spod kamieni…

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?