SPIN

Przez telefon instruował jak pomóc krztuszącemu się dziecku

Aneta Borkowska środa, 29 stycznia 2014, 10:44 Kronika Policyjna

Zastępca dyżurnego KMP w Siedlcach mł.asp. Michał Księżopolski we wtorkowe popołudnie odebrał telefon od zdenerwowanego mężczyzny. Usłyszał, że małe dziecko dusi się po zadławieniu żelkiem. Policjant błyskawicznie zaczął instruować rozmówcę, jakie czynności ma wykonać, by pomóc maleństwu.

Spokojnie powiedział, aby ułożył je głową w dół, po czym uderzał delikatnie w plecy. Informacje te dzwoniący przekazał innym osobom, które trzymały dziecko. Dzięki temu malec odkrztusił cukierek, który blokował mu drogi oddechowe. W międzyczasie o sytuacji powiadomione zostało pogotowie.

Telefon do dyżurnego wykonał przypadkowo przejeżdżający przez małą miejscowość mężczyzna. Przy jednym ze sklepów zobaczył kobietę i małe dziecko. Kiedy zorientował się, że dzieje się coś złego, zatrzymał się i pomógł zdenerwowanej kobiecie.

Należy nadmienić, że ten sam funkcjonariusz w lipcu 2013 r. w bardzo podobny sposób pomógł matce dwuletniego dziecka, które przestało oddychać. Wtedy dzięki telefonicznej pomocy tego policjanta matka zdołała przywrócić dziecku funkcje życiowe.

autor: nadkom. Jerzy Długosz, KMP Siedlce

 

5 komentarzy

 1. siedlecki dodano 8 lat temu

  brawo

 2. haribo dodano 8 lat temu

  Zapis rozmowy

  http://www.tvn24.pl/dziecko-zadlawilo-sie-zelkiem-kierowca-pomogl-matce-policjant-ratowal-przez-telefon,392438,s.html

 3. xenon dodano 8 lat temu

  Słowa uznania

 4. xs dodano 8 lat temu

  brawo

 5. iwa dodano 8 lat temu

  brawo!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?