SPIN

Grundland: „Trzeba sprawę znieść po męsku”

Aneta Borkowska piątek, 31 stycznia 2014, 09:42 Siedlce

 Nie jestem przeciwny nikomu i nie szukam wrogów, bo mam za dużo pracy i spraw do nadrobienia, abym się zajmował się sądami i mediami. Ale Jacek Paluszkiewicz nadużył swoich kompetencji i jako prezes spółki muszę te ponad 8 tysięcy odzyskać – mówi Andrzej Grundland, prezes Zakładu Utylizacji Opadów.

Przypomnijmy, że chodzi o sprawę Jacka Paluszkiewicza, byłego prezesa ZUO, który według zarządu ZUO powinien oddać 8,5 tysiąca za badania jakie wykonywał na terenie zakładu do pracy doktorskiej. Według zarządu oraz obecnego prezesa za te badania powinien zapłacić z własnej kieszeni, z czym Paluszkiewicz się nie zgadza. W połowie stycznia były prezes poinformował media, że złożył dwa pozwy do sądu. Pierwszy w sprawie opisanej wyżej, drugi z powodów wypowiedzenia mu przez ZUO warunków umowy o pracę w trakcie urlopu macierzyńskiego.

Pozwu na razie nie ma

 Jeszcze żadnego zawiadomienia z sądu nie dostałem, ale z oświadczeń medialnych pana Jacka wnioskuję, że jest bardzo rozżalony – mówi Grundland.  I jeżeli on ze mną walczy medialnie to proszę bardzo spotkamy się w sądzie – dodaje.

Prezes ZUO odniósł się do zarzutów jakie stawia mu Jacek Paluszkiewicz. W przypadku 8,5 tysiąca jakie były wydane z kasy spółki na badania Grundland twardo mówi, że muszą do kasy wrócić.
 Została wydana zgoda na użycie poletka do badań, ale nie na wydawanie pieniędzy na same badania. Nie ma w firmie żadnych umów z uniwersytetem o takich badaniach, a jednocześnie nie stwierdziłem braków żadnych dokumentów – tłumaczy prezes.  A jeśli jakieś dokumenty nagle pojawiłyby się w sądzie to oznaczałoby, że pan Paluszkiewicz je ukrył co jest przestępstwem – dodaje.

Po „dżentelmeńsku”

Grundland zaznacza, że zanim sprawa trafiła do mediów zaproponował byłemu prezesowi załatwienie tej sprawy „dżentelmeńsko” i rozłożenie kwoty na raty. Jeśli zaś chodzi o zarzut zwolnienia Paluszkiewicza w trakcie urlopu macierzyńskiego to też zdaniem prezesa jest zarzutem nieprawdziwym.
 Jego etatu już w firmie nie ma, ale musiałem zagospodarować mu inny, pasujący do jego wykształcenia i doświadczenia – wyjaśnia prezes.  Wolne jest stanowisko zastępcy kierownika zakładu. Zaznaczam, że z pensją bardzo podobną do mojej. Niestety takie stanowisko pana Paluszkiewicza nie nobilitowało – dodaje.

Prezes twierdzi, że nie szuka kłótni i wrogów dlatego ma nadzieję, że sprawę można załatwić polubownie i bez sądów. Jednak jeśli innego wyjścia nie będzie to na pewno tam się obie strony spotkają.
 Jestem człowiekiem dążącym do zgody i jeszcze raz apeluję: Jacek załatwmy to po dżentelmeńsku, bo to jest nie do obronienia. Trzeba tą sprawę po prostu znieść po męsku – dodaje.

39 komentarzy

 1. dżemper dodano 8 lat temu

  Komentarz nie został zaakceptowany, gdyż odnosi się nie do tekstu, a do wyglądu

  • maniek dodano 8 lat temu

   Komentarz nie został zaakceptowany, gdyż odnosi się nie do tekstu, a do wyglądu

 2. Ten pan dodano 8 lat temu

  Ten pan począwszy od śmieciowej choinki stwarza same problemy. Lata po mediach i opowiada. A sprawa jest prosta. Powinny być dokumenty i mamy powszechnie obowiązujące prawo. Jeżeli uważa że Paluszkiewicz dokonał nadużyć – to od tego są organa ścigania a nie portal, radio czy gazeta. Czy jemu wydaje się że Siedlce to totalna wiocha????? Jak długo właściciel ZUO będzie to tolerował???????

  • Magda dodano 8 lat temu

   A on lata? No to chyba mamy się kim pochwalić.
   Ja bym powiedziała,że to Paluszkiewicz lata po mediach i pokazuje swoje żale. A prezes się po prostu odniósł to tego co się dzieje.
   I raczej myślę, że to media poszły do niego a nie on do nich, bo na podlasiu też jest o tym.

   I skoro Paluszkiewicz podobno wniósł sprawę to czemu jeszcze Grundland niczego nie dostał? Ale jeśli złożył to niedługo pewnie poczytamy relację z rozpraw.

   • Fati dodano 8 lat temu

    Maaadziu… pamiętaj o tabletkach i mniej emocji w Internecie, tak jak pan doktór zalecał!

    • Magda dodano 8 lat temu

     Faaaaaaaasti poleć te swoje leki.

     I zalecam aby następną receptę wypisał Ci doktor, a nie doktór to może wtedy dawka będzie działa.

     A i już nie pisze się internet wielką literą.

     Jak chcesz się za takiego specjalistę od wszystkiego podawać to najpierw sam się dokształć 🙂

     • Fati dodano 8 lat temu

      wooof, wooof!

     • Fati dodano 8 lat temu

      Bardzo proszę Panie redaktorki o zrobienie wyjątku i zamieszczenie linku z wikipedii:
      http://pl.wikipedia.org/wiki/Internet
      Akapit "Pisownia" powinien rozwiać wątpliwości naszej dokształconej Madzi!

     • Magda dodano 8 lat temu

      To i ja poproszę o puszczenie linka:
      http://www.rjp.pan.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1032:internet-&catid=44:

      Dla mnie wikipedia nie jest najwiarygodniejsza, wolę Radę Języka Polskiego

      I rozumiem, że Ty w swoim zdaniu słowo Internet pisałeś nie jak medium takie jak gazeta czy radio tylko jak konkretną globalną sieć.

      🙂 jednak się dokształć.

      wooof, wooof! – i to jedyne co umiesz?

     • Fati dodano 8 lat temu

      kochanieńka, właśnie tak. miałem na myśli to, że ta globalna sieć nie powinna służyć aby podleczać kompleksy takich hejterów jak Ty Magdalenko… tak więc błędu nie popełniłem. świadczy o tym zarówno wikipedia jak i stanowisko Rady…
      poza woof potrafię wiele rzeczy, całkiem pożytecznych. co do wykształcenia, to zdziwiłabyś się – nie jest tak źle.
      Mam świetną zabawę przy tym naszym ping pongu, może to właśnie na Ciebie czekam całe życie? Może powinniśmy poznać się bliżej?
      (żart – jestem w szczęśliwym związku)
      woof!

     • Magda dodano 8 lat temu

      No właśnie nie masz, ale widzę nie rozumiesz tego co czytasz. Bo w zwykłej rozmowie typu, przeczytałem w… /szukałem w … / pisałem w…. internet pisze się z małej litery. A Ty mówiąc bym pisała bez emocji użyłeś tego właśnie znaczenia. Ale nadal brnij sobie że taki jesteś mądry. To nie mój w sumie problem, że nie rozumiesz co czytasz 🙂

      I skoro jesteś w takim szczęśliwym związku to sobie kochanieniką nazywaj swoją partnerkę. Mnie nie musisz, naprawdę.

      Ja też mam ubaw, bo jesteś śmieszny dla mnie tym wypieraniem się i brakiem argumentu. A jak już w ogóle nie masz co napisać to rzucasz woof. Ale jeśli masz potrzebę to spoko, w internecie nie mało takich którzy nie mają nic do powiedzenia.

    • a.g obłudnik dodano 8 lat temu

     Warszawiak znowu obraża Siedlczan mając ich za głupców gdzie za-kierownika zarabia tyle co prezes ?? napisz pan bo 14 tyś to nie 4 tys , napisz pan o awansie i tworzeniu dyrektorskich stanowisk dla swoich ? a co do męskości to facet widziałeś się dziś w lusterku ??? mało ty męski jesteś raczej a wy co sądzicie ????

  • kalkulator dodano 8 lat temu

   – Paluszkiewicz na badania wydał 8 tys. zł – wyleciał z pracy
   – Grundland na (śmieciową) choinkę wydał 20 tysięcy, na remont swojego nowego biura – jeszcze więcej – i w nagrodę prezydent poklepał go po pleckach.

   Jakieś pytania jeszcze?

 3. Siedlczanin dodano 8 lat temu

  Grunland wie że przegra w sądzie to teraz wyciąga rękę. Miej honor człowieku i wracaj do Warszawy, dostatecznie już zhańbiłeś Siedlce. Kudelski przyznaj się do błędu i odwołaj tego człowieka.

  • no wiesz co dodano 8 lat temu

   wątpisz w Wikipedię? Przecież nawet sam pierwszy śledczy RP Macierewicz z niej korzysta. Jak ogłosił ostatnio z opisów zawartych tam w temacie katastrof lotniczych, wynika niezbity dowód na zamach w Smoleńsku. A ty śmiesz wątpic w to co tam pisze?????

 4. Anna G dyrektor - donosiciel dodano 8 lat temu

  "Zaznaczam, że z pensją bardzo podobna do mojej " zastepca kierownika zarabia tyle co prezes ??
  kłamczuszku grunwaldzie myślisz że "ciemny naród wszysko kupi ?????"
  a może inne stanowisko by się znalazło np. dla Dyrektora np. zastepca Dyrektora stworzone dla donosicieli !!!!

 5. ktoś, kto patrzy i widzi dodano 8 lat temu

  Komentarz nie został zaakceptowany, gdyż odnosi się nie do tekstu, a do wyglądu

 6. abc... dodano 8 lat temu

  😉

 7. tygodnik podaje dodano 8 lat temu

  do wiadomości, ze pan prezes kazał sobie ZAPŁACIĆ radnemu za możliwość udzielenia odpowiedzi na sesji RM.
  Śmiać sie czy płąkać?????????

 8. Ciekawy dodano 8 lat temu

  Powstaje pytanie kto sprowadził tego Grundlanda do Siedlec?

  • odpowiedź bardzo prosta dodano 8 lat temu

   Kudelski mówił, że z tym panem zna się od czasu budowy "kanału ulgi".
   A nieoficjalnie: ten stołek to nagroda za zaangażowanie w referendum warszawskim przy boku Guziała.

 9. wojenka dodano 8 lat temu

  Pan Prezes ZUO nie powinien wypowiadać się w sprawie byłego Prezesa. Prowadzi wojenkę w imieniu "…………….." Na dobre to nie wychodzi Prezesowi. Pogniewał się z "………………" i nie przyszedł na sesję.

 10. atojakaśgrypsera dodano 8 lat temu

  … obaj panowie na aut, ot i wszystko

 11. Przeprosiny dodano 8 lat temu

  Nie widziałem jeszcze oficjalnych przeprosin Prezesa za wyzwanie siedlczan od buraków i wieśniaków.

 12. PREZYDENT... dodano 8 lat temu

  Wydaje mi się iż pan Prezydent mówił że ten Grunlad to jego autorski pomysł. Ciekawe czy starczy Kudelskiemu czasu na "wypicie" piwa, które mu niemal codziennie Grunland warzy???

 13. wyrwać chwasta dodano 8 lat temu

  AndrzejuGrundland awansowanie na dyrektora pania Anny Goś-Pszczókowskiej to jakieś niepozorumienie to przecież wtyka radnego Dobijeńskiego i Kalickiego Stefana razem na narty za granicę jeździli za spółkowe pieniądze i wszystko wynosi ze spółki i daje mu jak na tacy zapytaj o takie sprawy
  nie wiedziałeś o tym ?????? a drugi to kierowca jest jakimś radnym w gminie Suchożebry wszystko wójtowi donosi .

 14. Powtórka z histori dodano 8 lat temu

  Sprowadzenie tego Grundlanda do Siedlec, to taka powtórka z histori Polski jak jej wyszło sprowadzenie Krzyżaków do siebie.

 15. do wyrwać chwasta dodano 8 lat temu

  To co on już po cichu wspiera PO-owców dla kompromisu, czyli taka polityka "ZA A NAWET PRZECIW", co jest typowe dla siedleckiego PiS-u

 16. NA PREZYDENTA dodano 8 lat temu

  Grunland na prezydenta Siedlec,ten to potrafi zamieszać,chyba nawet lepiej niż Kudelski

 17. mister pulowerek dodano 8 lat temu

  Komentarz nie został zaakceptowany, gdyż odnosi się nie do tekstu, a do wyglądu

 18. tubylec dodano 8 lat temu

  A skąd się ten pan wziął w naszym mieście, kto go tu sprowadził? I po co. Stolica była za ciasna? "Zasłynął " śmieciową ozdobą świąteczną na rondzie imieniem polskiej uczonej M. Skłodowskiej. Na wszystkim się zna : na kanale ulgi, na ozdobach śmieciowych, na sprawach kadrowych- tylko na wójta.

 19. do tubylec dodano 8 lat temu

  Za wysoko na wójta, na sołtysa

 20. tia dodano 8 lat temu

  "Wolne jest stanowisko zastępcy kierownika zakładu. Zaznaczam, że z pensją bardzo podobną do mojej." hmmmm to aż dziwne, że stanowisko za bardzo podobną pensję do 14 tyś jest wolne i nie ma na nie chętnych? A ogłoszenie w PUP czy w prasie było a może jest trzymane dla swojego człowieka? Co ten facet bredzi? Niech wraca do Warszawy i nie robi zamieszania na naszej siedleckiej ziemi.

 21. Roman dodano 8 lat temu

  Tyle krzyczy Dobijanski na sesjach a tu piszą ze za czyjąś kasę jeździł na narty, to po co miał wspierać i pomagać swoich kolegow z klubu. Dobijanski odejdz z honorem juz tyle namieszales ze wystarczy na pokolenia dla PO.

 22. ROBERCIK bo tak Ci na imie ?! dodano 8 lat temu

  nie Dobijański a Kalicki z PiS był na nartach z tą Panią wystarczy zapytać byłego radnego na sesji

 23. olo dodano 8 lat temu

  Kalicki Stefanie POgoń grunwalda a potem sam wiesz co masz robić czyli….. nic !!!!to Twoja domena tylko już nie ubezpieczaj bo znowu ktoś umrze i nie wypłacą mu zasiłku jak w ZUO tak to zaraz wyjdzie a ty czekaj na grunwalda niech działa a owoce będą zgniłe i nie uciekniesz z Siedlec na szkolenia nawet za granicę za 6 – 7 tyś

 24. TIK -TAK dodano 8 lat temu

  Panie WYRZYKOWSKI kopnij Pan tych z PiS i PO bo oni zmarnowali miasto,trzeba 20lat sprzątać poTCHURZEWSKIM.

  • tik-taku dodano 8 lat temu

   może najpierw naucz się pisać.

 25. Zorro dodano 8 lat temu

  TIK-TAK PRAWDA W OCZY KOLE,ALE TY PISZ .

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?