SPIN

Los „Żółkiewskiego” w rękach uczniów

Aneta Borkowska piątek, 31 stycznia 2014, 16:23 Siedlce

Podczas dzisiejszej sesji jednym z tematów dyskusji jest przyszłość IV LO im. Hetmana St. Żółkiewskiego. Radnych interesuje aktualna sytuacja szkoły i ewentualna możliwość przeniesienia liceum do Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych.

Część radnych Platformy Obywatelskiej poprosiła Wojciecha Kudelskiego, prezydenta Siedlec o komentarz do słów jakie padły z jego ust na konferencji prasowej w Parku Wodnym Siedlce.

Każdy z radnych składał na początku kadencji ślubowanie, że będzie działał na korzyść miasta, bez względu na to, czy jest w koalicji czy nie. Jeśli radni PO nie zrobią wszystkiego, żeby interweniować w zarządzie w tej sprawie to myślę, że będzie to z ich strony grzechem zaniedbania. Myślę, że strzelaliby sobie w kolano, gdyby w roku wyborczym nie wykorzystali tego atutu (wypowiedź z 15 stycznia zamieszczona w artykule Jeśli Platforma nie zrobi wszystkiego, strzeli sobie w kolano)

– Jestem oburzony wypowiedzią pana prezydenta bo tak naprawdę własną nieudolność i przepraszam za kolokwializm chlapanie językiem próbuje zrzucić na radnych Platformy – mówi Mariusz Dobijański. – Od wielu lat zabiegaliśmy o to aby „Żółkiewski” był wyremontowany. Później pojawiła się koncepcja przekazania Kolegium. Najpierw miastu, a potem prezydent wymyślił Uniwersytetowi Przyrodniczo-Humanistycznemu – dodaje.

Dobijański podkreślił, że kilka razy miał okazje rozmawiać o liceum z dyrektorem Departamentu w Urzędzie Marszałkowskim i za każdym razem otrzymywał informacje, że taka decyzja może budzić i budzi duże kontrowersje prawne.
– Prezydent również otrzymał odpowiedź wprost od marszałka, że na takie rozwiązanie nie ma pozytywnej opinii radców prawnych. I mówienie teraz, że jest to wina radnych PO jest zwykłą demagogią – dodaje.

Podobną opinię ma radny Zbigniew Piwoński, który mówi wprost, że takie wybiegi prezydenta o przeniesieniu szkoły do Kolegium to zwykłe mrzonki. – To jedna z wielu mrzonek prezydenta i im szybciej się z nimi rozstanie tym lepiej. A „Żółkiewski” powinien być wyremontowany zwyczajnie – tłumaczy.

Wiemy, że prezydent dostał 20 stycznia pismo od wicemarszałka Leszka Ruszczyka, w którym ten informuje, że nie ma szans aby szkoła przeniosła się do koledżu. Dlatego wiceprezydent Jarosław Głowacki uważa, że nie w rękach urzędników i nie w rękach marszałka, ale w rękach jego córki jest przyszłość liceum.

– Zależy to od mojej córki i od innych uczniów, którzy w tym roku zadecydują od tym, gdzie podejmą dalsza naukę. Jeśli będą chętni do nauki w tym liceum to przyszłość Żółkiewskiego jest świetlana – dodaje.

 

23 komentarze

 1. co za... dodano 7 lat temu

  Co za "Mędrzec" z Głowackiego. Ta wypowiedź to DYSKWALIFIKACJA urzędnika. A poseł wymienia go jako przygotowanego do pełnienia funkcji Prezydenta Miasta. Sołtys – to za wysoko już.

  • Głowacki dodano 7 lat temu

   to Himalaje głupoty i ignorancji!

 2. I o to w tym chodzi... dodano 7 lat temu

  Wstyd panie radny Głowacki, że za nieudolność urzędników magistratu sprowadza pan problem istnienia Liceum i jego znakomitego patrona jakim był Hetman Żółkiewski do tego czy będzie nabór czy nie na młodzież( mówiąc między innymi o swojej córce).Jeszcze wyślij pan tą mlodzież z transparentami pod Urząd Marszałkowski, co sugeruje tytuł tego artykułu. Nie mam słów oburzenia, na takie pomysły, to nie przystoi urzędnikowi magistratu który przez takie pomysły okrywa się po prostu hańbą !!!

 3. Anonim dodano 7 lat temu

  A jeśli młodzież wybierze "Żółkiewskiego" panie Głowacki, tak jak wybierała dotychczas, bo szkoła mimo kiepskich warunków i usytuowania ŻADNEGO problemu z naborem nie ma, to GDZIE konkretnie tę świetlaną przyszłość szkoły pan widzi?????

 4. Oskar Lange dodano 7 lat temu

  Wszystkie siedleckie szkoły słabo wypadły w rankingu a Żółkiewski najgorzej. Przez wiele lat była tam szkoła gastronomiczna więc trzeba do tego wrócić.

  • Rodzic ucznia dodano 7 lat temu

   Najlepiej szkołe wyprowadzić na kraniec miasta, utrudnić warunki nauczania jak tylko się da i oczekiwać że będzie kwitła w rankingach…To nielogiczne myślenie. Do Żółkiewskiego idzie słabsza młodzież, która nie dostała się do Prusa i Królówki. To tam są dzieciaki z najlepszymi wynikami, nietrudno je zachecić do konkursów i olimpiad bo takie się liczą w rankingach. Sukcesem Żółkiewskiego jest jego niesłabnący nabór w tak fatalnym usytuowaniu szkoły. Wielu gimnazjalistów wybiera tę szkołe ponad Katolika i Kolejówkę, pomimo że tam ma bliżej, a warunki budynków znacznie lepsze. Liczy się atmosfera i podejście do ucznia. Tu Żółkiewski bije na głowę nawet najlepsze siedlecki szkoły.

  • AbsolwentIVLO dodano 7 lat temu

   Proszę łaskawie sprawdzić, w jakich warunkach od lat pracuje Żółkiewski, jakie mają klasopracownie, wyposażenie. A takie stwierdzenia jak wyżej, OskarzeLange, nijak się mają do rzeczywistości. Proszę porozmawiać z uczniami i rodzicami Liceów w Siedlcach o jakości nauczania, stosunku nauczycieli do uczniów, tzw.przyjaznej szkole. Ranking stanie do góry nogami. A zakuć i wziąć udział w jakiejś olimpiadzie…to nie sens życia…z całym szacunkiem.

  • Hetm. St. ŻóŁkiewski dodano 7 lat temu

   Oskarze Lange, milcz Waść, wstydu sobie oszczędź, milcz Waść, mówię !!!!!!!!!!!!!!

 5. GDZIE ta świetlana przyszłość???? dodano 7 lat temu

  "Żółkiewski" z naborem problemu nie ma, pomimo usilnych starań miasta, aby tę szkołe najnormalniej zlikwidować. Bo tylko tak należy nazwać zwlekanie czwarty rok z remontem czy sugerowanie budynku na Konarskiego dla muzeum deicezjalnego. Jeśli w tym roku nabór JAK ZAWSZE będzie pełny to gdzie KONKRETNIE panie Głowacki widzi pan tę świetlaną przyszłośc szkoły?????

 6. on dodano 7 lat temu

  Dziwię się że młodzież z IV LO nie przyszła jeszcze z transparentami, a nawet z taczkami, ale pod urząd miejski a nie marszałkowski. Panie prezydencie niech pan nie zwala na marszałka tylko uderzy się w swoje piersi i przypomni pan sobie obiecankę o remoncie IV LO, kiedy jeszcze nikomu nie śniło się o kolegium i jego przejęciu. Niech pan nie niszczy historii szkoły. Czyźby młodzież IV LO nie umiała robić transparentów?

 7. Grzegorz W. dodano 7 lat temu

  Towarzysz Pierwszy (wiceprezydent Głowacki) wie co mówi, tylko ogródkiem, liceum tak, czy inaczej będzie zlikwidowane. Oczywiście z winy Platformy.

 8. Mędrzec dodano 7 lat temu

  Głowacki to albo czuję CHEMIĘ,albo jak walnie to jak kulą w płot,jak może znosić to prezydent Kudelski

 9. Roman dodano 7 lat temu

  Nie moge sluchac jak zabiera głos Dobijanski, on juz tyle złego zrobił, to przez jego pyche, PO straciło prezydenture. A teraz tak sie mądrzy ale niech nie zapomina ze sobą tylko drażni wszystkich mądrych ludzi. Przyszedł czas milczenia dla tego człowieka bo i Kozaczynski straci jak juz nie stracił poparcie.

 10. KANDYDAT NA PREZYDENTA dodano 7 lat temu

  Skoro taki MĘDRZEC z tego Głowackiego to go na Prezydenta SIEDLEC,ile brakuje do niego Sosnowskiej,czy Kozaczyńskiemu?

 11. ze dodano 7 lat temu

  To po prostu obłuda co mówi prezydent nt. Żółkiewskiego, szkoda słów. Że jeszcze do tej pory Stowarzyszenie Żółkiewskiego nie podjęło szerszej inicjatywy w celu obrony szkoły. Ta szkoła to perełka tego miast której nikt nie chce pomóc. W tej kwestii nie powinno byc w ogóle pytania czy kolegium tylko kiedy REMONT!!! Czy portal mógłby poprosic o komentarz dyrektora szkoły wtedy wiedzielibyśmy czy "główny" zainteresowany podejmuje jakiekolwiek działania czy potulnie chowa głowę w piasek. A z taczkami solidarnie mogłyby pomóc inne szkoły to też w ich interesie

  • Absolwent dodano 7 lat temu

   Zapewniam cię że główny zainteresowany, czyli Dyrektor podejmuje działania, tak naprawdę to dzięki niemu LO IV istnieje. Promocja szkoły, pozyskiwanie uczniów (w tym roku obcięli 1 klasę), z tego co wiem kandydatów szkoła miała na 6 oddziałów, więc zapewniam Cię że ten człowiek jak najlepiej zarządza tą szkołą.

 12. Benek33 dodano 7 lat temu

  Rozwiazanie jest proste – miasto musi cos sprzedac i kase dac na remont. Tak to widze i pewie w roku wyborczym tak bedzie.

 13. kasaja dodano 7 lat temu

  Straszny bałagan jest, jak widzę, w dawnym moim mieście. Czytam temat po temacie i za każdym razem ani jednego przychylnego komentarza dla władz miasta. O co chodzi?

 14. bhp dodano 7 lat temu

  Córka pana Głowackiego już zagłosowała!! Przecież to tegoroczna maturzystka w Żółkiewskim!!

 15. TIK -TAK dodano 7 lat temu

  Głowacki i Sochacka to wstyd dla miasta, a czym ten polejwoda Sołtys KUDELSKI się różni .

 16. Janko Muzykant dodano 7 lat temu

  Reasumując proszę państwa sytuację siedleckich szkół-tudzież przypominam walkę nauczycieli i rodziców w obronie Kolejówki – drodzy nauczyciele i rodzice LO Żółkiewskiego, taką mam sytuację jaką stworzył nam jej włodarz, a raczej jakich nie stworzył chcąc pozyskać fundusze. Najłatwiej jest zlikwidować szkołę i pozyskać na to konto finanse, ale gdzieś nie mogę w tym doszukać się p. Prezydencie dobra dzieci i mieszkańców, a przecież to nam Pan gwarantował obejmując tekę Prezydenta. JUŻ DZIŚ NIE MASZ CZŁOWIEKU SZANS W NAJBLIŻSZYCH WYBORACH.

 17. Absolwent IV dodano 7 lat temu

  Panie Prezydencie!!! Do zobaczenia przy urnach wyborczych !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 18. mniniStrant dodano 7 lat temu

  Gdyby miastem rządzili jego rodowici mieszkańcy to myślę, że ten problem byłby rozwiązany. Chodziłem do tej Żółkiewskiego, kiedy tam była szkoła podstawowa i liceum. Teraz patrzę na nieudolność ,, siedleckich władz" i zgadzam się, że sołtys to dla nich zbyt wysokie stanowisko

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?