SPIN

Polimex chce 475 milionów odszkodowania

Aneta Borkowska poniedziałek, 3 lutego 2014, 09:54 Aktualnie

Firma Polimex-Mostostal złożyła do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad roszczenie o wypłatę kary ponad 475 mln zł, za konieczność zerwania umowy na budowę autostrad A1 i A4 oraz drogi ekspresowej S69.

Jak można przeczytać w komunikacie prasowym umowy zostały rozwiązane 14 stycznia br. na skutek naruszenia przez Dyrekcję kontraktu oraz niedostarczenia zabezpieczenia zapłaty.

Odstąpienie od kontraktów spowodowane było nieprzedstawieniem przez GDDKiA w wymaganym terminie zgodnego z prawem zabezpieczenia zapłaty za roboty budowlane w łącznej kwocie ponad 2 mld zł, oraz naruszeniem przez GDDKiA istotnych postanowień kontraktów polegających na odrzucaniu uzasadnionych roszczeń konsorcjów, jak również zaleganiu z wypłatą wynagrodzenia za prace.

W komunikacie Polimex poinformował, że na kwotę roszczeń składają się następujące kary umowne: A1 – 177,95 mln zł, A4 – 219,59 mln zł, S69 – 78,81 mln zł.

opr. ab

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?