SPIN

Premiera spektaklu „Comfy Zone”

Aneta Borkowska poniedziałek, 3 lutego 2014, 10:38 Aktualnie, Kultura, Wyróżnione, Zapowiedzi kulturalne

comfy zone

W niedzielę (2 marca) o godzinie 19. na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce odbędzie się premiera spektaklu „Comfy Zone” – najnowszego spektaklu w reżyserii i choreografii Jakuba Mędrzyckiego.

Comfy Zone to spektakl taneczny mówiący o strefie komfortu człowieka. Ukazuje granicę, poza którą nieznana jest przyszłość, granicę, poza którą trudno jest się wydostać. To linia pomiędzy tym, co już osiągnęliśmy, a tym, o czym wciąż marzymy. Ta mydlana bańka zatraca nas w lenistwie i w nieefektywności. Każdy z nas boi się przekroczyć granicę komfortu, ponieważ nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć, co odnajdziemy poza nią. Spektakl Comfy Zone nawiązuje również do naszego wpływu na komfort innych ludzi, poprzez naszą postawę i stosunek do drugiego człowieka. Zastanawiamy się, w jakim stopniu na co dzień jesteśmy sobą, a na ile staramy się sprostać czyimś oczekiwaniom. Fizyczna zawartość spektaklu to 7. tancerzy, którzy poruszają się w stylistyce tańca współczesnego eksperymentując z innymi formami ruchu.

Reżyserem i choreografem spektaklu jest Jakub Mędrzycki – tancerz, student Akademii Artystycznej Codarts w Rotterdamie na kierunku taniec współczesny. Jakub Mędrzycki od początku swojej kariery związany jest z Teatrem Tańca Caro Dance działającym przy Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce. Widzom znany z takich spektakli jak m.in. Carmen, Romeo i Julia, Dziadek do Orzechów, Delta 12 czy Choreografia Fortepianu. W 2012 roku z sukcesem zaprezentował przed publicznością swój pierwszy autorski spektakl zatytułowany We Are, który wielokrotnie prezentowany był na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce.

W spektaklu Comfy Zone zobaczymy tancerzy związanych bądź współpracujących z Teatrem Tańca Caro Dance: Sylwię Bloch, Aleksandrę Borkowską, Karolinę Mikołajczuk, Izabelę Dąbrowską, Jakuba Piotrowicza, Sebastiana Piotrowicza, Bartosza Barabasza.

Kierownictwo artystyczne Teatru Tańca Caro Dance: Iwona Maria Orzełowska

BILETY: do nabycia w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS, ul. B-pa I. Świrskiego 31 (rezerwacja telefoniczna: 25 794 31 89)
– przedsprzedaż do 14 lutego: 50 zł – normalny, 30 zł – ulgowy,
– sprzedaż po 14 lutego: 65 zł – normalny, 45 zł – ulgowy, \

tekst: CKiS (reklama)

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?