SPIN

Odśnieżajmy dachy – apel wojewody

Aneta Borkowska środa, 5 lutego 2014, 10:31 Społeczeństwo

Odśnieżajmy dachy po intensywnych opadach śniegu – Apel Wojewody Mazowieckiego

W związku w utrzymywaniem się intensywnych opadów śniegu apeluję do właścicieli i zarządców nieruchomości o regularne odśnieżanie dachów oraz usuwanie zwisających sopli. Obciążone dachy stanowią zagrożenie nie tylko dla osób znajdujących się w budynku, ale także przypadkowych przechodniów. Szczególną uwagę należy skupić na dachach płaskich, o małym kącie nachylenia lub o powierzchni powyżej 1000 metrów kw, a także budynkach o powierzchni zabudowy powyżej 2000 metrów kw (hipermarkety, hale targowe, sportowe, magazyny).

Przypominam również, że za stan techniczny obiektów budowlanych odpowiadają właściciele lub zarządcy budynków. Za niedopełnienie obowiązku usuwania z dachów nadmiernych opadów śniegu oraz sopli grożą kary przewidziane prawem budowlanym – od grzywny do pozbawienia wolności. Ewentualne przypadki zaniedbań należy zgłaszać do powiatowych inspektorów nadzoru budowlanego.

Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?