SPIN

Happening „W zdrowym ciele zdrowy duch”

Aneta Borkowska poniedziałek, 10 lutego 2014, 15:24 Społeczeństwo

W piątek (7 lutego) w Publicznym Gimnazjum nr 2 odbył się Happening „W zdrowym ciele zdrowy duch”, który jest jednym z przedsięwzięć całorocznego projektu Dwójka w Ruchu. W imprezę podsumowującą działania realizowane przez świetlicę szkolną włączyli się uczniowie wszystkich klas gimnazjum, wychowawcy, nauczyciele i rodzice uczniów.

Celem przedsięwzięcia była promocja zdrowego stylu życia. Każda klasa przygotowała prezentację przedstawiającą walory odżywcze i ciekawostki związane z wylosowanym warzywem. Zredagowała także książkę kucharską z przepisami na potrawy z wykorzystaniem danego warzywa oraz przygotowała niektóre z nich, napisała wiersz lub piosenkę i wykonała ją podczas happeningu.

Wszystkie zadania każdej z klas oceniało jury. Klasy walczyły o „Złotą Gruchę”. Podczas happeningu podkreślono, że zdrowie zawdzięczamy nie tylko odpowiedniemu odżywianiu, ale również ruchowi, aktywnemu wypoczynkowi, uprawianiu sportu. Uczniowie zaprezentowali zestaw ćwiczeń, zachęcając wszystkich do rozpoczynania każdego dnia od gimnastyki porannej.

pg 5W Happeningu wzięli udział Anna Sochacka, wiceprezydent i Zygmunt Szalach, wiceprzewodniczący Komisji Ochrony Zdrowia, Pomocy Społecznej i Rodziny. Z prelekcją na temat zasad zdrowego odżywiania wystąpiły  dietetyczki reprezentujące NZOZ „Centrum” Teresa Borkowska i Beata Grochowska.

Projekt Dwójka w Ruchu to odpowiedź Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Gabriela Narutowicza w Siedlcach na postulaty MEN-u, który ogłosił rok 2013/2014 Rokiem Szkoły w Ruchu oraz Komisji Ochrony Zdrowia, Pomocy Społecznej i Rodziny działającej przy Radzie Miasta Siedlce, która apeluje o wprowadzanie na terenie szkół zasad zdrowego żywienia.

tekst oraz zdjęcia: Jadwiga Zgorzałek, dyrektor PG nr 2

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?