SPIN

Bezpieczeństwo dzieci podczas ferii – apel wojewody o zgłaszanie kontroli

Aneta Borkowska czwartek, 13 lutego 2014, 12:36 Aktualnie

– Zgłaszajmy wszelkie nieprawidłowości do odpowiednich służb. W trakcie ferii bezpieczeństwo dzieci jest priorytetem. Każdy sygnał będzie potraktowany poważne i wyjaśniony – apeluje Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki.

Od 14 lutego na Mazowszu rozpoczną się wzmożone kontrole pojazdów przewożących dzieci i młodzież na zimowiska. Podobnie jak w ubiegłych latach, policja oraz inspektorzy transportu drogowego zorganizowali stałe posterunki kontroli. W Siedlcach zlokalizowany będzie na parkingu przy NoveKino (ul. Wiszniewskiego). Na prośbę rodziców inspekcje będą wykonywane również w innych miejscach.

Sprawdzany będzie m.in. stan techniczny, wyposażenie i właściwe zapakowanie sprzętów oraz bagaży. Policja zweryfikuje również trzeźwość kierowców oraz uprawnienia do prowadzenia pojazdów. Badanie trwa od 15 do 20 min pod warunkiem, że jego wyniki nie ujawnią ukrytych usterek czy nieprawidłowości. Przez całe ferie policjanci będą również nadzorować ruch drogowy na głównych trasach tranzytowych, a także zwracać szczególną uwagę na miejsca wypoczynku dzieci, dyskoteki, a także tzw. „dzikie lodowiska”. Będą też sprawdzać trzeźwość osób obsługujących infrastrukturę rekreacyjno – sportową.

Pełna lista stałych punktów kontroli dostępna jest w załączonym materialne prasowym oraz pod banerem „Bezpieczne Ferie” na www.mazowieckie.pl 

źródło: Ivetta Biały, rzecznik prasowy wojewody / opr. ab

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?